У РАЗІ ВРОСЛОГО НІГТЯ ДОПОМОЖЕ ЛАЗЕРНА КОРЕКЦІЯ

Поділитися:
У РАЗІ ВРОСЛОГО НІГТЯ ДОПОМОЖЕ ЛАЗЕРНА КОРЕКЦІЯ

З осені маю проблему зі врослим нігтем на лівій нозі після тривалого носіння  тісних кросівок.  Тепер практично не можу без болю вдягти черевики. Пробував вирізати  частину врослого нігтя сам, але  це мало що дало.  Чи є якийсь помічний засіб від цього?
      З повагою Леонід Купріянович.
      м. Маріуполь.

Поради щодо  лікування врослого нігтя від кандидата медичних наук, доцента кафедри дитячої хірургії та отоларингології Буковинського національного медичного університету Сергія СОКОЛЬНИКА.
  Існують консервативні та оперативні методи лікування врослих нігтів. Консервативні методи лікування ґрунтуються на усуненні прилягання врослої частини нігтя до бічного валика тим чи іншим способом. Ці методи, як правило, не дають повного одужання і потребують тривалого, іноді протягом усього життя, лікування. Вони трудомісткі, супроводжуються травматизацією нігтьового ложа, що нерідко спричиняє  тяжкі деструктивні процеси з гнійними ускладненнями. Такі методи можуть використовуватися лише за перших ступенів вростання нігтя. Неефективне консервативне лікування завжди є показом до операції.  Досить популярними серед хірургів є клиноподібне висікання врослого краю нігтя разом із частиною нігтьового ложа і бічним валиком. Перевагою цих методів є відносно невелика травма під час операції,   однак рецидиви за таких оперативних втручань  не виключаються.
      Сьогодні найбільш доцільним та доступним лікуванням, яке може використовуватися не лише в спеціалізованих лікувальних закладах, а й у звичайній поліклінічній установі з позитивними віддаленими результатами, вважаємо комбіноване хірургічне лікування, яке включає кюретаж росткового матриксу врослого краю нігтя з наступною хімічною матриксектомією одним із їдких концентратів. Цей надійний  метод лікування  зарекомендував себе ще й стійкою відсутністю рецидивів. 
Звичайно, чудовою альтернативою оперативному втручанню є лазерна корекція вростання нігтьової пластинки. Використання променя лазера в якості основного хірургічного інструмента дає змогу досягти стерильності операційної рани, гемостатичного ефекту, малого ступеня деформації тканин, практично не звужуючи нігтьового ложа. На жаль,  у широкій медичній практиці  не вистачає   лазерних пристроїв, тож ця методика є недосяжною для більшості хворих.
       Щодо   порад, то перш за все варто звернути увагу на профілактичні заходи, спрямовані на запобігання виникненню вростання. Нагадаємо правило обрізування нігтів на ногах таким чином, щоб край нігтьової пластинки завжди виступав з-під бічного валика. Не можна закруглювати нігті, тим паче зрізувати їхні кути. Особливо це стосується дітей.