ЦВІТ ЖАСМИНУ ТОНІЗУЄ, ГАРМОНІЗУЄ Й ОЗДОРОВЛЯЄ

Поділитися:
ЦВІТ ЖАСМИНУ ТОНІЗУЄ, ГАРМОНІЗУЄ Й ОЗДОРОВЛЯЄ

У Стародавньому Китаї жасмин вважали мало не панацеєю від усіх хвороб. Бронхіт, лихоманка, виразки й кровотечі, дизентерія, випадання волосся, венеричні хвороби - ось далеко не повний перелік захворювань, які здатний вилікувати «запашний лікар».
Ароматні квіти допомагають у разі бронхіальної астми та бронхіту, застосовуються у вигляді відварів, настоїв і сиропів.
Жасминовий чай (1 ч. л. на 1 склянку окропу) можна використовувати як засіб від головного болю, втоми, депресії й неврозів. До того чай із жасмином, а точніше його запах, стимулює функцію головного мозку й тонізує весь організм навіть потужніше, ніж міцна кава. Тому його ліпше приймати вранці.
Білосніжний цвіт використовують і для лікування шкірних хвороб, у разі ревматизму й авітамінозу.
Існує думка, що запах жасмину відновлює енергетичну оболонку людини, тобто людську ауру. Тому його аромат вважається одним із найліпших для медитації, адже він дає змогу відновити баланс між почуттями й розумом. В оселі, де пахне жасмином, панують завжди гармонія та затишок.

Як збирати для зберігання

Перед тим як збирати жасмин для зберігання, слід запам’ятати кілька простих правил. Бутони не мають повністю розпуститися, тому збирати їх потрібно дуже рано: о 4-5-й ранку. Щоб зберегти корисні властивості квіток, їх треба висушити й зберігати в скляному посуді в сухому прохолодному місці.
Уже розпуклі квітки для тривалого зберігання не придатні, але з них можна зробити настоянку чи приготувати смачний ароматний чай.
У домашніх умовах квітки рекомендується відразу ж висушувати, щоб вони не потемніли й не втратили притаманного їм аромату. Сушать їх за температури 30-40 С на горищі, а в спекотний сонячний день - на вулиці, в тіні. Зберігають чай у металевому чи скляному посуді в сухому, добре провітрюваному й прохолодному місці.

Жасминова терапія

У разі бронхіальної астми й бронхіту залити 2 ч. л. квіток жасмину й 4 ч. л. звичайного чорного чи зеленого чаю 4 склянками окропу, настояти протягом 4-5 хв і випити упродовж дня.
За дерматозу та інших шкірних захворювань помічна спиртова настоянка жасмину. Для її приготування можна використовувати як свіжі, так і сушені квітки: жасмин і спирт змішати в скляному посуді в пропорції 1:1, щільно закрити й поставити настоюватися в прохолодному місці протягом тижня. Жасминову настоянку можна додавати в чай ​​та інші напої, а для примочок та компресів на уражені ділянки настоянку слід розводити: 2 ч. л. на 1 склянку теплої води.
Сечогінний засіб: 1 ч. л. квіток жасмину залити 0,5 склянки окропу, настояти близько 1 години. Приймати тричі на день по 2 ст. л. за 30 хв до їди.
У разі мігрені та головного болю, спричиненого застудою, помічна жасминова олія. Для її приготування потрібно 40 г квіток жасмину залити 200 мл рафінованої соняшникової чи маслинової олії й поставити настоюватися на сонці протягом 40 днів у щільно закритій ємності, періодично струшуючи вміст. Засіб можна не переціджувати. Зберігати готову олію в темному прохолодному місці. У разі болю голови втирати в скроні, лобну ділянку, потиличну ямку, суглоби, долоні й п’яти.
Олію, приготовану таким способом, можна застосовувати й у разі паралічу, захворювань дихальних шляхів, судом, запалення сідничного нерва: змащувати тіло олійним настоєм один раз на день.
У разі втоми помічна така ванна: 100 г квіток покласти в марлеву торбинку й опустити у ванну з теплою водою.
Увага! Незважаючи на те, що жасмин - дуже корисна рослина, за хвороб нирок, виразок, гастритів, гіпотонії та в разі вагітності його не рекомендується застосовувати. До того ж виражений запах може служити причиною алергійної реакції.
Існує думка, що жасмин здатний завдати шкоди тільки в разі вживання його відвару в чистому вигляді, що означає: заваривши один лише жасмин. Якщо ж поєднувати жасмин із зеленим чи чорним чаєм, то побічні ефекти будуть малоймовірними, хіба що в людини є індивідуальна непереносність цієї рослини.

Підготувала Алла ГРІШИЛО.