Порадьте, будь ласка, як природними методами позбутися бешихи (рос. – рожа).
З повагою Любомир.
Івано-Франківська обл.
Лист коментує професор, член-кореспондент НАН України Іван ЧЕКМАН.
Для лікування бешихи призначають протизапальні, протиалергійні фітозасоби, а також препарати, що стимулюють імунну систему.
Настій квіток малини звичайної: 2 ст. л. сировини залити 500 мл окропу, довести до кипіння, настоювати 2 години, процідити, уживати по 1 ст. л. 8 разів на день.
Настій трави хамеріону вузьколистого (у народі називають іван-чай, кіпрей): 30 г сухої подрібненої сировини залити 500 мл окропу, настоювати 1 годину, процідити, вживати по 2 ст. л. 4 рази на день за 30 хв до їди.
Настоянка коренів шоломниці байкальської: подрібнену сировину залити 70% розчином спирту етилового у співвідношенні 1:5, настоювати 14 діб, щодня помішувати, процідити, вживати по 30 крапель 4 рази на день за 30 хв до їди.
Для стимуляції функції імунної системи доцільно провести курс лікування ехінацеєю: по 1 таблетці 3 рази на день.
У разі бешихи широко застосовують примочки. Настоянкою арніки гірської змочують уражені місця чи змащують їх спиртовим розчином йоду й присипають порошком трави солодки голої.
Настій трави дзвоників скупчених (2 ч. л. сировини залити 200 мл окропу, довести до кипіння, настоювати 2 години) теплим прикладають до уражених місць, періодично міняючи тканину з розчином, 8 разів на добу.
Настоянка нагідок лікарських (подрібнену сировину залити 70% розчином етилового спирту у співвідношенні 1:10, настоювати 7 діб, двічі на день струшуючи) розводять теплою перевареною водою у співвідношенні 1:5 та прикладають до уражених місць.
Конопляне сім’я розтирають на порошок, змішують з окропом у співвідношенні 2:1, додають свіжої зеленої кори бузини чорної чи терну звичайного, прикладають теплим до шкіри. Підсохлу пов’язку змінюють на нову. Лікують доти, аж доки зникне запалення.
Уражені ділянки шкіри змащують одним із таких рослинних препаратів: відваром кори бузини чорної (6-8 г подрібненої сировини залити 500 мл окропу, довести до кипіння, кип’ятити 5 хв і настоювати 2 години), настоєм квіток чи плодів глоду криваво-червоного (2 ст. л. сировини залити 500 мл окропу, настоювати 2 години), настоєм листків подорожника великого (4 ст. л. сировини залити 500 мл окропу, довести до кипіння, настоювати 30 хв) чи роблять сухий компрес із картопляного крохмалю.
Дієвий і такий фітотерапевтичний метод: заготовляють пігментований шар кори терну звичайного. Подрібнюють, висушують і зберігають у сухому місці. У разі загострення бешихи готують настій кори: 2 ст. л. сировини заливають 200 мл окропу, кип’ятять 10 хв, настоюють 10 хв. Потім проціджують, прикладають до уражених місць. Одночасно приймають відвар усередину по 1 ст. л. 4 рази на добу після їди.
Крейду розтирають у ступці до дрібного порошку, посипають уражені місця, накривають зверху червоною вовняною матерією й забинтовують. Процедуру проводять щодня, обов’язково до сходу сонця.
Суміш порошку крейди з порошком листків шавлії у співвідношенні 1:1 наносять на уражене місце й накривають бавовняною матерією. Міняють 4 рази на добу, уникаючи потрапляння прямого сонячного світла.
Досвід народної медицини переконує, що ефективним засобом для лікування бешихи є жаб’яча ікра, яку заготовляють навесні. Для цього ікру наносять тоненьким шаром на тканину, висушують у теплому місці. У разі загострення хвороби ікру розмочують і прикладають до ураженої шкіри на ніч. Інколи 3-4 таких процедур достатньо для повного одужання. Зберігати ікру слід у прохолодному місці не більше 6 місяців.
Бешиха часто рецидивує на тому самому місці й має такий само перебіг. Для запобігання рецидиву треба своєчасно лікувати хронічні вогнища інфекції. Також слід уникати переохолодження.