Розповідають, що одного разу Чингісхан, об'їжджаючи свої війська, побачив воїна, який, скорчившись від болю, рясно блював. Хан покликав свого лікаря й наказав розібратися. «Чи не чума це?» — запитав він у лікаря. — «Ні, повелителю, у цього хлопця порушений відтік жовчі. Ось він і блював». — «То допоможи ж йому!» — вигукнув Великий. — «А я вже допоміг», — гордо відповів лікар. — «Але як?» — хан навіть підвівся в сідлі. — «Я наказав бідоласі натиснути в себе на кисті руки на потрібну точку». І лікар показав государю це місце на руці. «Нехай про це дізнаються всі», — наказав Чингісхан.
Кажуть, із того часу в армії монголів не було проблем із відтоком жовчі, й чудодійну точку стали називати точкою Чингісхана.
А вам, дорогі читачі, цікаво дізнатися, як можна регулювати відтік жовчі за допомогою цієї точки?
Як працювати з точкою чингісхана
Якщо вас турбує нудота, печія, відрижка, неприємні відчуття в ділянці шлунка й усього травного тракту, то точка Чингісхана прийде вам на допомогу. Розміщена вона на перетині першої променезап’ясткової борозенки й основи великого пальця.
Чудово й характерно те, що цією точкою можна користуватися практично скрізь: якщо перебуваєте ви в транспорті, на роботі, вдома, відчуваєте неприємні відчуття перед якоюсь стресовою ситуацією, наприклад, вас викликає «на килим» начальник або за кілька секунд до іспиту... Словом, коли вас починають турбувати вищеперераховані відчуття — вплив на цю точку допоможе впоратися з цими проблемами.
Впливати на неї можна за допомогою вказівного пальця, палички або тупого кінця олівця — найголовніше, щоб цей предмет не травмував шкіру під час натискання.
Вказівним пальцем (олівцем) фіксуємо місце знаходження точки й натискальними обертальними рухами за годинниковою стрілкою масажуємо її протягом 1,5—2 хвилин.
Звертаю вашу увагу, що за всієї своєї безпеки, точка Чингізхана все ж таки більшою мірою є невідкладною допомогою і використовувати її рекомендується в разі гострої потреби, а не систематично. Людям, які мають серйозні захворювання печінки та жовчного міхура, масажувати цю точку треба вкрай обережно.
Віктор КАРТАВЕНКО,
лікар-рефлексолог вищої категорії,
доктор медичних наук, професор,
академік, автор багатьох винаходів, книг і публікацій.
http://www.doktor-kartavenko.ru/