Детально про самомасаж внутрішніх органів (або вісцеральний самомасаж) ми вже розповідали на сторінках газети (№ 43, 2015 р.). Для тих, хто не читав її, стисло викладемо методику.
Самомасаж живота потрібно починати з легкого погладжування живота рукою за годинниковою стрілкою 1-3 хвилини. Так ми розслаблюємо передню черевну стінку, посилюємо кровообіг, готуємо внутрішні органи до роботи з ними.
Потім за годинниковою стрілкою починаємо продавлювати зони живота, які є проекцією внутрішніх органів.
Починаємо із зони жовчного міхура та печінки (праве підребер'я). Допомагаємо їм звільнитися від застояних жовчі та крові, а отже, від шлаків і токсинів.
Потім пересуваємо руки в зону цибулини дванадцятипалої кишки.
Після цього обдавлюємо підшлункову залозу (ліве підребер'я), запускаючи в ній обмінні процеси, й переходимо до проекції шлунка: на 2-3 см вище пупка. Масаж шлунка сприяє нормалізації процесу виділення шлункового соку, а отже — травлення.
Наступний етап — спадний відділ кишечнику (треба продавлювати від лівого підребер'я вниз до клубової кістки). Потім обдавлюємо ділянку сигмоподібної кишки (уздовж клубової кістки). Таким чином ми звільняємо кишечник від накопичення газів і шлаків.
Після цього працюємо з лівою ниркою. Для цього ліву руку підкладаємо під спину (долонею до спини) в зоні нирки, а другою тиснемо на нирку через живіт.
Потім іде зона сечового міхура (потрібно продавлювати під лобковою кісткою). Це допоможе усунути запальні процеси в цих органах і звільнити їх від сольових відкладень у вигляді піску й дрібних камінців.
Далі зона — ділянка сліпої кишки (вздовж правої клубової кістки). Це місце переходу товстої кишки в тонку.
Потім обдавлюємо праву нирку за тією само методикою, що й ліву, та переходимо на ділянку висхідної кишки (від клубової кістки вгору до правого підребер'я).
Далі через пупкове кільце (зона пупа) працюємо з тонкою кишкою, тим самим поліпшуючи процеси всмоктування корисних речовин.
Після цього добираємося до органів малого таза: матка, труби, яєчники (в жінок), передміхурова залоза й сечоводи (в чоловіків). Для цього обдавлюємо низ живота й зону, що міститься під лобковою кісткою. Усуваючи застійні явища в цих органах, нормалізуючи кровообіг у них, ми проводимо профілактику виникнення фіброміом, кіст, аденоми, запальних процесів, утворення конкрементів у вигляді піску й каменів, а якщо вони вже виникли, сприяємо їх зменшенню й цілковитому зникненню.
Крім того, завдяки обдавлюванню органів малого таза нормалізуються менструальні цикли (зникає болючість, мізерність чи, навпаки, рясність кровотеч). Цей метод допомагає позбутися діагнозу «неплідність».
Якщо вам важко розібратися з місцем розміщення органів, подивіться на малюнки з анатомії людини чи просто робіть масаж по спіралі за годинниковою стрілкою, починаючи з правого підребер'я й закінчуючи в зоні пупкового кільця, як зазначено на малюнку (рис. 1).
Для проведення самомасажу потрібно лягти на спину, зігнувши ноги в колінах, щоб живіт був розслаблений. Одну руку покласти на обдавлювану ділянку, а другу — зверху на неї, натискаючи. Якщо в якомусь місці відчувається напруження чи виникає біль, потрібно його «продихати» за допомогою діафрагмального дихання: глибоко вдихнути, на видиху немовби виштовхуючи руки животом у зоні ураженої ділянки. Так зробити кілька разів, працюючи з болючою зоною кілька хвилин.
Якщо біль не минає (так буває в разі великих защемлень і застоїв), уражену ділянку слід облишити й рухатися далі, повернувшись до неї за наступним підходом.
Під час самомасажу живота треба зробити кілька кіл. Тривалість процедури може становити від 15 хвилин до 1 години.
Самомасаж найліпше проводити зранку, одразу після пробудження, коли людина найбільш розслаблена. Після цього треба випити склянку теплої води й через деякий час поснідати.
Протипоказаннями до масажу живота є тромбоз і гостра стадія захворювань.