ЦІЛЮЩІ ВІБРАЦІЇ ВАШОГО ГОЛОСУ

Поділитися:
Цілющі вібрації вашого голосу

Як оповідає одна легенда, за всіх часів люди шукали Бога. Спочатку Він сховався від них у морі, та вони знайшли Його. Тоді Він пішов у гори, але й там люди Його наздогнали, й тоді Бог вирішив сховатися всередині в людини. Тепер Він завжди перебуває в нас усередині, й розкрити, пізнати Його, усвідомити свою божественну сутність – це і є головне завдання, головна мета життєвих пошуків людини. Тайна РІТЦ відкрила в собі цю божественну сув'язь за допомогою голосу, а тепер допомагає іншим розкрити свій справжній голос, пізнати внутрішнє Я, зняти енергетичні блоки, що призводять до хвороб, запустити енергії через її авторські практики Живоспіву. У священних книгах сказано, що світ було створено зі слова, зі звуку. Це творча, сильна енергія. Сила правильно спрямованого голосу – також один із ключів, що розв'язують наші психологічні проблеми, зцілюють тіло на рівні психосоматики, тобто звільняють від глибоких негативних емоцій, що їх породили. Усі ці практики – плоди багаторічних досліджень, які Тайна випробувала на собі.

Завдяки випробуванням народився новий метод

- Тайно, я знаю, що Вас саме життя підштовхнуло до Живоспіву. Як народилися ці практики, яким був Ваш шлях до зцілення голосом?

- Скільки себе пам'ятаю, я співала, я жила співом. Це було настільки очевидним, що в нашій багатодітній родині під час знайомства всіх називали по імені, а мене батько представляв лише: «це наша співачка».
Остаточно стати співачкою вирішила, коли пішла до школи. Хоч родичі й готували мене до першого класу, я вміла рахувати й писати, але хвиля страху, що накотила на мене на уроці математики, не дала мені порахувати й правильно розв'язати задачу. Мене засміяли діти, вчителька, я розплакалася. А ось за спів, за мій виступ у першому ж класі мене похвалили.
Так зародився мій психологічний блок, травма: я робитиму  те, що я люблю й за що мене хвалять, а точні науки – не моє. Дивлячись з висоти часу, я вдячна, що так сталося. Я бачу, що у Всесвіті є для кожного з нас свій сценарій і своя місія, до виконання якої він підштовхує нас через перевірки та випробування.
Якби я розв'язала ту задачу, можливо, зараз я була б бухгалтером і не робила моєї улюбленої роботи та не допомагала б людям.

- Ви обдаровані дивовижною любов'ю до співу, а наскільки легко Вам було стати співачкою?

- Я пройшла багато випробувань на цьому шляху, вони й стали моїми найкращими вчителями. Я вступила до інституту, де мені зірвали голос і сказали, що я профнепридатна. Я працювала в шоу-бізнесі, ходила на національні вокальні конкурси талантів, мене хвалили, але й там я не отримала зеленого світла на велику сцену.
  І вирішила вчитися в співаків із красивим звучанням голосу, співаків, які виступають на світових сценах.
Увесь мій вільний час дорогою на роботу й із роботи я слухала, як вони співають, дихають, як пропускають голос, формуючи його тонке звучання. І я почула цю золоту формулу, яка лягла в основу мого співу, навчання постановки голосу інших співаків і моєї цілющої практики, яка поліпшує здоров'я, змінює долі, роблячи людей набагато щасливішими та енергійнішими.

Чому люди починають заїкатися

- Я також знаю, що ця техніка допомогла Вам позбутися заїкання вже в дорослому віці.

- Це так.  Уперше заїкатися я стала в дитинстві. У садочку ззаду до мене підійшов хлопчик і налякав. Згодом, завдяки співу й тому, що я стала більш упевненою, заїкання минуло. Але воно знову до мене повернулося приблизно рік тому. У той час у мене було гостре  нервове потрясіння. І в цьому стані, коли я розмовляла з чоловіком, мабуть, говорила якісь слова неправильно, й він мене постійно виправляв, що, мовляв, нема такого слова. У мене в голові ввімкнувся контроль – перш ніж сказати, я починала посилено думати, що скажу та як, і на тлі цього видавала незрозумілі слова-заїкання.
Я проаналізувала причини заїкання, їхню природу мовою тіла.  Людина з першим типом заїкання – в момент переляку, глибоко вдихає повітря, але переляк блокує м'язи грудей, ділянку міжребер'я, й повітря, що міститься там, не виходить. У спокійному стані ми говоримо на видиху, корінь язика розслаблений. Коли ж людина намагається сказати, але не дихає, не видихає, бо в неї спазм, закам'яніли груди й повітря не виходить, – тоді й народжується заїкання. І що частіше заїкання повторюється, то більше воно запам'ятовується тілом і стає нормою.
Другий тип заїкання виникає через переживання. Перед тим, як почати говорити з кимось, людина продумує багато варіантів, що сказати, й коли настає момент розмови, виникає стан, що все продумане хочеться видати одночасно. А позаяк сказати не вдається, то в кінці з'являється думка «та нехай, нічого не говоритиму».
А все тому, що з'являється надмірна тривожність і нервозність, на цих емоціях людина, вдихаючи, знову блокує повітря й говорить на затримці подиху.

Спів і горловий сміх звільняють тіло від блоків

Щоб зцілитися від заїкання, підходять техніки, побудовані на нормалізації дихання, вивільненні тіла від психологічних блоків. Це й спів, і горловий сміх на видиху, практики усвідомленого швидкого промовляння фраз на видиху, видаючи звук з придихом, немовби присвистуючи. Наприклад, на видиху повторювати фразу, поєднуючи слова в одне: «У мене все добре» або «Яка чудова погода».
Також, коли говориш, треба глибоко дихати животом, концентруючись на випинанні живота на вдиху та підтягуванні верхнього преса (ділянка міжребер'я) на видиху. Це допомагає заспокоїти розум і загальний нервовий стан, зробить мову неспішною під час вимовляння слів.
Важливо не уникати емоцій, що спричинили заїкання, а прожити їх, звільнитися від цього емоційно-енергетичного блоку, що сковує груди, горло та розум. Як тільки людина відчула, що в неї з'явилося заїкання, їй треба перестати нервувати, звинувачувати себе.
Розслабтеся, заплющіть очі, відчуйте тіло й емоцію, образ, з яким асоціюється заїкання й де відчуваєте затиск, дискомфорт у тілі, й випишіть ці емоції в зошиті.
Наступний етап – внутрішньо переписати емоцію з руйнівної на творчу, наповнитися любов'ю та спокоєм. Проживати ці стани, дихати, правильно розкриваючи свій голос і звук, я навчаю моїм авторським методом Живоспіву.

Проспівування звуків очищує та наповнює

- Розкажіть, будь ласка, більше про Вашу методику, на чому вона базується та що реально дає тим, хто її практикує.

- Із самої назви – Живоспів – уже зрозуміло, що методика побудована на нашому голосі – на проспівуванні, правильному розкритті та подачі звуків, які очищують, наповнюють, трансформують. Світові знаменитості співають на видиху, спочатку правильно захоплюючи повітря, а потім виштовхуючи його ребрами в ділянку гайморових пазух. Саме з такої подачі повітря зверху в голосові зв'язки формується об'ємний, чарівливий тембр.
Базова дихальна техніка, якої я навчаю, складається з 3 етапів:
Перший – відкриваємо рот і відчуваємо, ніби у нас носоглотка закрита. Щоб визначити, чи достатньо рот відкритий, ставимо пальці з двох боків у ямки, що утворюються за відкритого рота між вухами та місцем, де сходяться щелепи (ямки мають бути максимальні, як під час позіхання), потім трошки висовуємо язик і набираємо повітря так, щоб холодок вдиху пройшовся по мигдаликах, горлу, опускаючись і наповнюючи живіт (фото 1).
Другий – ми видихаємо, напружуючи верхній прес (ділянку міжребер'я). Напруження в цьому місці можна порівняти з відчуттям, коли тихо кажемо «тсссссс». Видихаємо з шипучим звуком, різко піднімаючи повітря вгору й спрямовуючи в гайморові пазухи (дихальна хвиля вдаряє в це місце). Рот весь час відкритий, ніби в позіханні (фото 2).
Третій – і лише з гайморових пазух на видиху ми видаємо об'ємний звук, що виходить зверху, наприклад, звук «хааа», горло розслаблене й не здавлює його звучання. Щоб робити низькі вібрації, потрібно максимально відкрити глотку. Це немовби наскрізний звук, ми вчимося робити у своєму тілі вентиляцію-протяг. Для початку таку дихальну вправу слід робити по 20-30 хвилин на день.
Такої манери подачі голосу я почала навчати дітей та дорослих із 2013 року. Я працювала з різними дитячими колективами, займалася зі сліпими, дітками з ДЦП. І почала помічати, що, крім зміни якості їхнього звучання, поліпшилося як моє самопочуття, так і моїх учнів. Ця подача звуку пропрацьовує блоки страху, дає впевненість, поліпшує мислення, здоров'я в носоглотці.
Під час такого дихання мозок повноцінно наповнюється киснем, з'являється енергія, ейфорія, ти живеш у стані щастя, автоматично змінюється мислення на позитивне, зникають нервозність та суєтність. Крім того, оздоровлюються всі внутрішні органи й системи.

Блоки тіла – негативні програми минулого

Потім я почала медитувати. Заплющивши очі, розслаблюючись і глибоко дихаючи, я прислухалася, що мені хоче сказати тіло: де є в ньому затиснення та які емоції їх провокують, відчувала програми з минулого – свої страхи, невпевненість, бажання щось комусь чи собі довести. Я бачила ці образи, виписувала породжені ними емоції й бачила, що це не я, а лише програми минулого, і я кажу їм «стоп!», я приймаю їх і трансформую в позитивні установки.
Далі до цієї практики я долучила голос. Базуючись на моїй техніці подачі голосу, я почала проспівувати, на видиху відтворювати звуки, які відповідають емоції, від якої я хочу звільнитися, й співаю доти, доки повністю не провібрую її звуками (до речі, так само можна вивільняти нездорові органи від емоцій, що спровокували хворобу). Таким чином виходять блоки й енергія, що застоялася в тілі.
Це допомагає поліпшити здоров'я та багато сфер життя, наприклад, особисті стосунки. Чому іноді жінки кажуть, що всі чоловіки однакові? Тому, що вони переносять стереотип, свої установки та реакції зі стосунків на стосунки. Тож не чоловіки однакові, а однакова програма, пропрацювавши яку, можна отримати абсолютно іншу якість любові та стосунків.

Омолодити тіло – наповнити кожну клітинку любов'ю

Наступний етап звукової медитації: після цілковитого очищення від емоційних блоків іде практика наповнення. Знову ж звуками ми наповнюємо кожну клітинку любов'ю. Лежачи в медитації, ми вчимося звучати, вібрувати щастям, любов'ю, ніби прегарна чаша, налаштовуючи наше тіло, наш храм душі на вібрації здоров'я та успіху.
Це базова техніка, до якої я можу давати додаткові дихальні практики та установки, розкриваючи наше внутрішнє джерело сили. Після таких напрацювань поліпшується здоров'я, люди молодшають, стають енергійнішими, сповненими сил, бо вони звільнилися від тягаря емоцій, які носили в собі роками.
Голос цілковито змінив моє життя, я почала відчувати себе через голос. Коли я так співаю, дихаю, очищуюся та наповнююся, я живу в стані потоку, коли найкращі люди й ситуації приходять у моє життя; ти, як магніт, починаєш притягувати все найкраще у своє життя, здійснюються мрії та проєкти найкращим, непередбачуваним чином.
Коли я в такому стані – у снах приходять підказки. Коли ми звільняємося від тягаря переживань і блоків, ми торкаємося  божественного потоку, ми позбуваємося страхів, стаємо впевненими в тому, що все в нашому житті відбудеться якнайліпшим чином.

Отож, я бажаю всім знайти час на себе, знайти свій істинний голос і завдяки йому повернутися до себе – справжньої, сповненої сил, здоров'я та успіхів людини.

Інтерв'ю вела Валентина Берник.