СИРНО-ЛЛЯНА ДІЄТА ДОКТОРА БАДВІГ

Поділитися:
СИРНО-ЛЛЯНА ДІЄТА ДОКТОРА БАДВІГ

Розкажіть, будь ласка, детальніше про «протокол Бадвіг». У яких випадках його застосовують?
З повагою Ніна Іванівна.
м. Київ.

 
«Протоколом Бадвіг» називають дієту доктора Джоанни Бадвіг, яка була однією з провідних біохіміків Європи в галузі дослідження ракових захворювань. Вона народилася в 1908 р. й померла у віці 95 років. За видатні відкриття в лікуванні онкологічних захворювань її сім разів висували на здобуття Нобелівської премії.
Бадвіг говорила: «Без жирних кислот ферменти, які забезпечують засвоєння кисню в дихальній системі, не функціонують. Людина починає задихатися навіть у повітрі, збагаченому киснем. Дефіцит жирних кислот підриває життєві функції організму». Бадвіг зазначила, що застосування в їжу знежирених і перероблених олій/жирів призводить до серйозних захворювань у дітей і дорослих.
Доктор Бадвіг витратила кілька років для поглибленого вивчення крові ракових хворих. Вона виявила, що у хворих у крові завжди знижений вміст фосфоліпідів і ліпопротеїнів. Також разом зі зниженим вмістом гемоглобіну в крові вона виявила незвичайні жовто-зелені вкраплення. Ще одним відкриттям стало, що в крові здорових людей рівень вмісту жирних кислот класу Омега-3 набагато вищий, ніж у хворих.
Джоанна Бадвіг експериментальним шляхом підібрала дієту для лікування захворювань. Зрештою вона зупинилася на суміші м’якого сиру й органічної лляної олії.
Лляна олія, більше ніж інші, містить жирні кислоти Омега-3, легко засвоюється й не спричиняє алергій. Сир же містить високий рівень сульфопротеїнів. Бадвіг виявила, що ця комбінація м’якого сиру та лляної олії робить останню водорозчинною, тобто легше засвоюваною організмом. Вживання лише однієї лляної олії нешкідливе, але даремне. Олія обов’язково має бути змішана з сиром.
Після багатьох випробувань вона знайшла оптимальний склад: 2 ст. л. органічної (холодного пресування) лляної олії ретельно перемішати зі 100—150 г м’якого сиру до однорідної маси, приймати раз на день.
У 1990 році онколог Dr. Roehm заявив, що така дієта є найуспішнішою протираковою дієтою у світі.
Використання в дієті «протоколу Бадвіг», як його пізніше назвали, довело свою терапевтичну цінність у запобіганні та лікуванні не тільки раку, а й інфаркту міокарда, атеросклерозу, дисфункції печінки, лікуванні виразкової хвороби, артриту, шкірних екзем, вікових деградаційних захворювань і автоімунних хвороб.
Бадвіг вважала неприпустимим використання будь-яких рафінованих видів олій, так званих штучних жирів (маргарин, майонез), одержуваних у результаті гідрогенізації чи часткової гідрогенізації. Усі ці жири відкидаються організмом, серцевим м’язом, призводячи до різних порушень, у тому числі й на клітинному рівні. У ряд поганих жирів Бадвіг ставила й дуже поширені для приготування кондитерських виробів ненасичені жири.
За її уявленнями, припустимі до вживання вуглеводи, що містять натуральний цукор: яблука, фіги, груші, виноград. Не дозволяється вживання рафінованого цукру в усіх видах, макаронних виробів, білого хліба, жирних сортів м’яса, смажених і консервованих продуктів.
Практично всім для збереження нормального здоров’я рекомендувалося щоденне вживання мінімально 100 г м’якого сиру з 5 мл лляної олії.
Згідно з дієтою Бадвіг, у меню на сніданок могли бути мед, змішаний у блендері з органічною олією льону холодного віджиму (така олія має зберігатися тільки в холодильнику), невелика кількість свіжоздоєного молока (дефіцитний продукт у сучасному урбаністичному середовищі) та свіжого зернистого м’якого сиру. Дозволялося додавання горіхів (за винятком арахісу) та невеликої кількості свіжих сезонних фруктів.
Слід відзначити, що Джоанна Бадвіг у випадках важких захворювань використовувала суміш у складі 42 мл лляної олії (3 ст. л.) на 100 г свіжого сиру.