ТРИВАЛІСТЬ ЖИТТЯ ЛЮДИНИ ЗАЛЕЖИТЬ ВІД СТАНУ ЇЇ КИШЕЧНИКУ

Поділитися:
ТРИВАЛІСТЬ ЖИТТЯ ЛЮДИНИ ЗАЛЕЖИТЬ ВІД СТАНУ ЇЇ КИШЕЧНИКУ


Завдяки численній рекламі ні для кого не секрет, що від здоров’я та чистоти кишечнику людини залежить її  імунітет. Якщо кишечник чистий, то енергія просто зашкалює, а стійкість до багатьох хвороб підвищується в рази. Тому той, хто хоче бути здоровим і радіти кожній хвилині свого життя, мусить насамперед періодично очищати свій кишечник, і весна - це найсприятливіший для цього період. Зокрема, О.І. Єлисєєва, лікар-практик, кандидат медичних наук, у своєму календарі очищення організму, який складено  з урахуванням максимальної енергетичної активності органів, рекомендує у квітні проводити очищення товстої кишки, а в травні - тонкої.

Для чого потрібно очищати товсту кишку

Влаштуймо коротку екскурсію по кишечнику. Який шлях проходить їжа по нашому організму? Насамперед вона потрапляє в шлунок, потім у тонку кишку і нарешті - в товсту. Тонка кишка - це досить довга трубка,  завдовжки приблизно 8 метрів. Товста ж набагато коротша - лише 1,5 метра. Скажете, як же це все може вміститися в нашому животі? Елементарно, адже наш кишечник має величезну кількість вигинів і перекручень.
Внутрішня поверхня кишечнику покрита безліччю тоненьких ворсинок. Можна тільки уявити, скільки залишків їжі застряє між цими ворсинками й повільно розкладається, отруюючи наш організм. І якщо вчасно та якісно не очищати кишечник, то з часом ці відкладення тверднуть і перетворюються на калові камені. Токсини, які вони виділяють, забруднюють кров, тим самим погіршують наше самочуття, колір шкіри, настрій, значно зменшують життєву енергію.
Багато хвороб виникає через багаторічне накопичення відходів травлення в товстій кишці. Вона в більшості людей так забивається шлаками, що залишається лише вузенький отвір. Залежно від того, в якому місці товстої кишки відкладаються калові камені й утворюється її звуження, в людини починає хворіти той чи той орган. Тому більшість цілителів та лікарів переконані: перше, що повинен зробити кожен, хто хоче вилікуватися від усіх без винятку хвороб, - це очистити власний кишечник.
У процесі очищення кишечник позбувається шлаків, що насамперед сприяє очищенню крові, живленню кровоносних судин. А що чистіша кров, то ліпше самопочуття. Очистивши кишечник, можна позбутися й постійного головного болю, підвищеного тиску, нормалізувати травлення, усунути закрепи, повернути гнучкість та рухливість своїм суглобам, омолодити шкіру й загалом увесь організм, повернути радість життя.
Після очищення спостерігається дивовижна легкість у всьому тілі, наповненість енергією. Здається, людині все під силу. Деякі поліпшення можна помітити відразу, а деякі проявлятимуться поступово - з кожний наступним очищенням.

Виберіть свій спосіб

Є велика кількість способів очищення товстої кишки. Безумовно, найпопулярніший із них – це клізми. Порівняно з іншими методами його ефективність - найвища. Проте в нього є свої мінуси: він потребує певного часу, відповідних умов для проведення процедури та є не надто приємним. Однак існує багато інших способів очищення, які набагато легші у виконанні. Наприклад, очищення фруктовими соками, кефіром, кавуном, яблукам, висівками тощо. Вони не потребують багато часу й не впливають на ритм життя. Виконуючи їх регулярно, ви перестанете помічати, що витрачаєте час на очищення кишечнику. Можна вибрати якийсь один спосіб очищення, котрий вам найбільше підходить, і застосовувати його протягом усього життя, а можна чергувати, застосовуючи то один, то інший.

Клізма – незручно, проте ефективно

Для того щоб провести очищення  таким способом, звісно, потрібна клізма, чи кварта Есмарха – як її ще називають, об’ємом 1,5 л. (Але не плутайте її зі спринцівкою – грушею з наконечником). Заливати в неї можна звичайну воду, бажано переварену, її температура має бути трохи меншою температури тіла. Не варто виконувати процедуру гарячою водою, щоб не подразнити стінки кишечнику.
Корисно додавати у воду різноманітні добавки, таким чином ви зробите процедуру ефективнішою. Зокрема, можна додати трохи соку лимона, аби ледь підкислити воду. Велика кількість кислоти може призвести до опіку кишечнику. Завдяки кислоті, яка міститься в соку, ліпше розчиняються й виводяться шлаки. Замість соку лимона добре додавати до води 1 ст. л. соди – вона сприяє розчиненню слизу й очищає стінки кишечнику; чи один-два кристалики марганцівки (ретельно розчинити у воді, до рожевого кольору) –  дезінфікує кишечник, пригнічуючи гнильну мікрофлору. Випробувавши ці добавки, виберіть ту, яка найліпше на вас впливає. І використовуйте її надалі.
Таку процедуру очищення найліпше  проводити після природного випорожнення кишечнику. А за його відсутності слід зробити невеличку клізму зі звичайною водою (300 мл). Це сприятиме відкриттю сфінктерів (клапанів) прямої кишки та її спорожненню. І вже тоді робіть основне очищення.
Після того як ввели воду з клізми в кишечник, намагайтеся втримати воду всередині максимально можливий час. Адже доки вода там, шлаки розчиняються. Ви здивуєтеся, коли побачите, від якої кількості бруду очистилися. І зауважте, що перед цим у вас вже було випорожнення. Може так статися, що через годинку з’явиться повторний позив і
вийде чергова порція шлаків. Тож протягом години варто ще побути вдома. Після процедури анальний отвір слід змастити жирним кремом із заспокійливим ефектом, наприклад ромашковим, чи скористатися свічкою. Не думайте про те, що може виникнути порушення мікрофлори. У чистому кишечнику мікрофлора відновлюється набагато швидше, а для допомогти цьому - випийте склянку біо-кефіру.
Виконуйте клізми щодня протягом 7 днів. Час підбирайте зручний для вас, але бажано один і той само. Під час очищення намагайтеся вживати тільки легку їжу й не переїдати.
Такий курс робіть раз на рік. У подальшому можна раз на місяць ставити невеликі клізми для підтримання чистоти.
Однак існують ще й інші рекомендації щодо очищення з допомогою клізм. Зокрема, лікар Олена Єлисєєва радить за деякий час перед очищення харчуватися лише кашами. Тоді в шлунку встановиться менш кисле середовище. До того ж вона вважає, що клізма має бути з використанням трав, що дають лужну реакцію.  Але не можна використовувати для клізми настій ромашки, оскільки ця рослина здатна вбити всю мікрофлору кишечнику, що негативно позначиться на клітинному імунітеті. Воду з сіллю та уриною теж не варто застосовувати: вони дають кислу реакцію. Найліпше заливати в клізму чисту воду. Чи зробити відвар червоного буряку. Для цього обчищений буряк треба варити протягом півгодини в 1,5 л води.  Протипоказання до такої клізми - підвищений гемоглобін і наявність пухлини.

Очищення  за способом  Семенової

У кварту Есмарха налити 2 л перевареної води, охолодженої до температури тіла. У воду додати 1 ст. л. лимонного соку, чи 4-6% яблучного оцту, чи меду. Процедуру бажано проводити о 5-7 годині ранку після акту природної дефекації чи ввечері перед сном.
Товста кишка промивається за допомогою очисних клізм за такою схемою: 1-го тижня – щодня; 2-го - через день; 3-го - через 2 дні, 4-го - через 3 дні, 5-го тижня й  постійно протягом життя - 1 раз на тиждень.
Такий цикл клізм першого року бажано провести чотири рази. Надалі  - лише раз на рік.

Очищення ксилітом

Цю процедуру  найліпше  виконувати вранці. Уперше це слід робити  вихідного дня. Узяти півлітрову пляшку мінеральної води й 1,5 ст. л. ксиліту (не сорбіту), тобто
цукру для діабетиків. Підігріти 1 склянку мінералки до температури 36 С. Потім у кухлик всипати 1,5 ст. л. ксиліту, залити його підігрітою мінеральною водою й випити. Після цього потрібно постійно рухатися протягом 20 хв. Далі знову випити 200 мл підігрітої мінералки, але вже чистої, й знову рухатися протягом 20 хв. Після чого випити 100 мл підігрітої мінеральної води й продовжувати ходити, але вже поблизу туалету. Після очищення можна поснідати й займатися повсякденними справами.

Очищення висівками

Уживати висівки для очищення слід по 2 ст. л. за чверть години до їди тричі на день, обов’язково запиваючи 2 склянками води - це найголовніша умова. Адже інакше немає сенсу їх уживати: волокниста клітковина, яку містять висівки та яка є запорукою успішного очищення, діє лише тоді, коли вбере в себе рідину й розбухне. Проте не варто вживати більше 6 ст. л. на добу. Побічним ефектом зловживання висівками може стати важкість у шлунку, газоутворення й багато інших малоприємних наслідків.
Висівковий очисний курс має тривати 1 місяць. Його рекомендується проводити 1 раз на рік. Проте за бажання можна приймати висівки й після курсу – щоранку 1 раз на день. Це чудовий спосіб підтримувати кишечник у чистому стані. Крім того, висівки мають ще одну корисну властивість, а саме: сприяють зниженню маси тіла.

Очищення соками

Для очищення кишечнику найбільше годяться соки з кислинкою: грейпфрутовий, яблучний, апельсиновий, проте можна застосовувати й інші. У день очищення слід вжити близько 2 л будь-якого соку. Можна придбати готовий сік (без консервантів), але ліпше приготувати свіжий самостійно. Для очищення можна брати якийсь один сік, наприклад апельсиновий, а можна приготувати суміш кількох соків. Саме очищення проводять протягом дня, при цьому жодної їжі вживати не можна так само, як і кави, чаю та води.  Кожну годину слід пити по 200 мл соку, доки не вип’єте всі 2 л. Таке очищення потрібно проводити 1 чи 2 рази на місяць.

Очищення кефіром

Відомий факт, що завдяки кефіру відновлюється нормальна мікрофлора кишечнику. Крім того, він містить важливі для нашого організму мікроелементи й сприяє підвищенню імунітету. Для очищення потрібно взяти 2 л цього еліксиру здоров’я. Жирність кефіру не має значення, якщо навіть  максимальна (3,2%), на вашій фігурі за один день це жодним чином не позначиться. Проте ліпше вибрати середню жирність (2,5%). Не беріть кефіри з фруктами та з додаванням цукру. Термін зберігання кефіру має бути не більше 5 днів.
Процес очищення кефіром проводиться так само, як соками. Він також
триває один день. Різниця лише в тому, що сік замінюється кефіром. Потрібно випивати щогодини 1 склянку кефіру й більше нічого не їсти та не пити. Проводити таке очищення рекомендується 1 раз на місяць.

Очищення яблуками

Яблуках, як і інші фрукти, містять велику кількість клітковини (так званої «мітли кишечнику»). Також усі яблука (крім солодких сортів) містять у собі фруктову кислоту, яка чудово справляється зі шлаками. Для очищення потрібно приготувати 2 кг яблук. Ідеально підходить антонівка, але можна й будь-які інші кислі сорти. Яблучне, як і зазначені вище очищення, триває протягом одного дня: поділіть 2 кг фруктів на 8 купок і насолоджуйтеся ними кожні дві години. Яблука можна вживати зі шкіркою чи без неї - як завгодно. Якщо надто страждатимете від спраги - попийте чаю, тільки без цукру, мінеральної води чи настої трав. Але не більше 4 склянок на день. Їсти, крім яблук, нічого не можна. Таке очищення можна проводити кілька разів на місяць.

Очищення настоями трав

Усі ті трави, що потрібні для очищення, наявні в будь-якій аптеці. Для курсу слід узяти 4 частини однієї з трав із жовчогінним ефектом (полин, безсмертник, корінь кульбаби); 3 частини трави з проносним ефектом (сенна, корінь ревеню), 2 частини трави для розчинення слизу (фенхель, подорожник, бузина), 1 частину заспокійливої трави  (м’ята, ромашка, собача кропива). Частина може дорівнювати 1 ст. л.
Зокрема, можна скористатися таким складом: узяти 4 ст. л. полину, 3 ст. л. кореня ревеню, 2 ст. л. фенхеля, 1 ст. л. м’яти, усе ретельно перемішати - збір готовий. Щодня робити настій: 1,5 ст. л. суміші заварити 1 склянкою окропу, можна в термосі чи закутати й настоювати близько 1 години, потім перецідити й випити перед сном невеликими ковтками. Після цього не можна ні їсти, ні пити. Уранці наступного дня має бути нормальне випорожнення. Якщо  пронос,  слід зменшити дозу трави (візьміть 1 ст. л. замість 1,5). Проте може статися й навпаки – затримка випорожнення. Таке буває, коли людина схильна до закрепів. У цьому разі слід збільшити дозу травички до 2 ст. л. 
Такий чай потрібно вживати щодня на ніч два тижні поспіль. А для досягнення максимального ефекту вранці на голодний шлунок випивайте ще 0,5 склянки кефіру -  мікрофлора кишечнику відновиться набагато швидше. Очищення травами треба проводити раз на рік. З профілактичною метою настій можна продовжувати пити раз на тиждень.

Поради цілителів та нарупотів

Народна цілителька та натуропат Олена Світко радить робити промивання товстої кишки сольовим розчином: 1 ст. л. солі на 1 л води. Вона вважає, що тільки такий розчин здатен вимити із чисельних вигинів кишечнику токсини та слиз. Ставити клізми слід протягом тижня на Убутному Місяці. Таким чином не тільки можна налагодити роботу кишечнику, а й пригальмувати процес старіння.
Крім того, вона рекомендує проводити очищення гарбузовим молочком (рецепт св. Гільдегарди): 200 г насіння гарбуза обчистити від лушпиння, перемолоти й залити 5 л окропу, настояти протягом 30-40 хв і перецідити. Випити натще якомога більше цього настою. Потім прийняти сольове проносне. Процедуру слід проводити теж на Убутний Місяць.
Юрій Батулін, автор оздоровчої системи «Можливості людини в екстремальних умовах», пише, що не завжди товсту кишку можна очистити за допомогою клізм. У разі значного зашлакування вода з клізми проникає всередину дуже погано. Тому він рекомендує такий рецепт очищення товстої кишки: залити 1 ст. л. кори крушини 1 склянкою окропу й поставити на водяну баню на 20 хв, потім перецідити гарячим. Пити по 0,5 склянки на ніч. У разі слабкої ефективності приймати таку кількість ще й уранці. Результат має бути через 6-8 годин.

Вправа для кишечнику

Очищенню кишечнику сприяють різні фізичні вправи. Зокрема, одна з них: втягування та випинання живота - можна із зусиллям чи без нього. Робити цю вправу коли завгодно, щойно з’явиться вільний час: сидячи, стоячи, під час ходьби. Уже через кілька місяців  результат буде відчутним. Однак тим, у кого виразка шлунка чи якісь проблеми із внутрішніми органами,  ліпше перед цим порадитися з лікарем.

Підготувала Алла ГРІШИЛО.