ВЕНИ ТА БІОЛОГІЧНО АКТИВНІ ТОЧКИ

Поділитися:
ВЕНИ ТА БІОЛОГІЧНО АКТИВНІ ТОЧКИ

 Мені поставили запитання: чи можна впливати на біологічно активні точки, й зокрема на точку імунітету «хе-гу», за тромбофлебіту (запалення вени, яке супроводжується утворенням тромбу, тобто згустку крові, в кровоносних судинах). І чи є безпечно масажувати ці точки після операції з видалення вени? Оскільки ця проблема турбує багатьох, хочу дати деякі рекомендації, які можуть стати в пригоді читачам.

Впливаючи на біологічно активні точки, ви активізуєте роботу всього організму. Якщо людина перенесла операцію, її організм ослаблений і потрібен час, щоб відновитися. Масажуючи точку «хе-гу», розташовану на трикутнику шкіри між великим і вказівним пальцями, або інші, ви підсилюєте внутрішню енергію та спонукаєте всі органи й системи працювати швидше. Але сил для цього ще недостатньо (активізуючи внутрішні резерви, ви підсилюєте тиск крові й можете спровокувати набряк тканин та утворення нового згустку крові, що дуже небезпечно, оскільки може призвести до загострення захворювання).

Спершу пройдіть курс лікування й реабілітацію, після чого обов’язково обстежтеся в кількох фахівців, щоб переконатися, що стан серцево-судинної, нервової та інших систем у нормі. Для закріплення результату лікування зверніться до фітотерапевта (він допоможе відновити сили травами). Пройдіть діагностику у фахівця з акупунктури, він визначить стан енергетичних каналів (у кожної людини по 26 таких каналів на кожній руці й по 89 — на кожній нозі) і скаже, чи можна на них впливати (чи не зашкодить це організмові) і як це правильно робити.

Після того як ви пройшли обстеження, займіться спершу очищенням організму, щоб позбавити його шкідливих речовин, токсинів і привести до норми кишечник, шлунок, печінку, селезінку й інші органи. У такий спосіб ви дасте організмові можливість відпочити й «увімкнути» резерви, потрібні для відновлення клітин і повного видужання.

Курс очищення під наглядом кваліфікованих медиків можна пройти в санаторіях цього профілю.

Якщо ви займаєтеся цим самостійно, зверніть увагу на дві важливі речі. Перше: в раціоні має бути достатня кількість води (бажано випивати 1,5—2 літри на день). Уранці натще випийте третю частину-половину склянки мінеральної, а найліпше талої води, вона поліпшить роботу кишечнику й очистить судини. Газована вода робить тканини «пухкими» і «забиває» судини, тому пити її не рекомендую, особливо людям у віці. Протягом дня пийте між прийомами їжі потроху звичайну воду (але не з крана). Друге: введіть до харчування побільше овочів (моркви, капусти, гарбузів, яблук), готуйте з них салати, свіжі соки. Вони добре очищують кишечник від токсинів і збагачують організм вітамінами.

Приєднайте до оздоровчого процесу й дихальні вправи. Вони допоможуть розширити грудну клітку, поліпшать роботу судин (нормалізують приплив і відтік крові), наповнять кров киснем і весь організм енергією. Виконуйте їх, не поспішаючи й обережно (пам’ятайте головне правило: не нашкодь). Уранці протягом 2—3 хвилин повільно й усвідомлено робіть вдих і видих (глибина їх залежить від стану вашого здоров’я). Можете вдихати й рахувати подумки до трьох-чотирьох-п’яти, потім на півхвилини-хвилину затримайте дихання і на рахунок три-чотири-п’ять видихайте. Стежте, щоб не запаморочилася голова, ліпше, щоб спочатку хтось був поруч і спостерігав за вами.

Якщо відсутні протипоказання, можете півхвилини-хвилину помасажувати точку «хе-гу» (натискайте на неї не рвучко, м’яко, допомагаючи в такий спосіб організмові поступово «вмикати» свої резерви). Робіть це протягом тижня 1—2 рази на день. Потім припиніть на 3—4 дні й повторіть курс. Це буде й профілактикою тромбофлебіту, й спосібом поступового порятунку від цього захворювання.

Усі зазначені поради спрямовано на підвищення імунітету — головного захисника нашого організму. Скористайтеся ними й тоді ви перетворите свій організм на непереможну багатомільярдну армію клітин, яка зможе дати гідну відсіч будь-якій хворобі.

Валерій Сохін