УРОК ЖИТТЯ СТАРОГО КАШТАНА

Поділитися:
Урок життя старого каштана

Уже багато років поспіль я спостерігаю за старим каштаном, який росте проти вікна моєї квартири: ось він випускає перші ніжно-зелені листочки, затим  спалахує біло-рожевими свічками, згодом починає рясніти маленькими зеленими їжачками, які восени розкриваються та щедро посипають асфальт красивими (й дуже корисними) шоколадно-коричневими плодами.

А ще на ньому відбуваються справжні театральні дійства й концерти: навесні витьохкують солов’ї, влітку щебечуть ластівки та горобці, стрекочуть сороки,  каркають ворони, а взимку на гілках дерева всідаються снігурі та синички.

Але кілька років тому дерево захворіло: не витерпіло немилосердної спеки в умовах міста та асфальту. Із нього передчасно опало все  листя, висохли гілки. Наступної весни я з надією чекала, що каштан оживе, але він був сухим і сірим…

Комунальні працівники повністю обрізали змертвіле гілля, залишився лише голий стовбур, до якого в них «не дійшли руки». Так він рік і простояв, самотньо вирізняючись своєю чорною наготою серед різноколірного буйства сусідніх дерев.

А наступної весни сталося диво: зі стовбура почали відростати нові пагінці. Відтоді минуло ще три роки, й сьогодні я знову  захоплено милуюся цим чудовим деревом: воно набуло нової форми й знову покрилося яскравою зеленню. Упевнена, що через кілька тижнів каштан спалахне біло-рожевими свічками.

Це дерево не лише радує  око людей, а й дарує нам мудрий урок.  Воно є свідченням того, що кожне живе створіння обдароване Богом і природою неймовірною внутрішньою силою, величезними резервами для відновлення.

Тож людина, як і це дерево, може заново відродитися. У будь-якому віці, переживши нелегкі випробування, тяжкі хвороби  й навіть перебуваючи в несприятливих для неї умовах. Головне –  бажання та готовність робити це. Знову й знову. Попри нелегкі випробування долі, невтішні прогнози, тяжкі діагнози, несподівані епідемії…

І ми, колектив та автори газети «Здоров’я і довголіття», завжди готові вас підтримати на шляху відновлення молодості, здоров’я,  досягнення активного довголіття. 

Зокрема, в цьому спареному випуску №№15-16 ми розповідаємо, як очистити лімфу, щоб звільнити організм від бруду та зміцнити імунітет; як весняними травами та стравами оздоровити печінку, яка є «сімейним лікарем» для всього організму; як відновити роботу щитоподібної залози, яку називають «виробником енергії» людини; як за допомогою кореня живокосту зміцнити кістки та суглоби.

Ви також дізнаєтеся про трав’яні настої для профілактики інсультів та інфарктів, а також відновлення після цих хвороб; про рослини, які допомагають позбутися бактерії, що руйнує шлунок і кишківник; про 9 незвичайних точок на тілі людини, масаж яких робить організм не вразливим до вірусних атак; про дихальні вправи та духовні практики, які нормалізують всі внутрішні процеси. 

Дуже корисними є поради й рецепти щодо  оновлення крові весняною кропивою; приготування цілющих чаїв із листя яблуні від зайвого холестерину та анемії; звільнення організму від дошкульних недуг водно-оцтовою сумішшю… І багато інших матеріалів, з якими ви ознайомитеся, відкривши цей випуск.

Ми сподіваємося, що ви  знайдете потрібну для вас інформацію та обов’язково скористаєтеся нею для поліпшення самопочуття -  тілесного й душевного.
І просимо вас: вірте в себе й у силу природи, любіть себе, піклуйтеся про себе. І будьте в цьому сміливими й невтомними! І досягайте позитивних результатів! І діліться своїм досвідом з іншими! І хай у нашій Україні й у всьому світі стає все більше молодих здорових і радісних людей, незважаючи на їхній паспортний вік!

Мирослава Щерба, головний редактор.

Нагадуємо, що вже розпочалася передплата газети на ІІ півріччя. Тож не забудьте завітати на поштове відділення, щоб подовжити передплату, якщо ви передплатили її лише на перші шість місяців.