ВІД АСТМИ ТА БРОНХІТУ ПОМІЧНИЙ ЧАЙ З ЛАВАНДИ

Поділитися:
ВІД АСТМИ ТА БРОНХІТУ  ПОМІЧНИЙ ЧАЙ З ЛАВАНДИ

Під час відпочинку  в Криму  назбирали букети пахучої лаванди. Чим корисна ця духмяна трава?
З повагою Тетяна Мірошник.
м.  Полтава.

Лист коментує натуропат, народна цілителька Олена СВІТКО.

Лаванда колоскова, ця ніжна й ароматна рослина, має широкий оздоровчий спектр: від заспокійливого до тонізувального.   Лаванда є природним транквілізатором, особливо вона корисна людям, які страждають від зниженого артеріального тиску. У цьому разі помічними є ванни з травою лаванди.
Завдяки властивостям усувати спазми мускулатури дихальних шляхів, лаванда корисна хворим  на астму й бронхіти.  Лаванда може усувати напруження мускулатури язика, глотки   та трахеї, тому в разі порушень  мови, пов’язаних  із хвилюванням, ефективним буває навіть одноразове полоскання горла розведеною есенцією лаванди (4 краплі есенції на склянку води). Вона також є  одним із найліпших рослинних засобів для лікування різних шкірних захворювань (вугри, екземи тощо). У цьому разі вона ще діє  заспокійливо, адже відомо, що «нечиста» шкіра нервує.
Також лаванда має знеболювальну дію. Препарати з лавандою застосовують у разі неврастенії з тенденцією до підвищеної стомлюваності й зниження артеріального тиску,  за схильності до бронхіальної астми, нервових розладів мови, нервового кашлю.   Найчастіше в якості ліків готують чай з лаванди. У народній медицині використовують також лавандову  олію, яку можна придбати в аптеках.
Чай з квітів лаванди: 2 ч. л. подрібнених квітів залити 300 мл окропу. Настояти 10 хв. Пити маленькими ковтками по 150 мл двічі на день. 
Ванна з квітами лаванди: 50 г подрібнених квітів залити 1 л холодної води, довести до кипіння. Потім на слабкому вогні витримати ще 1-2 хв, настояти 20-30 хв. Влити настій у ванну з теплою водою (38 С). Приймати ванну 15 хв.
Проте варто пам’ятати, що лаванда сприяє виникненню метеоризму, оскільки підвищує секрецію жовчного міхура, й може спричинити бродіння в кишечнику.