ТИСК НОРМАЛІЗУЮТЬ «ПОКЛОНИ» ТА ЗАСПОКІЙЛИВИЙ ЧАЙ

Поділитися:
Тиск нормалізують «поклони» та заспокійливий чай

Мені 79 років, часто «стрибає» тиск: 160/55, 150/50, 90/40. Чому це буває, які натуральні методи мені можуть допомогти?
З повагою Ніна Іванівна.
смт Ріпки.

Лист коментує лікар-невролог Володимир Болсун.


Різні захворювання людини, зокрема й пов’язані з перепадами артеріального тиску, виникають, коли відбувається зменшення циркуляції енергетики ніг. Стопи ніг є головним «виходом» відпрацьованої енергії, а також через стопи людина наповнюється життєвою вібрацією Землі. Сучасні люди взагалі малорухливі, а вже про ходіння босоніж по сирій землі нема й мови.
Застій відпрацьованої енергії наростає й піднімається вгору. Серцю дедалі важче прокачувати кров крізь ноги. Потихеньку з віком зростає артеріальний тиск (АТ). Судини перебувають у постійно підвищеному тонусі. А напруження серцево-судинної системи призводить до втоми й депресії.
Виникають хвороби застою - варикоз, тромбофлебіт, закрепи, можуть приєднатися й жіночі недуги, біль у спині й нирках, підвищення артеріального тиску і, як наслідок, - головний біль та гіпертонія. За підвищеного АТ часто прописують бета-блокатори, а вони «б’ють» просто по енергетиці серця, сповільнюючи його роботу.
Це в принципі неправильно. За системного звуження судин виникає гіпоксія в тканинах і органах: ідуть сигнали, що бракує кисню (холодні руки й особливо - ноги), організм сам рефлекторно підвищує артеріальний тиск...
Причини гіпертонії - це боротьба зі стресом, гіподинамією, порушення водно-сольового балансу, погане харчування й, звісно ж, блокування енергетики ніг.

На пальцях ніг розміщені головні меридіани жовчного міхура й печінки, шлунка й підшлункової залози, сечового міхура та нирок. Меридіан нирок починається в центрі стопи з точки Юн-цюань (у перекладі - «вир» чи «джерело»), яку слід простимулювати. Треба вирізати з дерева (ліпше з дуба) невелику півсферу з таким діаметром, як у 5-копійчаної монети. Пласким боком її кладуть на килим і наступають точкою Юн-цюань, роблячи обертальні (до легкого болю) рухи ногою.


За перепадів тиску корисно робити прості вправи, які тренують судини й серце, нормалізують артеріальний тиск. Руки підняти вгору й тримати довго - зробити вдих. Потім повільно нахилитися до підлоги - видих. Постояти, трохи зігнувшись, - до припливу крові в голову. Повільно випростатися, відпочити. Повторити 5-6 разів.

Також корисно, стоячи на колінах, робити повільні поклони ― можна й на ліжку. Під час видиху ― зігнуті руки тиснуть на живіт, видавлюючи повітря.

Увечері рекомендую струшувати руки, потім ноги, активізувати точку джерела - по 3 хвилини. Усі судини розслабляються, й виникне легка пульсація в тілі, тиск почне сам стабілізуватися.
Лягаючи спати, можна прийняти одну таблетку валеріани. Не варто на ніч дивитися телевізор, ліпше прогулятися на свіжому повітрі.

Раджу читачці також звернути увагу на харчування: на сніданок - вівсянка з родзинками, чай з каркаде (суданська троянда) з медом. Вечірній чай - глід (1 ч. л.), шипшина (1 ст. л.), щіпка трави меліси. Усе залити 0,5 л окропу.