ВІД ТРИХОФІТІЇ - НАСТІЙ ХВОЩА ПОЛЬОВОГО ТА ПРОПОЛІС

Поділитися:
ВІД ТРИХОФІТІЇ - НАСТІЙ ХВОЩА ПОЛЬОВОГО ТА ПРОПОЛІС

Що це за хвороба «трихофітія»? Чи є народні методи її лікування?
З повагою Роман Дмитрович.
м. Іванків.

Лист коментує лікар, фітотерапевт В’ячеслав ВАРНАВСЬКИЙ.

Трихофітія - заразне захворювання, що вражає шкіру, волосся, пальці ніг, нігті (подібне захворювання - мікроспорія). За поверхневої форми, яка передається через головні убори, білизну, через 6-7 днів з’являється червона цятка, котра збільшується й починає лущитися. Волосся обламується й стирчить над поверхнею шкіри.
Лікувати трихофітію (як, до речі, й мікроспорію) рекомендую засобами народної медицини. На початковій стадії їх лікувати неважко, обмиваючи місця ураження настоєм хвоща польового (1 ст. л. трави на склянку окропу).
Для лікування волосистої частини голови використовують прополіс, розчинений у 90% спирті до консистенції мазі. Її наносять на ніч на болісні місця тонким шаром і покривають вощеним папером. Уранці волосся миють гарячою водою з милом і змащують грибкове ураження аптечною ртутною маззю. Спочатку запалення збільшується, але згодом зникає. Курс лікування - 3 тижні.
Ноги, вражені трихофітією, занурюють на 20 хвилин у водний содово-сольовий розчин (1:1). Після ванночки присипають між пальцями сумішшю солі й порошку м’яти, взятих порівну, і надягають шкарпетки.
Додатково приймають ванни з молочаєм. Склянку трави заливають 2 л окропу, настоюють годину в теплі, а потім 30 хвилин тримають ноги в цьому гарячому настої. Пропарені нігті обрізають. Ванни повторювати кожні 2 дні.