УКРАЇНЦІ МОЖУТЬ БУТИ ЗДОРОВОЮ НАЦІЄЮ

Поділитися:
УКРАЇНЦІ МОЖУТЬ БУТИ ЗДОРОВОЮ НАЦІЄЮ

ЕФЕКТИВНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО ПРОФІЛАКТИКИ ХВОРОБ ТА ВІДНОВЛЕННЯ ОРГАНІЗМУ НАПРАЦЬОВАНО В МЕДИЧНОМУ ЦЕНТРІ «ГОРИЦВІТ»

Коли одні наводять безліч причин, чому сучасна людина не може бути здоровою, керівник Медичного центру «Горицвіт» Віктор Фуштей винаходить багато можливостей, як її оздоровити, провести профілактику хвороб, не допустити рецидивів захворювань. Він присвятив цій діяльності 20 років свого життя, накопичив унікальний досвід, який отримав найвищу оцінку серед лікарів і вчених і може стати базовим для оздоровлення нації.

ВІД АНЕСТЕЗІОЛОГА ДО РЕАБІЛІТОЛОГА

Медичний інститут Віктор Васильович закінчив зі спеціальності анестезіолог і протягом 8 років працював за цим фахом. А потім кардинально змінив напрямок своєї професійної діяльності: заснував у місті Заставна Чернівецької області Медичний центр «Горицвіт» і став працювати як фіторефлексотерапевт, натуропат, реабілітолог. Бо, спостерігаючи за хворими, які потрапляють до лікарні із задавненими хворобами, розумів, що в багатьох випадках цих недуг можна було не допустити чи позбутися на ранніх стадіях захворювання. Але навіть якщо хворому довелося перенести операцію та інше серйозне спеціалізоване лікування, його організм нерідко можна значною мірою відновити, щоб не допустити повторних загострень хвороби. Однак дуже часто хворі знову й знову потерпають від рецидивів хвороби, їх організм руйнується й передчасно зношується.

ПРОЛІКУВАЛИ ХВОРОБУ - БЕРІТЬСЯ ЗА ОЗДОРОВЛЕННЯ ОРГАНІЗМУ

Медичному центру «Горицвіт» виповнилося 20 років. І за цей час у нього накопичилося чимало здобутків і практичних напрацювань. Віктор Фуштей познайомився з усіма відомими травниками України, перейняв їхній досвід, побував у знаменитої болгарської провидиці Ванги. Свого часу його працівники вирощували на 20 гектарах лікарські рослини, з яких потім готували цілющі напої. На жаль, цю діяльність довелося припинити через економічні та деякі інші чинники. Однак рецептура 50 оздоровчих фіточаїв для профілактики та відновлення організму за різних захворювань (серцевих, ниркових, сечостатевих, ендокринологічних, хвороб печінки, опорно-рухового апарату тощо) залишилася. До речі, «Горицвіт» досі є практичною базою кафедри фітотерапії Буковинського державного медичного університету. Віктор Фуштей продовжує співпрацю з провідними науковцями в галузі фітотерапії: професором Національного медичного університету (м. Київ) Іваном Чекманом, професором Ужгородського державного медичного університету Оксаною Ганич, професором КМАПО Григорієм Ліпканом та іншими.

Назбиралося у Віктора Васильовича чимало рекомендацій і щодо правильного харчування, рухової активності, методів очищення організму від паразитів, виведення з нього токсинів і шлаків та інших оздоровлювальних практик. За роки функціонування центру всі ці методики багато-багато разів засвідчили свою ефективність.

- Кілька років тому до нас звернувся онкохворий з 4-ю стадією захворювання. Таких пацієнтів ми обов’язково спрямовуємо в онкодиспансери, щоб вони пройшли спеціалізоване лікування. А потім допомагаємо їм у відновленні організму та профілактиці рецидивів утворення злоякісних пухлин, - розповідає Віктор Васильович. - Але цей чоловік прийшов до нас саме після обстеження в онкологічному диспансері. Онкологи пояснили, що в його випадку хірургічне втручання вже не допоможе, так само, як і хіміо- та променева терапія, відверто попередивши, що жити йому залишилося кілька тижнів. Однак хворий не хотів помирати й був налаштований на рішучу боротьбу з хворобою. Ми розписали йому програму з очищення організму, фіто-, фунго- (лікування грибами), сокотерапії. Він ретельно виконував усі рекомендації і вже живе 7 років і добре почувається.

Ще один показовий випадок. Рік тому на прийом прийшов мешканець Заставнівського району зі скаргами на задишку, аритмію, підвищений артеріальний тиск. Як з’ясувалося, чоловік зовсім не надавав значення дотриманню питного режиму, вживав мало води й не зважав на її якість. Тому гемограма, яку ми йому відразу зробили, показала, що кров у пацієнта густа, еритроцити ушкоджені, що, звісно ж, негативно позначається й на роботі серця, й на стані судин.

Окрім інших рекомендацій, я порадив хворому щодня вживати структуровану воду, яку можна приготувати в домашніх умовах за допомогою стакана-структуризатора компанії «Енергія Тибету», виготовленого за допомогою нанотехнологій зі спеціального сплаву металів та мінералів. Ця вода набуває параметрів внутрішньоклітинної рідини (мінусовий від’ємно-окисний потенціал, оптимальний лужно-кислотний баланс, низька молекулярність), тому легко проникає в клітину, очищаючи її, добре розчиняє та постачає корисні речовини, нормалізує густину крові тощо. Через кілька днів вживання структурованої води у хворого значно поліпшилося самопочуття, нормалізувалися серцевий ритм та рівень артеріального тиску. Ці позитивні тенденції підтвердив і аналіз крові.

Кожному пацієнту, який до нас звертається ми намагаємося зробити якнайповніше обстеження організму, підібрати оптимальний для нього оздоровлювальний комплекс і обов»язково проконтролювати під час консультацій як відбувається процес нормалізації його стану.

До речі, в «Горицвіті» можна отримати й спеціалізовану стоматологічну допомогу, консультацію офтальмолога, ортопеда-травматолога.

СТАТИСТИКА, НАД ЯКОЮ СЛІД ЗАМИСЛИТИСЯ

Подібних до вищенаведених позитивних результатів у роботі з пацієнтами у Віктора Васильовича дуже багато. Усі зафіксовано в журналі центру. Але лікар не збирається зупинятися на досягнутому. Йому болить, що Україна посідає одне з перших місць за рівнем захворюваності та смертності й має дуже низький показник тривалості життя. Про це красномовно свідчать цифри: в Європі на тисячу населення припадає 8 смертей, в Україні — 15. Якщо ж нас порівняти з країнами-лідерами щодо тривалості життя, то різниця стає ще більш разючою. У нашій країні з кожних 100 тисяч осіб помирає 638, у Франції ж — 123. За роки незалежності, як зазначила у своєму виступі радник Президента Ірина Акімова, ми втратили 7 мільйонів населення. І швидкими темпами продовжуємо далі втрачати. За минулий рік померло 700 тисяч українців.

- Треба змінювати менталітет українців, пояснювати: значною мірою рівень їхнього здоров’я, тривалість життя залежать від способу життя, який вони ведуть. І розповідати, як його потрібно змінити чи відкорегувати, щоб досягнути гарного самопочуття, високого рівня працездатності. Американці ходять у фітнес-клуби, китайці тисячоліттями роблять зранку зарядку, в Норвегії раз на місяць громадяни отримують біологічно активну добавку омега-3 тощо. А українці у своїй більшості практично не приділяють уваги здоров’ю.

ЯК НАБЛИЗИТИ МЕДИЧНУ ДОПОМОГУ ДО КОЖНОЇ ЛЮДИНИ

Проте Віктор Фуштей не любить скаржитися, він звик діяти. Тому розробив програму: «Здорова нація – багата держава», впровадження якої дасть змогу досить швидко зменшити рівень захворюваності, знизити ризик виникнення інфарктів, інсультів, онкоутворень, подовжити середню тривалість життя. Вона базується на кількох головних напрямках: фізична активність, натуральне харчування, рання діагностика захворювань, моніторинг здоров’я й боротьба зі шкідливими звичками.

- На жаль, українці не люблять звертатися до лікарів, особливо з метою профілактичного обстеження, раннього виявлення хвороб. Не знаходять для цього часу. Особливо це стосується сільського населення. Ми пропонуємо реальний шлях, як змінити ситуацію. Бо самі вже не один рік робимо це. Зокрема, можемо приїхати на будь-яке підприємство, в будь-яке село, в будь-яку родину й за допомогою портативної медичної апаратури зробити експрес-дослідження стану організму людини за життєво важливими показниками. Приміром, зробити глюкометрію (виміряти рівень цукру в крові), ліпідограму (рівень холестерину), гемосканування живої краплі крові, визначити ступінь згущення крові, виміряти індекс маси тіла, й на основі цих даних напрацьована в медичному центрі «Горицвіт» програма дає змогу за кілька хвилин визначити ступінь кардіоцеребрального ризику (інфарктів, інсультів).

Це дуже наочна інформація, яка допомагає переконати хворого змінити ставлення до свого організму через зміну повсякденних звичок, навчитися турбуватися про себе, виконуючи прості, але дієві оздоровчі заходи. Ми також можемо проводити онкотестування, діагностувати стан різних систем організму методом частотно-резонансної діагностики (до речі, в нашому центрі впроваджено в практику біорезонансну терапію, за допомогою якої хворий може позбутися навіть задавнених інфекцій).

- Після обстеження ми даємо конкретні рекомендації пацієнту, що робити, щоб відвести загрози, які нависли над ним, як поліпшити показники організму. І через деякий час проводимо повторне обстеження, щоб людина могла переконатися, як позначаються на її здоров’ї позитивні зміни в способі життя, й упевнитися у вірності обраної тактики, - розповідає Віктор Васильович. - Дуже приємно, що нашу програму «КардіоризикЕКСПЕРТ» підтримав завідувач кафедри терапії Буковинського держмедуніверситету, академік, відомий кардіолог Віктор Корнійович Тащук, зазначивши, що її можна застосовувати не лише в межах нашого Заставнівського району, а й усієї Буковини.

Важливою подією став і приїзд на Буковину відомого валеолога, завідувача кафедри Національно медичної академії післядипломної освіти професора Геннадія Леонідовича Апанасенка. За його участі Віктор Фуштей організував круглий стіл, за яким зібралися представники районної влади, управління охорони здоров’я, лікарі, директори шкіл, учителі. Не менш цікавою була й зустріч професора Апанасенка з ученими й викладачами та студентами Буковинського національного медичного універститету, на якій ми обговорили проблеми профілактичної та реабілітаційної медицини.

Геннадій Леонідович високо оцінив діяльність Медичного центру «Горицвіт» та його керівника Віктора Фуштея, зазначивши, що його досвід гідний для запровадження в усій Україні.

КРОКИ ДО ЗДОРОВ’Я ТА ДОВГОЛІТТЯ

Віктор Васильович готовий ділитися своїми напрацюваннями з усіма охочими, бо понад усе прагне, щоб українці стали здоровою нацією. Два роки він працював над створенням енциклопедії здоров’я «Кроки до довголіття», в якій не лише детально, з поясненнями, розповідається про засади здорового способу життя, даються практичні рекомендації щодо профілактики захворювань, а й описано конкретні поради з фітотерапії, натуропатії за різних хвороб. У майбутньому, мріє Віктор Васильович, енциклопедію буде видано у вигляді книги. Поки що кожен може ознайомитися і працювати з нею в електронному вигляді (на дисках). Сьогодні ними забезпечено всі навчальні заклади району. А ще він розробив буклети здоров’я, зібрав матеріал для виїзних профілактичних лекторіїв.

- Кожен лікар повинен навчити пацієнта бути здоровим. На жаль, у нього на це дуже мало часу. З огляду на це, йому потрібний «підсобний матеріал», щоб вручити пацієнтові для самостійного ознайомлення. Бо якщо хворий на гіпертензію пройде курс медикаментозного лікування в стаціонарному відділенні, а, повернувшись додому, буде зловживати жирними стравами, курити, не дотримуватися питного режиму тощо, то здоровішим він не стане.

Роботу Віктора Фуштея належним чином оцінюють його колеги. Зокрема, йому запропонували розмістити зібрані матеріали на сайтах обласного управління охорони здоров’я, Буковинського державного медичного університету .

МОНІТОРИНГ ЗДОРОВ’Я ДІТЕЙ — ПЕРШОЧЕРГОВА СПРАВА

Особливу увагу керівник Медичного центру «Горицвіт» приділяє дитячому здоров’ю. На його думку, важливо засади здорового способу життя прищеплювати з ранніх років. Віктор Фуштей тісно співпрацює з Інститутом післядипломної освіти, в якому йому запропонували викладати основи життєдіяльності людини для вчителів-валеологів, які поширюватимуть отримані знання серед учнів.

- Діти не повинні помирати на уроках, хворіти, почуватися кволими. Вони мають розвиватися, дужчати, вибудовувати перспективні плани свого життя й майбутнього країни, - каже Віктор Васильович. - Тому вважаю вкрай потрібним впровадження Екологічного моніторингу здоров’я дітей, розробленого директором Інституту екології людини професором Михайлом Куриком, в загальноосвітніх школах та дитячих садочках. Ми плануємо обстежувати школярів та вихованців дитячих садочків за методом Накатані, на цій основі давати загальні (на рівні навчального закладу) та індивідуальні рекомендації щодо оздоровлення (антипаразитарні засоби, вітамінні чаї тощо). Нині починаємо пілотний проект такої роботи в одній зі шкіл Чернівців. Сподіваємося, що з часом цією роботою буде охоплено всі навчальні заклади Чернівецької області та всієї України.

Віктор Васильович свято вірить у це. Тому стукає в кабінети чиновників, зустрічається з директорами шкіл, громадськими діячами.

УКРАЇНЦІВ ТРЕБА НАВЧИТИ ЗАХИЩАТИСЯ ВІД ХВОРОБ

В Україні високо розвинута спеціалізована медична допомога. Але профілактична та реабілітаційна на даному етапі є цілиною. Українці не знають, як захищати себе від хвороб, відновлювати свій організм.

- Приміром, у всіх онкологічних хворих після перенесеної хіміотерапії спостерігається дисбіоз кишечнику, анемія. Тобто, порушена мікрофлора. Це означає, що в них неправильно відбуватимуться процеси травлення, очищення, обміну речовин, погано працюватиме імунна система. Тому цю категорію людей неодмінно слід навчити, як відновити свою мікрофлору. Крім того, онкологічним хворим слід розповідати про нагальність протирецидивного лікування. Зокрема, навчити готувати настоянку чистотілу (чи запропонувати придбати цей фітопрепарат), яка має протипухлинні властивості. Крім того, дати багато інших життєво важливих для них знань.

Ця категорія пацієнтів після основного лікування в онкодиспансері ще протягом тривалого часу має проходити протирецидивне лікування: позбавлення наявних інфекцій-грибків, вірусів, ТОРЧ-інфекцій (трихомонади, хламідії, уреаплазми), антиоксидантний захист, протипухлинне лікування, фунготерапія, детоксикація, лімфодренажна терапія, боротьба з дисбактеріозом, фітоадаптогени, загальнозміцнювальна терапія, застосування гепатопротекторів, забезпечення організму життєво потрібними інгредієнтами.

Людям, схильним до серцево-судинних захворювань, потрібно донести переконання про кончу потребу регулярного вживання поліненасичених жирних кислот (омега-3, що містяться в нерафінованих оліях, особливо льону, та риб’ячому жирі) та фітопрепаратів гінкго білоби. Згадані препарати могли б значно зменшити кардіоризик, який у літньому віці помітно зростає. Тому в Енциклопедії здоров’я багато уваги відведено профілактиці ускладнень серцево-судинних захворювань (понад 300 рекомендацій щодо харчування, фітопрепаратів тощо).

Пріоритетність профілактичної медицини сьогодні визнано в усіх європейських країнах, таке завдання перед медиками ставить і Президент України, міністерство охорони здоров’я. Віктор Фуштей готовий бути на передовій цього процесу. Він сподівається, що Медичний центр «Горицвіт» буде введено до державної програми щодо профілактики хвороб серед населення. І впевнений, що всього за три роки такої роботи можна буде значно зменшити рівень захворюваності, інвалідизації, подовжити середню тривалість життя українців. А відтак наша держава стане сильнішою й багатшою.

ЦІЛЮЩІ ЛІКИ БАГАТОЇ УКРАЇНСЬКОЇ ЗЕМЛІ

Поради здоров'я від Віктора Фуштея

Україна надзвичайно багата на унікальні лікарські трави. Коли працівники «Горицвіту» подали перелік наших рослин з описом їх властивостей в одному з європейських каталогів, отримали величезну кількість листів з усіх куточків планети з проханням вислати їм ту чи ту рослину. А ми, українці, проходимо мимо цього багатства.

- Лише одна Буковина може забезпечити всю нашу країну сировиною для оздоровчо-профілактичних чаїв, - стверджує Віктор Васильович. - Приміром, щороку в нас «пропадають» тонни чорниці. Тим часом ця ягода є унікальним антиоксидантом, вона захищає клітини від ушкодження вільними радикалами, сприяє поліпшенню роботи мозку, відновленню зору, нормалізації процесів травлення, гальмує процеси старіння. Чорниця має бути щодня в раціоні людей у свіжому, сушеному, мороженому чи зацукрованому (варення) вигляді.

Сьогодні лікарі говорять про йододефіцит серед населення та пов’язані з ним проблеми: хвороби щитоподібної залози, гормональні збої, хронічну втому, погіршення розумових процесів у дітей і дорослих. Але чорна горобина, яка має величезний вміст йоду, також чомусь не користується популярністю серед населення. Хоча її з метою профілактики дефіциту йоду потрібно постійно вживати у складі чаїв та джемів.

Глід — одна з найпоширеніших рослин на нашій землі. Однак далеко не всі належним чином оцінюють його можливості в поліпшенні серцево-судинної діяльності організму. Тим часом чай з квітів глоду (по 1 склянці тричі на день) допоможе значно поліпшити стан серцевої системи кардіологічним хворим.

Ще академік Чазов говорив про гостру потребу селенізації населення, і це значно зменшило б кардіоцеребральний ризик в українців. Слід сказати, що у Фінляндії його у вигляді біодобавок приймає все населення країни. І це стало одним із чинників подовження тривалості життя фінів. Ми також маємо надзвичайно багатий на вміст селену продукт — бджолині обніжки (квітковий пилок). В одній столовій ложці міститься 600 одиниць цього мікроелемента, тоді як профілактична доза становить усього 100 одиниць.

А селеновим чемпіоном є бразильський горіх, який сьогодні можна придбати на багатьох українських ринках: у 100 г міститься 2700 мг% селену.

Для збереження здоров’я кожному українцю потрібно знати елементарні правила здорового способу життя. Скажімо, кожна родина повинна мати три вкрай потрібні речі. Перша — структуризатор води, щоб забезпечити себе водою найвищої якості, яка відповідає потребам організму. Друга — йогуртниця. Відомо, що йогурт — це продукт, який нормалізує роботу кишечнику. А саме в цьому органі виробляється 80% імунних клітин. Третя — пароварка. Приготування їжі на парі дає змогу якнайліпше зберегти в продуктах вітаміни та мікроелементи, а ще уберігає від утворення канцерогенних речовин, які виникають під час смаження.

Мирослава ЩЕРБА.