ЦУКРОВИЙ ДІАБЕТ - ХВОРОБА ЧИ СПОСІБ ЖИТТЯ?

Поділитися:
ЦУКРОВИЙ ДІАБЕТ - ХВОРОБА ЧИ СПОСІБ ЖИТТЯ?

Цукровий діабет — дуже поширене сьогодні захворювання. За даними ВООЗ, воно посідає третє місце після серцево-судинних і онкологічних патологій. Стреси, рафіноване харчування, несприятлива екологія... Сьогодні у світі налічується близько 200 мільйонів хворих на цукровий діабет (ЦД) — до 3% усіх жителів Землі. Тенденція стрімкого зростання кількості таких хворих веде до того, що до 2030 року їх очікують 360 мільйонів. Щорічно від ускладнень ЦД у світі помирає 3 мільйони осіб. Статистика невблаганна — цукрова хвороба вже стала епідемією. Одна з її особливостей: ЦД I типу (інсулінозалежний) виявляють у 12—15% усіх хворих, в інших 85—88% діагностують цукровий діабет II типу (інсулінонезалежний). Він розвивається, як правило, після 40 років, йому часто передує надмірна маса тіла й ожиріння. У деяких випадках його діагностують лише за наявності ускладнень або під час випадкового обстеження. Але, на жаль, ускладнення цих двох типів ЦД практично однакові. Лікування цукрового діабету має відбуватися тільки під контролем лікаря: саме він підбирає дієту, режим фізичних навантажень, а якщо треба, то й медикаментозну терапію. Разом з тим людина, якій поставили цей діагноз, може й повинна допомогти собі сама — тим, як вона живе, чим вона харчується, наскільки серйозно ставиться до лікування хвороби та профілактики її ускладнень. У цьому вам найбільше допоможе гомеопатія.

ПОДУМАЙТЕ ПРО ЗАВТРАШНІЙ ДЕНЬ

Серед чинників, які сьогодні фахівці зараховують до причин виникнення ЦД (спадкова схильність, автоімунні та судинні порушення, ожиріння, психічні й фізичні травми, вірусні інфекції, ускладнення лікарської терапії), важливе місце посідають психосоматичні порушення. Часто людина немовби одержує цукровий діабет як доповнення до негативних емоцій. Особливо часто з’являється діабетична гіперглікемія у вдів, матерів, які виховують дітей з важкою долею. Нещодавно я стала свідком того, наскільки ЦД може бути потужним. Серед моїх студентів був юнак, у якого тяжко занедужала дружина. Він так глибоко переживав, що почав пропускати лекції, закинув навчання. Щоправда, після тривалої бесіди він усе-таки взяв себе в руки й виправив ситуацію. Але це були тільки зовнішні зміни. Усередині він не став переживати менше. Через півроку я випадково довідалася, що він лежить у реанімації — у нього виникла найтяжча форма цукрового діабету після смерті коханої дружини. Природно, цього можна було б уникнути, якби чоловік під час тривалого й глибого стресу зумів захистити свій організм від його наслідків. Це потрібно робити кожній людині, в будь-якій екстремальній ситуації, адже ніхто не може знати, в якій точці організму порветься критично натягнута струна, а стрес «відгукнеться» в будь-якому разі, вибравши зручний час і слабку ланку. Саме гомеопатичні препарати стануть надійним щитом для таких органів і систем людини. Механізм дії гомеопатії робить нас невразливими для стресу, і він проходить у найгіршому разі з мінімальними втратами, а за дуже грамотного індивідуального й головне вчасно початого гомеопатичного лікування практично не залишає ніякого сліду. Тому гомеопатія — наймогутніший засіб профілактики розвитку ЦД, як, утім, і інших хвороб. Ще один відомий факт: діти й онуки хворих на цукровий діабет мають підвищений ризик занедужати на ЦД. Гомеопатія, призначена за інфекційних захворювань, стресів, стане бар’єром для розвитку ЦД у цієї категорії пацієнтів. До того ж гомеопатія не має протипоказань до застосування й високоефективна за лікування різних захворювань у вагітних, у тому числі й хворих на ЦД.

ПРЯМО В ЦІЛЬ

Не треба думати, що позбутися діабету допоможуть тільки інсулін або таблетки для зниження цукру. На початкових стадіях ЦД ІІ типу вони найчастіше не потрібні. А щоб не задавнити хворобу до пізньої стадії й ускладнень, важливо приділяти собі достатньо уваги. Відомо, що гомеопатичне лікування істотно поліпшує стан нервової, імунної, ендокринної систем, які є «керівними» системами всього організму. Гомеопатичні ліки працюють на енергетичному й фізичному рівні. Це потужна метаболічна терапія, що дуже важливо за цукрового діабету, адже за цього захворювання страждають клітинні структури багатьох органів і їхня функція. Гомеопатичні ліки підживлюють кожну клітину енергією та відновлюють функцію органів і систем, які уражаються за ЦД (око, печінка, підшлункова залоза, нирки, нервові волокна, судини серця, судини головного мозку). Відомо також, що за ЦД відбувається глибоке порушення різних видів обміну речовин (вуглеводного, білкового). Зниження синтезу білка своєю чергою спричинює зниження імунітету: зменшується опірність інфекціям. У зв’язку зі зниженням імунітету у хворих на ЦД часто розвиваються запальні захворювання. Ніщо так м’яко й безпечно не впливає на імунну систему, як гомеопатія. Часто великою проблемою хворих на ЦД є врослий ніготь, легко утворювані нагноєння ран, рани, які погано гояться. Гомеопатія допомагає розв’язати й ці проблеми. Ніхто не візьметься стверджувати, що гомеопатія повністю виліковує ЦД (цим не може похвалитися жоден з відомих нині методів). Тим більше за інсулінозалежного ЦД вона обов’язково поєднується з інсулінотерапією. Але в кожному разі в результаті гомеопатичного лікування значно зменшується виразність симптомів ЦД. І саме завдяки гомеопатії можна уникнути ускладнень хвороби або, в крайньому разі, значно віддалити їх у часі.

УСУНУТИ АЙСБЕРГ. ЩО ДАЛІ?

На жаль, більшість пацієнтів вважають, що проблема цукрового діабету — це підвищення цукру в крові. На його зниження спрямовано й усі традиційні методи лікування. Парацельс же відзначав таке: «Діабет — хвороба всього організму, за якої у крові утворюється цукор». Тобто на перше місце він ставив ураження всього організму. Гомеопатія також ставить на перше місце лікування хворого на ЦД не «зниження цукрів», а корекцію організму, оскільки підвищення рівня глюкози — тільки айсберг хвороби. Тому кваліфікований гомеопат підбирає «образ ліків» до «образу хворого», а не до показників лабораторного обстеження (хоча і їх він обов’язково враховує). Основна спрямованість гомеопатичного лікування — стабілізація стану конкретної людини й профілактика ускладнень у конкретного хворого. Для гомеопата важливо з’ясувати «гомеопатичну причинність» ЦД: стресові чинники, фізичні травми, дані конституції пацієнта, його минуле й спосіб життя, психосоматичні особливості, обставини виникнення хвороби, спадковість — усе це проясняє повну картину симптомів пацієнта. Підбір ліків за принципом подібності неодмінно принесе позитивні зміни на рівні фізичному. Лікування цукрового діабету за допомогою гомеопатії не тільки виключає самолікування, але й вимагає високої професійної кваліфікації лікаря й глибокої індивідуалізації такого лікування. Гомеопатія не лікує окремих симптомів хвороби або її ускладнень — вона впливає на неї як на єдине ціле. Однак кінцевим результатом гомеопатичного лікування цукрового діабету, після поліпшення загального стану пацієнта й розв’язанням пов’язаних із цим захворюванням проблем стає зниження цукру крові й потреби в інсуліні.

НАСИЛЬНО ВИЛІКУВАНИЙ НЕ БУДЕШ

Отже, ми дійшли висновку, що успіх лікування залежить від кваліфікації гомеопата. Додамо один важливий нюанс: і від розважливості пацієнта. Тому візьміть на озброєння кілька корисних порад: — видаліть зі свого повсякденного життя всі головні ризик-чинники, які ви можете усунути (куріння, гіподинамія й т.ін., уживання солодощів); — контролюйте ті ризик-чинники, які неможливо усунути (гіпертензія, дисліпідемія); — фізична активність приблизно протягом 150 хв на тиждень допомагає знизити масу тіла на 7%; — постарайтеся досягти ідеальних або близьких до ідеальних цифр маси тіла й окружності талії (чоловіка — не більш як 120 см, жінки — не більш як 88 см); — прості заняття аеробікою (прогулянки пішки, катання на велосипеді, плавання, біг, ігри на свіжому повітрі) 20—60 хв протягом 4—5 днів на тиждень корисні для тих, хто хворіє на ЦД; — також корисні заняття йогою; — потрібен достатній відпочинок і дуже важливо уникати фізичної перевтоми; — велику увагу треба приділити дієті; — пацієнт повинен якомога раніше звернутися до лікаря для обстеження, і адекватне традиційне лікування має розпочатися чимскоріш; — гомеопатичні препарати мають бути призначені грамотним гомеопатом після ретельного гомеопатичного обстеження пацієнта.

Лариса ГУЦОЛ, 

кандидат медичних наук, 

член Європейського комітету гомеопатії.