Роздуми звичайної людини, яку життя змусило вивчати це питання
Як читач вашої газети, звернув увагу на статтю «Захворювання легше уникнути» (№ 6, від 20.02.2012 р.), у якій ішлося про профілактику онкозахворювань. Чому мене, читача без диплома лікаря, цікавить думка фахівців у галузі онкології? По-перше, тому, що від цих хвороб передчасно померли: моя мама, теща, брат і сестра мого батька. А скорботний список обірваних життів з тієї ж причини в родинах друзів і знайомих - нескінченний. По-друге, тому, що не знаю, чия черга йти до онкоклініки завтра.
РОЗІБРАТИСЯ В ПРИЧИНАХ УСКЛАДНЕНЬ ДОПОМОЖУТЬ АЛЬТЕРНАТИВНІ МЕТОДИКИ
Про досягнення медичної науки й успіхи закладів охорони здоров’я я чув багато і, як громадянин країни, пишаюся усвідомленням цього факту. Але хвороби рідних вели не у Феофанію, а у звичайні міські лікарні. І моє знайомство з важкохворими, умовами й методиками їхнього лікування переконує мене в тому, що лікування не завжди буває успішним. Нерідко внаслідок застосування лише одного класичного лікування в пацієнтів на додаток до онкологічної хвороби розвивалися некроз тканин і гангрена. Безвихідний стан таких пацієнтів підштовхував до бажання розібратися в причинах і в можливих альтернативних методиках зцілення таких хвороб. Тому можу порадити однодумцям звернути увагу на такі видання: - Доктор мед. наук Собецький В.В., доктор мед. наук Бойчак М.П., лікар вищ. категорії Бутрим А.І., «Лікарські рослини в боротьбі проти раку»; - Кандидат біол. наук Гарбузов Г.Н., «Антиоксидантне лікування раку»; - Кандидат мед. наук Єлісєєва О.І., «Лікування хронічних і онкологічних захворювань» (1-9 книги); - Доктор мед. наук Філіпова І.А., «Чому і як гриби лікують рак» та ін.; - Доктор мед. наук Неумивакін І.П., «Ендоекологія здоров’я»; - Сафонов Н.Н., «Повний атлас лікарських рослин»; - Доктор мед. наук Мосієнко В.С., Куртсеїтов Л.К., «Інтегральні підходи до лікування пухлинної хвороби»; - Мірошниченко С.А., «Золота енциклопедія народної медицини»; - Гогулан М.Ф., «Попрощайтеся із хворобами»; - Бібліотека ЗОЖ «Альтернативна онкологія» (1-2 книги): статті із практики лікарів С.І. Цвєткова, С.В. Корепанова, А.Н. Аліферова; - Фролов В.Ф., «Ендогенне дихання»; - Марина Суханова, кандидат біол. наук. Стаття «Раковий корпус». - журнал «Наука й техніка», № 4, 2011 р. Це далеко не повний перелік видань на означену тему. Але навіть його досить для розуміння складності проблеми й відсутності єдності думок і дій у середовищі фахівців.
ФЕНОМЕНИ БОРИСА БОЛОТОВА
Вивчення літератури дає можливість «розібратися» у своєму організмі й способах підтримання його в здоровому стані. У той же час безліч інформації, нерідко суперечливої, вселяє обґрунтовану тривогу: а чи не загубишся в цьому «морі» діагнозів, рецептів і методик? Можливо, так і блукав би в лабіринтах знань, та зустрівся з Борисом Васильовичем Болотовим. У процесі наших зустрічей ознайомився з деякими його публікаціями з альтернативної медицини. Тоді я не звернув особливої уваги на них, тому що це здалося просто захопленням відомого вченого. Згодом прийшло розуміння: особистість математика Болотова в медицині - не випадкова. Його біохімія логічна в осягненні таємниць живої матерії взагалі й людини, зокрема. А цих таємниць, виявляється, ще безліч... Через роки знаходжу в магазині його нові книги: «Здоров’я людини в нездоровому світі» і «40 феноменів Болотова». Перечитавши їх, шукаю можливість знову поспілкуватися з автором. При цьому Болотов здивував мене, подарувавши ще кілька видань: «Медицина й здоров’я» (2010 р.) і «Медицина з позиції Істини» (2010 р.). Особливо фантастичним мені здалося видання під дивною назвою «Можна прожити до 1600 років, якщо перебороти 12 знаків зодіаку» (2010 р.). Треба сказати: саме в цій книжці послідовно викладається тактика профілактики й лікування онкозахворювань. Вивчення цих книг, далеко не бездоганних у плані викладення й редагування, зайняло в мене більш як 2 роки. При цьому вдалося поспілкуватися з людьми, чиє здоров’я відновив Борис Болотов, а також з деякими лікарями, які підтримують методики дослідника.
ЛІКУВАТИ ТРЕБА НЕ ДІАГНОЗИ
Аналізуючи його 5 правил здоров’я, феномени й принципи, а також причинно-наслідкові зв’язки хвороб, приходжу до розуміння їхньої загальної суті. Цю суть, згідно з переконаннями Болотова, можна сформулювати коротко: По-перше, наш організм - це цілісна, самокерована й саморегульована біологічна система. Тому недосконалою є теорія й практика лікування в людини захворювань окремих органів. По-друге, хвороб безліч, а основних причин усього 12: 1. Знесолення лімфи та зміна водно-сольового балансу. 2. Переохолодження та порушення теплового гомеостазу. 3. Дисбаланс кислотно-лужного середовища та згущування крові. 4. Природний віковий цикл відмирання клітин. 5. Фізичні травми тіла й дефекти хребта. 6. Вплив патогенних мікроорганізмів (віруси, бактерії, грибки, найпростіші, глисти). 7. Отрути, канцерогени й медикаменти. 8. Деструктуризована вода, неорганічні та рафіновані продукти харчування. 9. Неприродний і малорухомий спосіб життя. 10. Сонячна й техногенна радіоактивність. 11. Психологічні стреси й руйнування біополя. 12. Трансформація клітин за ослаблення функцій імунної системи. Звідси випливає, що лікування через діагнози також не ефективне. За Болотовим, якщо усунути ці причини, то організм здатний відновити втрачені гомеостази й тим самим зцілитися від будь-яких захворювань, у т.ч. діабету, серцево-судинних, травних і онкологічних.
ЗНИЩУЮЧИ РАКОВІ КЛІТИНИ, МИ ВИСНАЖУЄМО ІМУНІТЕТ
По-третє, Болотов звертає увагу на таку обставину: «не важливо, на що хворіє людина. Помирає вона, як правило, від загущення крові». Якщо кров окисляти, розріджувати й підтримувати в такому стані, то людина може значно подовжити своє життя. Борис Болотов є прихильником вільнорадикальної теорії онкопроцесів, хоча не ігнорує й інші погляди. Він відзначає: «У цілому злоякісна пухлина функціонально подібна до підшлункової залози. Клітини пухлини виділяють ліпазу, діастазу, трипсин, хімотрипсин у лужному середовищі (рН 8,5 - 9,5), які здатні роз’їдати неракову тканину, як це відбувається за гастриту. При цьому виникає гострий біль. Однак помічено, що сірчана кислота та її органічні сульфати гальмують діяльність ракової пухлини. Зокрема, хондроїтин-сірчана кислота, гепарини і деякі інші мукополісахариди є прикладом речовин, здатних призупинити розвиток ракової пухлини (дивися «Здоров'я людини в нездоровому світі», 2005 р., стор. 232). По-четверте, дієвих ліків проти раку немає. А боротьба з раковими клітинами, яка має за мету їхнє знищення, — є верх божевілля. Пояснюється це тим, що клітини тваринного походження, перероджені на клітини рослинного походження (т.зв. «холодні пухлини»), - наймолодші й найсильніші. Вони створюють власну систему самозахисту й розвиваються за особливим законом живлення й розподілу. Терапія на їхнє знищення тільки підточує захисні функції імунітету й ослабляє організм хворого. Якщо в когось є сумніви в категоричності такої позиції Бориса Болотова, то можемо рекомендувати для ознайомлення думки вчених-фахівців. Це, зокрема: доктор мед. наук, провідний науковий співробітник Інституту експериментальної патології, онкології та радіобіології ім. Р.Є. Кавецького НАН України В.С. Мосієнко й полковник мед. Служби, зав. клінікою народних і нетрадиційних методів лікування Л.К. Куртсеїтов (м. Київ). Під їхнім авторством у 2010 році вийшла друком прогресивна наукова праця під загальною назвою «Інтегральні підходи до лікування пухлинної хвороби». Ця книга також спонукає переосмислити вже усталені уявлення про ефективність класичної онкології в боротьбі за життя й здоров’я громадян.
СТВОРИТИ РАКОВИМ КЛІТИНАМ НЕСТЕРПНІ УМОВИ ДЛЯ ІСНУВАННЯ
Система профілактики та зцілення від онкозахворювань за методикою Болотова формувалася більш як 50 років. І весь цей період по допомогу до нього зверталися ті, хто втратив надію в стінах вітчизняних і закордонних клінік. Перші відомості на цю тему він почерпнув із давньоєгипетських рукописів, т.зв. «Лікарського порадника фараонів». А там рекомендувалося під час вживання їжі приймати кілька крапель крокодилячої крові. Така дивна інформація наштовхнула вченого на думку вивчити склад крові й шлункових соків нащадків динозаврів: алігаторів, черепах, акул, змій, осетрових риб, восьминогів, кальмарів і воронів. Так, у книзі «Медицина з позиції Істини» (с. 162-163) Борис Болотов наводить приклад із програми СТБ українського телебачення. Він відзначає: «Кров крокодила має найпотужнішу антимікробну й антивірусну дію. Наприклад, у чашки Петрі капали по одній краплі крові крокодила, а потім заливали рідинами з вірусами саркоми, карциноми, меланоми, СНІДу, гепатиту С, а також багатьма стійкими мікробами. Навдивовижу, за кілька днів було виявлено, що всі віруси й мікроби загинули, а клітинні маси, наприклад, клітини печінки, в яких містився вірус гепатиту С, повністю збереглися в незмінному стані. Відомо, що кров рептилій і тварин проходить через травний тракт у вигляді шлункових соків. Отже, унікальні властивості крові збігаються із властивостями шлункових соків. Але, оскільки активною речовиною шлункового соку є суміш кислот, яку автори назвали «Царська горілка», то чудодійні властивості має саме вона. Це й було доведено авторами на прикладі вірусу гепатиту С і мікробів гангрени. Тому автори застосовують «Царську горілку» для лікування перелічених захворювань». Позиція академіка Бориса Болотова чітка й однозначна: «Замість боротьби на знищення агресивних ракових клітин потрібно направити зусилля на створення несприятливого середовища для їхнього існування». А це середовище можливо створити тільки за окислювання крові. Що стосується лімфи, то потрібно відновити її електролітичні параметри шляхом введення солі. Ці дві процедури можна проводити в домашніх умовах. Якогось негативного впливу на організм пацієнта, як це відбувається в разі хіміотерапії або променевої терапії, ці методики не мають.
ЗА ОКИСЛЮВАННЯ ОНКОКЛІТИНИ ВТРАЧАЮТЬ ЖИВЛЕННЯ
Помічено також, що кількість онкозахворювань прогресує з віком людей. Звідси напрошується висновок про основну причину такого явища. На це звертає особливу увагу лікар Д.В. Наумов (м. Вінниця), вказуючи на вікове зменшення кількості вироблюваної шлунком соляної кислоти. А ця кислота потрібна для розчинення мертвих, хворих і ракових клітин, протидії інфекційним і серцево-судинним захворюванням. І якщо цієї та інших кислот в організмі бракує, то потрібно стимулювати їхнє вироблення й профілактично вводити в травний тракт. Що ж стосується лікування вже прогресованої хвороби, то під час окислювання онкоклітини пухлини втрачають живлення. Тому послідовно можна створити несприятливі умови для життєдіяльності такої пухлини. У кожному конкретному випадку обирається свій алгоритм дій: залежно від стадії хвороби, віку хворого, проведених раніше процедур, стану імунітету й низки інших чинників. Що стосується складу «Царської горілки» (Бальзам Болотова), подаємо її спрощений рецепт. На 1 л води потрібно 1-2 ч. л. концентрованої соляної і стільки ж сірчаної кислоти, півсклянки виноградного оцту й 4 таблетки нітрогліцерину, що містить азотну кислоту. Уживають цей напій 4-6 разів на день по столовій ложці, розведеній у склянці води, кави, чаю, кислого молока або соку під час кожного прийому їжі, а також відразу після сну. Цією процедурою убезпечується організм від збільшення кількості ракових клітин. Абсолютно зрозуміло, що відновлення функцій органів і систем має починатися з очищення травного тракту. У цьому процесі дуже важливими є процедури з вичавками, ферментами (екстрактами), квасами й продуктами молочнокислого бродіння. Болотов популярно пояснює читачам правила виготовлення й уживання кислот, вичавок, солі, ферментів і квасів на основі протиракових лікарських рослин. Дослідження Болотова про можливість протистояти раковим пухлинам відомі давно. Відомо: чужий біль не болить. Коли помирає одна людина - це трагедія. А якщо щороку в країні передчасно йдуть із життя сотні тисяч людей, - то просто статистика. А медицину Болотова медики все ж таки визнають, щойно хвороба переступає поріг їхнього власного дому. На закінчення дозволю нагадати аксіому буття: «Боротьба за здоров’я - є вищий сенс життя». Сподіваюся, що мої роздуми доповнять читачі. Із задоволенням відповім на заперечення й пропозиції, у т.ч. й на сторінках газети.
Василь САФТЮК. м. Київ.