СИЛА ТОЧКОВОГО МАСАЖУ В ПОДОЛАННІ ХРОНІЧНИХ НЕДУГ НАВЕСНІ

Поділитися:
Сила точкового масажу в подоланні хронічних недуг навесні

Наш організм складається з тисяч активних точок, і якщо знати, яку активувати правильним натиском, можна  легко надати швидку допомогу як собі, так і ближнім у разі нападів, стрибків тиску, загострення навесні хронічних захворювань. Акупресура (точковий масаж) у вмілих руках порятує від  запаморочення, болю, станів, спровокованих перепадами погоди, й навіть поганого настрою.
Це по-своєму унікальний метод, що активує власні ресурси організму в боротьбі з недугами. Завдяки прийомам акупресури в організмі можна запустити  дивовижний механізм:  тиснучи на одні точки на тілі, вдається «задіяти» в роботу інші органи та системи, прискоривши одужання.
І, що важливо, такого цілющого впливу часто вдається досягти без використання хімічних препаратів, уникнувши  пов’язаних із ними побічних ефектів.  Цей метод показаний практично всім, за винятком вагітних.
Та попри, здавалося б, видиму легкість, акупресура має свої секрети, не знаючи яких, натискання на активні точки не дадуть бажаного ефекту. Про тонкощі акупресури та як завдяки їй надати собі першу допомогу за весняного загострення недуг розповість Аман Бхарадвадж, магістр з акупресури.

- Чому недуги загострюються навесні і як акупресура допомагає подолати їх?

-          Причин є багато, й часто ми самі - винуватці цього. Споживаючи  ненатуральну їжу та дотримуючись шкідливих звичок, як то споживання алкоголю й цигарок, люди завдають справжнього удару організмові, забруднюючи його. Це призводить до того, що травна, жовчна та сечовидільна системи передчасно зношуються, намагаючись вивести з організму цей токсичний бруд.
Окрім того, взимку ми мало споживали овочів та фруктів, що зменшило запас вітамінів і мікроелементів в організмі. Отож наша імунна система стала менш стійкою перед вірусами,  збудниками різноманітних запальних захворювань, які підхоплюємо через переохолодження, коли, сподіваючись насолодитися теплими весняними днями, залегко вдягаємося.
          До того, ми стали менше рухатися, тож набрали зайві кілограми за зиму. Нестача руху погіршує циркуляцію крові по капілярах та кровопостачання органів і систем, м’язи слабнуть, провокуючи появу проблем із хребтом  та попереком. Надмірна маса тіла також є однією з причин  підвищеного артеріального тиску.
          Цей комплекс проблем може розв’язати акупресура. Якщо в офіційній медицині хвороби ділять на два види: недуги, що лікуються та що не лікуються, то майстри акупресури вважають, що немає невиліковних недуг. Усе залежить від кваліфікації лікаря.
       Акупресура базується на тих же принципах, що й акупунктура: використовує конкретні точки вздовж меридіанів, щоб допомогти відновити рівновагу, здорове функціонування організму. Ці невидимі канали в тілі під’єднуються до мозку, а потім до органа чи мережі органів, створюючи взаємозв’язок.
Але, на відміну від голкорефлексотерапії, замість металевих голок тут використовують великий і вказівний пальці рук, що робить методику м'якшою та доступною для всіх. Завдяки їй кожна людина, що знає розміщення найважливіших точок на тілі, зможе надати собі швидку допомогу.  Однак ефективно оздоровити  на тривалий час може тільки знавець, хороший  майстер акупресури.

- Як Ви почали займатися цим видом оздоровлення ?

- Акупресура стала моєю відповіддю на запитання, як жити здоровим і допомагати в цім іншим. Насправді я потерпав від багатьох проблем, особливо від болю в спині та шиї, адже протягом тривалого часу працював в ІТ-індустрії, й сидяча робота не сприяла моєму здоров’ю. Після того як я отримав ґрунтовні знання та диплом з акупресури в мого вчителя – одного з кращих акупресурних лікарів Індії, я оздоровлюю як себе, так і багатьох недужих за допомогою цього методу, що зарекомендував себе як універсальний засіб від багатьох недуг.
У червні я планую приїхати в Україну й особисто показати людям, як цей метод працює.

Принципи застосування акупресури

В основі методу лежить подразнення механорецепторів шляхом натискання (пресаціі) в акупунктурних точках. Спочатку майстер проводить розтирання, щоб підготувати тіло пацієнта до процедури, й тоді, залежно від  скарг і самопочуття останнього, підбирає,  який комплекс точок на тілі задіяти та скільки сеансів потрібно, щоб досягнути оздоровчого ефекту. Дуже важливо, щоб це був кваліфікований майстер. Адже від того, наскільки він правильно підбере точки та промасажує їх, залежатиме ефективність терапії. 

Дам базові знання, як майстер діє на точку і як ви можете робити це вдома, надаючи собі першу допомогу за кількох поширених захворювань.
Пам’ятайте: важливо правильно визначити точку, інакше не отримаєте бажаного результату. Тоді досить сильно стимулюєте її натисканням великого чи вказівного пальців,  ніби протискаючи аж до кістки. Буде виникати незначний біль.
Частота рухів: 2 секунди - натискання, 2 секунди -перерва. Тривалість впливу на кожну точку 1-2 хв. За раз можна пропрацювати 6-8 точок, потому перерва 10 хвилин і повторюємо протискування точок. І так робимо ще 1-2 рази.

- Як методами акупресури протистояти одному з найнебезпечніших за наслідками захворювань – гіпертонії, та яку першу допомогу, окрім пігулок, можна надати собі?

- Гіпертонія - підступна хвороба, яку ще називають «мовчазним убивцею», адже вона часто перебігає безсимптомно. У разі цієї хвороби  кров по артеріях рухається за вищого тиску, ніж зазвичай, що може призвести до розриву судин, відриву тромбів та спричинити появи  інфаркту, інсульту, інших серцевих захворювань.
Потрібно серйозно поставитися до проявів гіпертонії. Слід переглянути своє харчування та обмежити споживання солі, цукру й жирних продуктів, відмовитися від алкоголю та цигарок. Важливо регулярно перевіряти й контролювати рівень артеріального тиску, а також виявити причину підвищеного тиску. Зокрема, гіпертонію можуть спровокувати діабет, проблеми з нирками, ендокринною системою. 
       За допомогою сеансів акупунктури нам вдається врегулювати роботу всього організму. Ми працюємо як з причиною виникнення високого тиску, так і з його наслідками. Але це кропітка робота, що потребує 10 й більше сеансів. Та в результаті, якщо людина дотримується рекомендацій і приходить на профілактичні сеанси, вдається покращити стан на тривалий час. 
         Окрім того, людина може надати собі самодопомогу в разі гіпертонічного кризу. Останній із таких щасливих випадків, коли натискання на рятівні точки на тілі покращили стан, а можливо й уберегли життя, стався з літньою жінкою, яка їхала потягом із Києва до Мукачева. У жінки різко піднявся тиск, а лікарів і ліків проти гіпертонії поруч не було. На щастя, в цьому вагоні їхала моя подруга Олена. Вона перетелефонувала мені, й я проконсультував, на які точки натискати протягом 10 хвилин. Жінці стало значно краще вже за пів години.
То що ж це за цілющі точки, які порятують від гіпертонічного кризу?

Акупресурні точки від високого тиску

Перша точка розміщена на тильному боці долоні, приблизно на лінії виїмки між великий і вказівним пальцем, але трішки ближче до останнього ( малюнок 1). На цю точку, як і на інші, натискаємо великим пальцем другої руки за схемою, описаною вище: 2  секунди - натискання, 2 секунди - перерва, протягом 2 хвилин. 
Після хвилини перерви  такі ж маніпуляції робимо й із точкою на зап’ясті. Вона розміщена по центру руки на 2 пальці нижче від  долоні ( малюнок 2).  Натискання до появи болісних відчуттів робимо почергово протягом 10 хвилин. Після перерви  10 хвилин цей комплекс можна повторити.

- Торкнімося проблем сечовидільної системи -  хронічних захворювань, які загострюються навесні або ж які з’являються через переохолодження . Як їм запобігти та зарадити за допомогою акупунктури?

- Звісно ж, не можна змерзати, не можна допускати, аби нижня частина тіла була залегко одягнена. Тоді знижується місцевий імунітет, тому організм втрачає захист від інфекцій, зокрема й урологічних. Урологічні проблеми здебільшого виникають на тлі слабкої імунної системи, проблем із простатою в чоловіків, діабетом. Інфекції та віруси, потрапляючи в ослаблений організм, активно розвиваються, провокуючи проблеми з сечовипусканням.
Цей стан супроводжується болем у м’язах, стегнах та під час сечовипускання, зміною кольору й запаху сечі, дискомфорту внизу живота, що може перерости в значне запалення, якщо інфекція пошириться на нирки.
       Важливо вчасно пролікувати ці симптоми, не допустивши розвитку захворювання. Тут добре зарадить як медикаментозна допомога, так і допомога фахівця з акупресури.  Мені вдається покращити стан людей з урологічними захворюваннями за 10-12 сеансів.  Під час першого сеансу відбувається  перевірка пацієнта, масаж, що покращує кровообіг і допомагає розслабити тіло, а потім сеанс з  акупресури.
Окрім того, допоки людина  звернетеся по допомогу до лікаря, вона може зняти загострення стану: біль та дискомфорт, протиснувши певні точки на тілі.

Акупресурні точки за урологічних проблем

У разі, якщо виникають труднощі з сечовипусканням, слід зробити масаж таких двох точок. Масаж робити за попередньою схемою – по 2 секунди натискати та відпускати кожну точку, протягом 2 хвилин. Зробити по 3 рази.
Точка LV8 міститься з внутрішнього боку коліна, трішки нижче його центра (малюнок 3).  Масажування цієї точки також зменшує біль унизу живота, пітливість, безсоння та депресію, запобігає псоріазу, покращує сексуальну функцію.
Точка UB39 міститься на передній частині коліна на кілька сантиметрів від центру до зовнішнього боку (малюнок 4). Окрім того, масаж цієї точки зменшує відчуття скутості в попереку й частоту скорочень м’язів ніг і стоп.
І навпаки, за частого сечовипускання допоможе масажування інших двох точок. Нездоровим є стан, коли ви відвідуєте туалет понад 8 разів на день, при цьому є позиви до спорожнення сечового міхура, але самої сечі обмаль. Появу таких симптомів може спричинити як прийом певних ліків, так і інфекції сечовивідних шляхів, камені в нирках або кісти яєчників. Тож консультація в лікаря є обов’язковою.
Спершу зробіть протискування в точці CV4, розміщеній у центрі таза, приблизно на 7 см нижче пупка. Ця точка має лікувальний ефект і за нерегулярних менструацій та діареї (малюнок 5).
Точка К3 розміщена з внутрішнього боку щиколотки, одразу над кісточкою (малюнок 6). Додатково масаж цієї точки вгамовує зубний біль, напади астми.

- Досить часто в людей виникає ниючий біль в попереку, біль і скутість у шиї. На які точки натискати, щоб зняти неприємні відчуття й розблокувати ці ділянки тіла?

- Чимало людей періодично відчувають ці проблеми.  У багатьох випадках це пов’язано з поганою поставою, спанням у незручному положенні, затисненням шиї та плечей через надмірний стрес та сидячий спосіб життя. Больові відчуття в шиї, а особливо в попереку, можуть виникати як наслідок розвитку ревматоїдного артриту, остеопорозу, тобто стоншення структури кістки, що, буває, закінчується небезпечними переломами шийки стегна.
Появу цих захворювань можна профілактувати та зняти біль за допомогою чудових точок акупресури вже протягом кількох днів.

Акупресурні точки за болю в шиї

Для цього за попередньою схемою (по 2 секунди натиск і послаблення протягом 10-15 хвилин) добре протискуємо, до появи незначного болю, 3 типи точок. 
Перший  – міститься з двох боків від хребта, в ділянці плечей, приблизно у верхній точці лопатки. Ці точки можна масажувати  одночасно (малюнок 7).
Другий – 2 точки, що містяться з двох боків хребта, в місці сполучення шиї з плечима (малюнок 8).
Третій - 2 точки, що містяться з двох боків шиї на 2-3 сантиметри від хребців, приблизно на рівні мочок вух (малюнок 9).

Акупресурні точки за болю в попереку

Спершу слід активувати точки B23 і B47, які розміщені за кілька сантиметрів збоку від 3-го поперекового спинного хребця (трохи вище рівня кісток стегна). Їх стимулювання з обох боків хребта допомагає  зняти ниючий біль у попереку, защемлення нерва та радикуліт. Промасажуйте за згаданою методою кожну точку по 2 хвилини. (малюнок 10).
Трохи нижче на стегнах розміщені точки  B48. Намацуйте їх за кілька сантиметрів убік від крижів (хвостової кістки) та праворуч над крижово-клубовим суглобом (відмежованим ямочками над м’язами сідниць). Для досягнення найкращих результатів натискайте пальцем вниз та всередину таза й міцно тримайте кілька секунд, а потім поступово відпустіть. Стимулювання точки B48 допоможе зняти радикуліт, біль у попереку, тазу та стегнах.
Трохи нижче та збоку від точок B48 є акупресурні точки GВ30.??? Для досягнення найкращих результатів натискайте пальцем вниз та всередину поступово до центру сідниць і тримайте міцно кілька секунд, потім на кілька секунд відпустіть. (малюнок 11).
Після процедур покладіть на промасажовані місця трішки льоду, загорнутого в тонкий рушник. Потримайте 10 хвилин. Це допоможе запобігти появі синців після акупресури.