ВЕСНЯНІ ТУРБОТИ: ОЗДОРОВТЕ НИРКИ, ПОДБАЙТЕ ПРО ПЕЧІНКУ

Поділитися:
ВЕСНЯНІ ТУРБОТИ: ОЗДОРОВТЕ НИРКИ, ПОДБАЙТЕ ПРО ПЕЧІНКУ

 

Нарешті до нас прийшло тепло: розквітла природа. Тож особливо хочеться бути здоровим, активним і бадьорим. Однак це вдається не всім. Декому нагадують про себе хвороби, перенесені зимою, причиною яких стали холоди, застуди, віруси. Недоліковані хвороби спричинюють виникнення інших проблем зі здоров’ям. Адже в людському організмі все взаємопов’язано як на фізіологічному, так і на енергетичному рівні.

ЯК КАШЕЛЬ ВПЛИВАЄ НА НИРКИ І ПЕЧІНКУ

Взимку в людини особливо вразливими були нирки й сечовий міхур. На це є кілька причин. По-перше, згідно з канонами східної медицини, взимку переважає елемент води, а в людському організмі йому відповідає сечовивідна система. По-друге, органи дихання: бронхи, легені енергетично живлять нирки й сечовий міхур. Тому, якщо внаслідок застудних чи вірусних хвороб у цих органах були запальні процеси, на здоров’ї сечовидільної системи це також позначається. Своєю чергою нирки енергетично підтримують печінку. А відтак будь-які порушення функцій сечовидільної системи спричинюють порушення роботи печінки. Тим часом печінка та жовчний міхур – органи, яким, згідно із канонами східної медицини, потрібно приділяти особливу увагу навесні. Тож якщо ви мали хвороби органів дихання чи сечовидільної системи, обов’язкове займіться оздоровленням печінки. Це вбереже вас від багатьої проблем в організмі. Адже печінка — це орган, від роботи якого залежать практично всі системи організму. І ще одне. Візьміть собі за правило: якщо у вас з’явився кашель, цистит, пієлонефрит і ви, щоб позбутися запальних процесів, вдаєтеся до лікування антибіотиками, відразу вживайте заходів для захисту печінки. Крім того, майте на увазі: «банальний» цистит (саме так часто ставляться до цієї хвороби пацієнти) може руйнувати серце й зумовлювати захворювання тонкого кишечнику.

ЧИМ НЕБЕЗПЕЧНІ НЕДОЛІКОВАНІ ХВОРОБИ

Не виявлені чи недоліковані хвороби можуть стати причиною виникнення порушень у різних системах організму. Приміром, проблеми нирок зумовлюють проблеми в печінці. Що своєю чергою може призвести до виникнення алергії, від якої потерпає навесні багато людей. Наведу приклад із практики. На прийом прийшла жінка середнього віку зі скаргами на гостру алергію, ознаки якої було видно відразу. У хворої дуже набрякло і навіть перекосилося обличчя: можна було подумати, що вона перенесла інсульт. Жінка виклала свою версію захворювання: реакція на котів і собак. Однак під час огляду пацієнтки в мене виникли інші припущення. Як лікар, я неодноразово переконувалася, що набряки в жінок клімактеричного періоду часто пов’язані з проблемами щитоподібної залози (так само, як і посилене серцебиття, головний біль, перепади артеріального тиску). Я помітила, що в пацієнтки є легкий тремор рук, що також може бути причиною негараздів у цьому органі. Після обстеження хворої за допомогою ГРВі камери я впевнилися у своєму діагнозі. Тому направила хвору на додаткові обстеження: ультразвукове дослідження щитоподібної залози, гормональні аналізи й печінкові проби. Печінкові проби виявилися незадовільними, рівень гормонів «зашкалював». Тобто внаслідок порушення функцій щитоподібної залози вона продукувала надлишок гормонів, а забруднена й знесилена печінка не встигала їх вчасно утилізувати й виводити з організму. Ми почали лікування, спрямоване на нормалізацію роботи щитоподібної залози й печінки. І стан хворої досить швидко поліпшився: зникли зовнішні прояви алергії, в неї відновилися сили, поліпшився настрій. Коти й собаки виявилися не причетними до її колишнього поганого самопочуття. Тому я закликаю: не легковажити своїм здоров’ям, а вчасно звертатися до лікаря, як з метою лікування, так і профілактичного огляду, щоб виявити порушення в роботі тих чи тих органів (якщо вони є) і не задавнити хворобу.

ДОМАШНЄ ОЗДОРОВЛЕННЯ

А зараз хочу дати кілька порад щодо оздоровлення органів, про які йшлося в сьогоднішній розмові. Адже про здоров’я свого організму людина повинна дбати постійно. Щоб поліпшити роботу нирок, їжте петрушку (зелень і корінці), додаючи в салати, супи. А також приготуйте собі цілющий еліксир з коріння петрушки: наріжте сировину, залийте врівень водою, поставте на 4 години в духовку на слабкий вогонь. Приймайте по 1 ч. л. тричі (або хоча б двічі) на день перед їдою (зранку натще). Це чудовий засіб для усунення різноманітних застійних явищ в організмі. До речі, якщо цією витяжкою коріння петрушки закапувати ніс, можна позбутися навіть застарілих гайморитів. Пийте щодня журавлинний морс, він розчиняє і виводить з нирок конкременти (камінці, солі). Проведіть оздоровчий курс за допомогою насіння льону: 1 ч. л. залити 1 склянкою окропу, настояти 1 годину, приймати по 0,5 склянки двічі на день. Воно також очищає нирки. Ефективним очисником нирок, а також оздоровлювальним засобом для печінки є шипшина. Її можна приймати у вигляді сиропу, який продається в аптеках, по 1 ч. л. двічі на день. А найліпше готувати відвар плодів шипшини: 1 ст. л. подрібнених ягід залити 0,5 л окропу, довести до кипіння, зняти з вогню, настоювати кілька годин. Можна приготувати в домашніх умовах настій з кількох рослин, який дієво підтримає нирки й печінку. Його компоненти: листя мучниці, суниці, плоди шипшини. 1 ст. л. листя мучниці залити 0, 5 л окропу, прокип’ятити 2-3 хв й відразу процідити відвар. 1 ст. л. листя суниці залити 0,5 л окропу, настояти 30 хв, процідити. Плоди шипшини заварити, як у попередньому рецепті. Настої цих трьох рослин злити в одну посудину і тримати в холодильнику. Приймати по одній третині склянки 2-3 рази на день теплим, додаючи гарячої води. Для тих, хто лінується готувати відвари, можна купити в аптеці нирковий чай. Чудово профільтрує печінку та очистить нирки відвар коріння соняшнику. Третину каструлі заповнити корінцями, решту долити водою, кип’ятити 5 хв, настоювати 30 хв. Приймати по 0,5 склянки двічі на день. Треба зазначити, що цей засіб добре діє і на підшлункову залозу, допомагає нормалізувати рівень цукру в крові за діабету.