УКРАЇНКА КАТЕРИНА КОЗАК – НАЙСТАРІША ЖИТЕЛЬКА СВІТУ

Поділитися:
УКРАЇНКА КАТЕРИНА КОЗАК – НАЙСТАРІША ЖИТЕЛЬКА СВІТУ

На святого Валентина своє 117-ліття відсвяткувала   мешканка Івано-Франківщин Катерина Козак.   Поважну жінку-«сонечко»  (так  за привітну вдачу називали її в рідному селі   Хотимир) прийшли привітати    родичі,  близькі, сусіди, соціальні працівники та інші.   Серед подарунків були  вітальні листи і гроші, телевізор і тепла ковдра, ще один візок. 
  Зі столиці приїхала до пані Катерини відома лікар, громадський діяч Ольга Богомолець, яка привезла  іменинниці вітання і подарунки від  Євромайдану.   Пані Ольга побажала іменинниці здоров’я  і прожити ще багато років,  «а ми всім Майданом помолимося  за вас  Богу».    
Два роки тому Катерину Козак було занесено до "Книги рекордів України" як найстарішу українку. А тепер подано заявку до "Книги рекордів Гіннеса" для визнання її найстарішою жителькою планети.  Катерина Козак  жила в часи, коли на українських землях  існували Австро-Угорська імперія, Західноукраїнська Народна Республіка,  Радянський Союз, вона є свідком   Першої і Другої світових воєн. 
Усе життя пані Катерина пропрацювала в місцевому колгоспі, не цуралася найважчої праці.  Довгожителька ніколи не  лежала в лікарні, не вживала жодної пігулки.  Пані Катерина вірує в Бога і за все дякує Всевишньому, вона ніколи не нарікала на людей,   на долю чи на здоров’я.  Не маючи власної родини,   жінка  присвятила своє життя  племінникам, осиротілим під час  Другої світової війни.   Нині жінка мешкає у свого родича Мирослава Буряка в м. Коломиї, пересувається по квартирі в інвалідному візку, і хоча  вже  поганенько чує,  любить  дивитися телепередачі, спостерігати у вікно за тим, що діється надворі.  Довгожителька має гарний зір, і родичі кажуть, що навіть може втягнути нитку в голку, щоправда, вона вже не шиє і  не вишиває. 
    Пані Катерині вже трохи заважко активно спілкуватися, як раніше, вона все більше перебуває в роздумах,   але  гостям іменинниця все ж  заспівала  куплет із свого улюбленого Шевченкового «Заповіту». 

Ми вже писали про пані Катерину у цій статті два роки тому.

Галина ДОБОШ,
Любов ПОЛЬОВА-САХАНДА.

передплата