СИНГЛЕТНО-КИСНЕВА ТЕРАПІЯ

Поділитися:
СИНГЛЕТНО-КИСНЕВА ТЕРАПІЯ

Фізіотерапевтичне відділення КУ «Запорізька обласна клінічна лікарня» за своїми можливостями, кількістю методів лікування та їхнім поєднанням  перевершує профільні відділення медичних установ не тільки Запорізької області, а й багатьох регіонів України. Протягом року тут лікують у  середньому близько 20 тис. пацієнтів. Про це повідомила завідувачка фізіотерапевтичного відділення Запорізької обласної клінічної лікарні, обласний позаштатний спеціаліст з фізіотерапії Тетяна  КУЛЮПІНА.

- Тетяно Павлівно, які фізіотерапевтичні методи лікування застосовують у вашому відділенні?
- Ми маємо, не побоюся цього слова, унікальні методи лікування хворих, які відсутні в інших лікувальних установах. Насамперед це бальнеологічні процедури: озонові ванни, вуглекислі (нарзанні) ванни, радонові й бішофітові, які дають можливість досягати високого ефекту лікування хворих з гіпертонічною та гіпотонічною хворобами, захворюваннями хребта  й суглобів. Основний напрямок у лікуванні в нашому відділенні - вплив киснем. Ми маємо озонатор і відпускаємо озонові ванни. А недавно придбали апарат для синглетно-кисневої терапії, завдяки якому всередину організму вже надходить синглетний кисень - він перетворений, не руйнується, володіє дуже гарними антиоксидантними властивостями.

- Як саме кисень діє на організм людини?
- У медицині доведено, що кисень відіграє велику роль у метаболізмі й окисно-відновних процесах організму, без яких неможливе життя. Його нестача чинить негативний вплив на центральну нервову систему, кровоносні судини, структуру й функцію печінки та легенів. Киснева недостатність призводить до погіршення якості крові і, як наслідок, збільшення навантаження на серце, зниження активності м’язової тканини, прискорення процесів старіння шкіри.
Одним із шляхів ліквідації кисневого голодування є інгаляція кисню. Однак виявилося, що застосування кисню високої концентрації (понад 25%) чинить стресову, токсичну дію на організм. Переважання окисних процесів в організмі веде до надмірного утворення й накопичення вільних радикалів. До недавнього часу вважали, що єдиним способом «прибрати» вільні радикали є призначення антиоксидантів. Однак виявилося, що застосування антиоксидантів навіть у невеликих дозах, але тривалий час зумовлює протилежний ефект. Альтернативним методом антиоксидантного захисту є застосування синглетного кисню.
Синглетно-киснева терапія - ноу-хау, останні досягнення в медицині! В основі методу лежить біологічна дія синглентного кисню, який утворюється в результаті активації води ультрафіолетовим опромінюванням. Унаслідок трансформації синглетного кисню утворюються вторинні довговічні фізіологічно активні синглетно-кисневі чинники, що спричиняють ланцюг біохімічних і біофізичних реакцій усередині клітин, нормалізують обмінно-окисні процеси й оновлюють природний антиоксидантний стан людини.

- Тетяно Павлівно, які показання до застосування цієї терапії?
- Апарат для синглетно-кисневої терапії дає можливість лікувати багато захворювань, таких як хвороби серцево-судинної системи (атеросклероз, гіперліпідемія з ожирінням і без нього, артеріальна гіпертензія, ішемічна хвороба серця, міокардіодистрофія, кардіоміопатія); ревматичні хвороби (ревматизм, дифузні захворювання сполучної тканини, ревматоїдний артрит, подагра, остеоартроз); захворювання органів дихання (пневмонії, бронхіти, бронхіальна астма, бронхоектатична хвороба, силікоз, пневмосклероз); захворювання органів травлення (гастрит, виразкова хвороба, хронічні панкреатити, хронічні ентерити, коліти, дисбактеріоз), захворювання печінки (гепатит, цироз), жовчовивідних шляхів, лямбліоз, гельмінтоз; довготривала медикаментозна терапія; несприятлива промислова екологічна ситуація: вплив різних хімічних, токсичних речовин, важких металів, оксидів азоту, озону, вуглеводню, кварцового пилу та ін.; синдром хронічної втоми.
Хочу зазначити, що існує мікс кисню й фітонастоянки (вітамінних препаратів), який не має протипоказань. Його можна приймати як з лікувальною, так і з профілактичною метою. Склянка такого «напою» замінює кілька годин прогулянки на свіжому повітрі! Ера антибіотиків зараз дещо слабшає, тому що нові антибіотики не створюють, а старі перестали діяти, тому що до них звикає організм. А ті лікарські препарати, які ми вводимо, завдяки новому апарату, безпосередньо в бронхи, в легені, тут же  діють.

Які ще процедури може приймати пацієнт у вашому відділенні?
- Ще одним напрямком роботи відділення, яке є медициною третього тисячоліття, є біорезонансні методи: мікрохвильова резонансна терапія, біорезонансна стимуляція. Наявність у складі відділення грязелікарні, забезпеченої лікувальними грязями, дає змогу досягати хороших результатів повноцінної реабілітації хворих різних профілів - як терапевтичного, так і з руховими порушеннями. У рухових порушень буває різна причина - іноді це больовий синдром, який обмежує людину в її рухових можливостях, іноді це параліч - тобто захворювання нервової системи, як центральної, так і периферійної, травми й просто захворювання. Тобто все, що людину інвалідизує.
У нас використовують методики відновлення рухових функцій - апарат електростимуляції «Міотонія». Дія апарату полягає в тому, що електросигнал скорочення м’язів подається на паралізований м’яз чи нерв і змушує його скорочуватися «правильно». Це пробуджує пам’ять центральної нервової системи про те, як м’язи чи нерв мають працювати. Багато пацієнтів лягають у нашу лікарню для лікування саме цим апаратом, який дає хороші результати. Нещодавно після капітального ремонту у відділенні вертебрології відкрився басейн, процедури в якому входять, крім  електропроцедур, у комплекс лікування.
У комплексному лікуванні хворих із захворюваннями: грижі, протрузії, пролапс хребта різних відділів - поперекового, грудного, шийного, крім електропроцедур, водолікування, ми призначаємо гідрокінезотерапію. Гідрокінезотерапія - це заняття у воді: вправи, гідромасаж і підводне витягування. В основному ми використовуємо підводне витягування власним тілом, але без використання додаткових тягарів. Ефективність такого лікування становить 85-90%.

Олена ПЕТРЕНКО,
м. Запоріжжя.