Весна — благодатний час, коли пробуджується природа, розпочинається новий життєвий цикл, відбувається сокороух і на деревах, кущах життєдайною силою наливається кожна гілочка, кожна брунька. Власне, про те, як зміцнити своє здоров’я та позбутися багатьох хвороб за допомогою бруньок дерев і кущів, радить лікар-натуропат народна цілителька Олена СВІТКО.
Для приготування ліків збирають бруньки, які ось-ось мають розпукуватися. Зривають акуратно, не всі підряд, а мов би проріджуючи. Можна взяти їх із обрізаних гілочок після формування крони. Також гарну лікувальну дію мають молоді листочки. Запамятайте кілька важливих правил приготування ліків з цієї весняної сировини. Бруньки перед вживанням треба подрібнити. На 1 г подрібненої сировини беруть 20 мл спирту, горілки, вина (якщо не вказано іншого припису). Аби отримати гомеопатичні ліки, потрібно настоянку бруньок розвести іншою речовиною. Наприклад, до 100 мл настоянки додати 900 мл алкоголегліцерину чи етанолу і 24 рази швидко збовтати в напрямку догори-вниз. (Рецепт алкоегліцерину для ліків на його основі: це суміш 95% етанолу з гліцерином навпіл). Так готують гомеопатичні поткенцію D1 та інші (це якщо пропише лікар). Гомеопатичні препарати, виготовлені таким способом, приймають по кілька крапель під язик 3-5 разів на день. Їх можна запивати водою, ліпше талою. А тепер ознайомимося з цілющими властивостями бруньок деяких дерев і кущів.
Груша звичайна. Бруньки груші (особливо дички) багаті на біологічно активні речовини, біофлавоноїди, вітаміни. Здавна в народній медицині бруньки груші застосовували для очищення організму від солей та слизу. Гарний ефект дає настоянка бруньок у лікуванні чоловічих хвороб, зокрема простатиту. Вживання настоянки сприяє підвищенню потенції та очищенню від солей сечостатевої системи. 100 г бруньок залити 1 л горілки. Настояти 14 днів, процідити. Підібрати період, коли Місяць починає рости., приймати по 3 краплі під язик двічі на день між прийомами їжі.
Каштан кінський. Про цілющі властивості каштана в давнину ходили легенди. Вважали: хто навесні питиме вино з каштанових бруньок, залишиться вічно молодим. Ось рецепт цього еліксиру молодості, який чудово чистить судини: 200 г бруньок каштана покласти в каструлю з розігрітим червоним вином (2,5 л), варити 30 хв. Додати за смаком мед і ваніль. Коли охолоне, процідити. Вживати по 50 мл тричі на день до їди. Ліки з каштанових бруньок поліпшують травлення, очищають лімфатичну систему як у літніх, так і в молодих людей. Якщо ви вранці не можете відкашлятися, у вас частий нежить чи набрякають ноги і збільшуються лімфатичні вузли, приготуйте такий напій. У велику скляну ємність всипати 200 г бруньок кінського каштана, додати 2 склянки сметани, 3 л підігрітої молочної сироватки, 1 ст. л. подрібненого чистотілу і 100 г меду. Усе ретельно перемішати, прикрити марлею і поставити на підвіконня, на сонце, або в тепле місце на 3 дні для бродіння. Потім процідити, розлити в пляшки і зберігати в холодильнику. Вживати такий квас по 100 мл 2-3 рази на день протягом 2 місяців.
Горіх волоський. Ліки з бруньок горіха допоможуть за хронічних запалень, системних хвороб, зокрема шкірних, таких як склеродермія, колагенез тощо.У цьому разі бруньки корисно змішувати із зеленим чаєм, коренем цикорію, кропивою. Рецепт лікувальної суміші. До температури 90 градусів підігріти маслинову олію (1 л), додати подрібнені гілочки з бруньками волоського горіха (200 г), кропиву (100 г), корінь цикорію (100 г), зелений чай (50 г). Ретельно перемішати, додати горілку чи спирт (2 л). Поставити на вогонь і довести до кипіння. Три дні настоювати, процідити, змащувати хворі місця та приймати всередину по 1 ч. л. за годину після їди тричі на день.
Яблуня. Рецепт приготування мазі на яблуневих бруньках для лікування мігрені. В емальованій каструлі розтопити 500 г вершкового масла, додати 300 г бруньок яблуні і поставити умлівати на 40 хв. Потім відставити на 3 години, знову розігріти, додати корицю (2 г), ретельно перемішати й процідити. Утирати в скроні за перших ознак мігрені. Зберігати в холодильнику.
Смородина. Препарати з бруньок і листя смородини — потужні ліки, які застосовують у разі алергійних ринітів, екземи, ревматизму. Інколи поєднують разом із шипшиною і калиною. Із гілочок з бруньками готують чай, корисний від хронічної втоми, після перенесених тяжких хвороб, для поліпшення зору: 2 ст. л. подрібненої сировини заварюють у 0,5 л води, настоюють 30 хв. П’ють за один раз по 0,5-1 склянці.
Малина червона. Малинові гілочки з бруньками сприятливо впливають на менструальний цикл у жінок, лікують кісти яєчників. Корисні за грипу, застуди, запальних хвороб жіночих статевих органів. Подрібнені молоді гілочки малини з бруньками (50 г), гілочки ожини (30 г), сухі квіти календули (10 г), софору японську (5 г), траву чистотілу (5 г) і конюшини (5 г) залити білим вином ( 2 л). Настояти 10 годин. Потім поварити протягом 5 хв. Процідити. Пити тричі на день за 30 хв до їди. Курс лікування — 2 місяці.