ЦУКРОВИЙ ДІАБЕТ – ХВОРОБА "НЕСПОКІЙНОЇ СВІДОМОСТІ"

Поділитися:
Цукровий діабет – хвороба

Будь-яке захворювання формується через порушення структури організму людини, яка має трирівневу систему: рівень свідомості (Шень), рівень енергії (Ци) та рівень фізичного тіла (Цзинь). Розвиток захворювання спочатку виникає через неспокій свідомості. Це призводить до порушення плину енергії. Знеструмлений організм не може виконувати своїх функцій. Можна вживати піґулки, правильно харчуватися, але це не буде працювати на усунення хвороби з достатньою ефективністю.

Починати відновлення організму треба з першого рівня – відновлення рівноваги свідомості, переконує китайська медицина.
Як можна позбутися цукрового діабету, використовуючи рекомендації традиційної китайської медицини, розповідає лікар-терапевт із Запоріжжя, фахівець із китайської медицини Діана ЧЕНЦОВА, яка дізналася про це, навчаючись у Китаї методів традиційної китайської медицини.

Черговий по організму – ендокринний канал

Найліпший час почати позбуватися  цього захворювання – з 4 по 20 червня (2018). 4 червня настає сезон повноти енергії Ян, коли наш організм після весняного оновлення починає активно розвиватися. До 20 червня триває час активності каналу потрійного обігрівача, який іноді називають ендокринним каналом. До його обов'язків належить нормалізація роботи нервової та ендокринної систем, а також підвищення загального енергетичного тонусу організму. Ось чому цей час якнайліпше підходить для старту програми ефективного відновлення функції ендокринної системи та для лікування цукрового діабету.

Два типи діабету

Підшлункова залоза забезпечує наш організм кількома гормонами, в їх числі й інсуліном. Це транспортний білок, який, як «візок», збирає глюкозу (цукор) із плазми крові й везе її до клітин, тобто, сприяє засвоєнню організмом глюкози. Глюкоза є головним «пальним», тобто головним джерелом енергії для організму. Недостатнє надходження глюкози до клітин нашого тіла призводить до їх виснаження, порушення діяльності серця, печінки, нирок, нервової та імунної систем, опорно-рухового апарату, органів зору й слуху тощо
У разі діабету порушується засвоєння глюкози, що призводить, з одного боку, до «голодування» клітин, а з іншого – до «закислення» крові, в плазмі якої міститься велика кількість молекул незасвоєної глюкози.
Як ми знаємо, існує два типи цукрового діабету. Перший тип – інсулінозалежний – переважно пов'язаний із порушенням роботи підшлункової залози (інсуліну виробляється мало та не тієї якості). Найчастіше цей тип діабету вражає молодих людей, дітей і навіть немовлят.
За другого типу діабету – інсулінонезалежного – може вироблятися достатня кількість інсуліну, але порушено передавання глюкози клітинами тіла, внаслідок чого підвищується вміст глюкози в крові.
Найчастіше діабет другого типу вражає людей зрілого віку, хоча останнім часом це захворювання виявляється й у 40-річних, і навіть у 20-річних. Від цукрового діабету не застрахована жодна людина, надто за наявності несприятливої спадковості. Але, змінивши спосіб життя, зокрема, й спосіб харчування, руховий режим, спосіб сприйняття дійсності та зовнішніх обставин, людина може уникнути цієї хвороби.

Як пов'язаний стрес із діабетом

Уявімо собі людину, в якої поки що все гаразд в організмі, але вона провадить такий спосіб життя, за якого виникає потреба в більшій кількості енергії, тобто підвищується енергетичний запит. Найчастіше це відбувається, коли людина перебуває в стані хронічного стресу чи зазнає частих гострих стресових реакцій. Наприклад, піддає свій організм постійному перенапруженню, втомлюється, сьогодні з'ясовує стосунки з керівником, завтра – з членами своєї сім'ї, сусідами, друзями чи колегами, неадекватно харчується, нераціонально рухається.
Відбувається перевитрата енергії. А внаслідок енергетичного голоду – порушення толерантності (переносності) до глюкози. Як наслідок, може виникнути ситуація (функціональна глікемія), коли рівень вмісту глюкози в крові перевищує норму, а інсулін хоч і справляється зі своїм завданням, проте повільніше, ніж зазвичай. Згодом порушена рівновага може сама собою відновитися, але може й перейти в розвиток хвороби – цукровий діабет 2-го типу.
Про це говорять і багато фахівців європейської медицини, називаючи цукровий діабет психосоматичним захворюванням.
Вплив неспокою свідомості на організм людини може статися й до її народження внаслідок ушкодження спадкової енергії, або, як її іноді називають, батьківської енергії Ци. У європейській медицині це заведено називати спадковістю. Порожнеча спадкової енергії може розвиватися, якщо майбутні батьки неефективно розпоряджаються власною енергією, витрачаючи її на переживання стресів і тим самим спустошуючи її запаси у власному організмі, що неодмінно позначиться на рівні енергетики майбутньої дитини.

Створіть програму любові до себе

Неспокій свідомості, що провокує розвиток цукрового діабету, за версією традиційної китайської медицини, має свої особливості. Найчастіше це виражається у вигляді почуття тривожності й страху. Причому, страх порушує або гальмує енергію нирок та сечостатевої системи, а тривожність – енергію підшлункової залози й шлунка. Ці емоції, як стверджують наші психологи, в результаті можуть сформувати стан заниженої самооцінки, що межує зі самознищенням, розвитком комплексу жертви, характерного для багатьох хворих на цукровий діабет.
Самооцінка людини формується з раннього дитинства. Я спостерігала, як у Китаї дітей до 5 років називають «маленькими імператорами». І з дитиною справді поводяться, як з імператором: заохочуючи й схвалюючи її корисні вчинки та не вдаючись до агресії, якщо вона чинить неправильно. І, що цікаво, зазвичай діти не пустують і не вередують.

У нас же іноді можна почути роздратовані вигуки: «Не ходи, не сиди, не стій». І це, серед іншого, може стати причиною появи заниженої самооцінки. Найчастіше ми її підтримуємо протягом усього свого життя. Тому, хай скільки енергії в організм ми посилаємо, хай які чудові продукти їмо, хай як поповнюємо енергію, перше, що конче потрібно зробити, – це позбутися неспокою (тривоги). Зробити це можна за допомогою різних афірмацій (позитивних думок-установок), медитацій та інших методик, тобто, ми маємо виробити для себе «програму любові до себе».

Щоденна вправа: починаючи з 4 по 20 червня, промовляйте фрази: «Я хороша (ий), красива (ий), розумна, я себе люблю, я собі подобаюся». Робіть це, навіть якщо не вірите у власні слова, звернені до себе з виразом любові. Ваша свідомість на глибинному рівні все одно сприйматиме їх зміст і реагуватиме відповідно.
Не треба порівнювати себе з іншими, порівнюйте себе з собою й знаходьте навіть найнезначніші зміни на краще. Якщо не досягли, чого хотіли, кажіть собі: «У мене все попереду, в мене є шанс спробувати знову». Якщо досягли: «Я – молодчина, я зуміла, незважаючи ні на що». Так ми зможемо домогтися спокою енергії Шень і привчимо наш організм за ці 20 днів виробляти й засвоювати енергію.

Пориньте в аромати

Спокою свідомості сприяє використання ефірних олій, які іноді називають «диригентами настрою». Ефірні олії, що підтримують і допомагають поповнювати енергії в органах-накопичувачах: вербена, герань, материнка, жасмин, майоран, м'ята та цитрусові запахи.
Найпростіше, що можна робити з цими оліями, – це створити легку ароматичну атмосферу, ароматизувати своє тіло чи приміщення. Наприклад, за допомогою пульверизатора (3-4 крапельки олії на 0,5 л води) розпилити в оселі. Бажано, щоб крапельки потрапляли на хустинку, серветочки, одяг. З огляду на те, що підшлункова залоза є активною вранці, а печінка – ввечері, можна проводити ароматизацію і вранці, й увечері. На ніч можна використовувати аромаподушечку або на паперову серветку, складену в кілька шарів, нанести кілька крапель олії й покласти під подушку.
Також добре робити аромаванни (5-7 крапель ефірної олії розвести в 1 ст. л. молока або меду й додати у ванну), полоскання, обливання, обтирання тіла водою з ефірними оліями. Крім того, в червні ефективним є використання природних ароматів, особливо вранці чи ввечері, якщо немає алергії до квітучих рослин. До речі, квіти-носії ароматів можна посадити в горщик на підвіконні й насолоджуватися приємним запахом.
Аромати також можна використовувати й у кулінарії. Вранці приготуйте 1 склянку холодної води, додайте трішки свіжого лимонного соку та цедри. Ось вам і ароматерапія. Випивши цей розчин, промиєте шлунок, підготуєте його до приймання їжі та вдихнете цитрусовий аромат.
Для любителів себе можна приготувати напій  із кубиком м'ятного льоду (заморозити відвар м'яти) чи м'ятного екстракту: в склянку води додаємо кубик м'ятного льоду чи кілька крапель м'ятного екстракту. Можна так само приготувати фруктову воду. Роблять її так: видушуємо трохи соку з будь-якого фрукта, змішуємо його з водою (1:1) й додаємо кубик м'ятного льоду.

Оточіть себе сонцем і жовтим кольором

У китайській медицині велику увагу приділяють лікувальним властивостям кольору. Енергетика кожного органа може бути підтримана своїм кольором. Позаяк підшлункова залоза належить до першоелемента Земля, її «рідний» колір – жовтий. Отже, щоб відновити активність живильного каналу й самого органа – підшлункової залози, – можна використовувати жовтий колір. Для цього зазвичай використовують продукти жовтого кольору для «внутрішньої підтримки», а також зовнішні носії жовтого кольору – предмети, забарвлені різними відтінками жовтого: посуд, тканини, предмети інтер'єру, абажури, картини, прикраси з жовтих каменів, жовті свічки тощо, а також споглядання сонця.

Головний центр, який регулює вироблення й засвоєння живильної енергії Інь-Ци підшлунковою залозою,  міститься в особливому енергетичному центрі – в середньому обігрівачі (розміщений у ділянці шлунка). На цій частині тіла можна розмістити жовту тканину (й тримати певний час), підсвітити променем жовтого кольору.

Підшлункова залоза залежить від стану печінки: подразнена, запалена печінка скидає накопичений надмір енергії в канал підшлункової залози, що призводить до грубих порушень її діяльності, в тому числі й до розвитку цукрового діабету. Тому під час терапії кольором рекомендується додатково впливати й на печінку її «рідним» кольором – зеленим.

Вправа «Райдуга очей». Спрямовуємо жовтий світлячок (ліхтарик, лампочку з жовтим світлом) на заплющені очі й, попередньо змастивши шкіру повік будь-яким кремом (для ліпшого ковзання), плавним рухом пальців проводимо вісімку (знак нескінченності) через два ока (неначе малюємо окуляри). Тривалість вправи – 2 хвилини. Ця процедура, як стверджують американські барвотерапевти, знижує рівень цукру на 3-5 одиниць. Закріпити ефект можна окулярами з жовтими лінзами.

У профілактиці та лікуванні діабету велике значення має й організація правильного харчування. Про це – в наступному числі газети.