ТОНІЗУВАЛЬНИЙ БАЛЬЗАМ З АЛОЕ

Поділитися:
ТОНІЗУВАЛЬНИЙ БАЛЬЗАМ З АЛОЕ

Які показання до застосування бальзаму з алое і як правильно його готувати?
З повагою Семен Михайлович.

 
Лист коментує лікар-невропатолог Володимир БОЛСУН.

Взагалі алое — це чудова рослина, яка загоює й відновлює функцію та структуру тканин людини, це цілий комплекс лікувальних речовин. Тому й препарати з алое, зокрема бальзам, показані ослабленим людям, після операцій, у разі хронічних захворювань, депресій.
Рекомендую також поєднувати прийом бальзаму алое з посильними фізичними вправами. Оскільки бальзам не тільки швидко відновлює силу м'язів, але й запобігає накопиченню в тканинах молочної кислоти та інших метаболітів обміну речовин. Активні рухи й алое сприяють відновленню загального тонусу організму.
Також алое чудово поєднується з медом. Він консервує і направляє ферментацію алое в бік вуглеводного окиснення.
Приготування бальзаму: зрізане нижнє товсте листя алое (щонайменше 3-річного віку) загорнути в харчову фольгу й покласти в холодильник на 2 дні, щоб активувалися певні ферменти. Після цього їх добре промити й нарізати колечками разом зі шкіркою. Скласти в скляний посуд і залити медом з розрахунку 2:1 (дві третини до однієї третини). Наприклад, на 0,5 склянки алое 2 ст. л. меду. Ретельно перемішати й залишити на два дні в прохолодному темному місці (не в холодильнику). Після цього додати хороший коньяк — приблизно 70 мл. Вийде майже повний стакан бальзаму. Ретельно перемішати, профільтрувати (в рос. - отфильТровать), перелити в баночку з темного скла і зберігати закритою в холодильнику.
Приймати по 1 ст. л. за 30 хвилин до їди. Жмих, що залишився, використовувати місцево, наприклад, у разі укусів комах, фурункулів, саден і т. ін.
Крім того, алое використовують у косметології як ранозагоювальний, протимікробний, протизапальний засіб від сонячних опіків і псоріазу, для профілактики й лікування вугрового висипання, фурункулів, дерматиту та інших захворювань шкіри.
Чистий сік відкриває й очищає пори, зволожує і підтягує шкіру, оскільки здатен легко і глибоко проникати у шкіру, відновлювати обмін речовин, стимулювати регенерацію клітин, а також знімати запалення і подразнення.
У домашніх умовах легко зберегти молодість шкіри обличчя й шиї, якщо кожного дня перед сном наносити свіжий сік алое, попередньо вмившись і розпаривши обличчя.