У стародавніх аюрведичних текстах сказано: «Однією з причин хвороб може бути недостатній контакт із тілом». Масаж, самомасаж, втирання олій, дослідження больових зон є абсолютно природними для способу життя східної людини й лише в останні кілька десятиліть починають несміливо входити в ужиток західних людей.
Східна медицина виділяє 6 стадій розвитку хвороби. І тільки на п’ятій вона стає добре помітною з погляду фізичних відчуттів. Коли ми вчимося досліджувати своє тіло, виявити початкові ознаки дисбалансу можна значно раніше.
Точковий масаж (акупресура) болісних точок чи ущільнень у тілі може бути не лише дієвим лікувальним і знеболювальним інструментом, а й одночасно додатковим діагностичним критерієм (оскільки найчастіше болісні точки містяться на меридіані відповідного органа). Як показує багаторічна практика, шкідливих наслідків і ускладнень акупресура не дає.
Щоденний масаж біологічно активних точок допоможе налагодити роботу всього організму, поліпшить кровообіг у тілі. Сьогодні я поділюся з вами найпростішими й дуже ефективними методиками використання акупресури за головного болю та перевтоми.
«Швидка допомога» на тілі людини
Найпоширенішими причинами головного болю є проблеми з жовчним міхуром і печінкою. На представлених картинках детально показано топографію точок жовчного міхура, розташованих на голові. Найчастіше за головного болю рекомендують використовувати точки Gb14, Gb17, Gb19, Gb 20, Gb 4, Gb 5, Gb 7. Зовсім не обов’язково всі їх запам’ятовувати. Досить просто досліджувати зазначені зони за допомогою пальпації. Натискання на виявлену болісну точку має принести деяке полегшення головного болю.
Наступними за частотою причинами головного болю є порушення тонусу судин (підвищений чи знижений артеріальний тиск) і напруження м’язів шиї. Ці проблеми пов’язані з функціями сечового міхура та нирок, а також із нервовим перенапруженням. Ключові точки для впливу: UB 2, UB 3, UB 9, UB10, Ki1.
Також для підвищення знеболювального ефекту рекомендується розминати точку LI 4. Масаж цієї точки полегшує головний біль під час застуди, вона ефективна й у разі зубного болю, під час напруження в плечовому поясі. Жінкам можна рекомендувати розминати точку LI 4 в разі гінекологічних захворювань, порушень менструального циклу, аби прискорити й знеболити пологи. Однак протипоказано працювати з цією точкою вагітним.
Методика виконання
Якщо є можливість, увімкніть тиху, розслаблювальну музику. Добре розітріть долоні, щоб вони стали теплими чи гарячими. Це допоможе посилити енергетичний вплив на біологічно активні точки. Починайте масажувати кінчиками пальців волосяну частину голови, добре досліджуючи скроневу та потиличну ділянку. По черзі проробіть перелічені вище точки чи виявлені вами хворобливі ущільнення. Потім переходьте на обличчя. Легкими натискувальними рухами за допомогою кінчиків пальців знайдіть болісні точки на бровах, скронях, пройдіться навколо очниць, біля основи ніздрів, в улоговинці під носом, у середині підборіддя.
Можливо, виявлені вами зони не збіжаться з точками на малюнку. Це цілком природно, оскільки біологічно активних точок значно більше, ніж ми сьогодні розглянули. Затримайтеся на болісних точках якомога довше.
Зазвичай середня тривалість впливу для стимуляції кожної точки 30—40 секунд. Можете коригувати час впливу за відчуттями, наприклад, поки не відчуєте приємного тепла та зниження інтенсивності болю.
Для масажу можете використовувати ефірні олії. У разі головного болю найефективніші олії лимона, майорану, м’яти, лаванди, ромашки, розмарину. Однак запахи дуже впливають на ефірне тіло людини, яке пов’язане із сенсорним сприйняттям. І неправильно підібрана олія може навіть посилити головний біль. Тому ліпше підбирати олію за запахом, який вам найприємніший.
Будьте здорові!
Доктор
Оксана НІКОЛЕНКО-ДІВОВИЧ.
http://spirit-passage.com/ru/about-school/founders.html