ВОДОЛІКУВАННЯ ЗА МЕТОДОМ ВАЛЕРІЯ ПЕТУЩАКА

Поділитися:
ВОДОЛІКУВАННЯ ЗА МЕТОДОМ ВАЛЕРІЯ ПЕТУЩАКА

Уперше я зіткнувся з тяжкою хворобою майже сорок років тому, коли моя перша дружина захворіла на ревматизм. Причому, хвороба перейшла в гостру стадію, в неї почався ревмокардит, артрит колінних суглобів. Протягом 9 місяців з надією вилікуватися або хоча б полегшити стан ми змінили кілька лікарень, але позитивних результатів не спостерігалося. І коли в останній лікарні я запитав, чому ще молоду жінку ніяк не можуть вилікувати, лікар мені відповів, що сам ревматик уже 40 років і така хвороба абсолютно невиліковна. Це повністю зруйнувало всі наші надії на одужання, і врешті-решт я забрав дружину додому. Стан її невпинно погіршувався. Вона вже не могла виходити на вулицю – дошкуляло серце й ушкоджені варикозом вени. І ми почали оформляти документи на інвалідність – а їй було лише 29.

І тоді, на щастя, мені розповіли про лікаря Рулька, який був учнем Вітольда Камінського. Слава Богу, прізвище Камінського для мене не було пустим звуком: про те, як цей дивовижний лікар виліковував безнадійних хворих, мені говорив ще батько, пацієнтом Камінського був і мій дід. Це вселило надію, і ми звернулися з нашою проблемою до Рулька. Він переглянув усі аналізи, результати обстеження, уточнив, скільки років уже триває захворювання (а воно тривало близько 4 років, останній рік – в активній формі), й поставив досить дивне запитання: «А чому ви досі не вилікувалися?» На що я йому відповів теж запитанням: «А хіба ви не знаєте, що ревматизм – це хронічна невиліковна хвороба?» Він категорично заперечив: «Ревматизм – це навіть не хвороба, а стан організму, з якого людину потрібно вивести, й потім хвороба чудово лікується».
Лікар детально розповів і виписав усі процедури, а їх було чимало. Насамперед (і найголовніше, як я вже згодом зрозумів, на жаль, вельми не скоро) – молочно-вегетаріанська дієта й півтори доби голодування раз на тиждень з очищувальною клізмою. І щодня водні процедури – обтирання, обгортання, ванни. На ніч ми робили зігрівальні компреси, почергово то на печінку, то на ноги. Сам компрес ставиться таким чином: натуральну тканину (бавовну або льон) намочити у воді температури 16 градусів, відтиснути й робити обгортання: якщо на печінку, то навколо очеревини, якщо на ноги, то обгортати кожну ногу від ступні й майже до паху. Потім, важливо, зверху мокре полотно повністю щільно обгорнути чимось вовняним, наприклад светрами, окремо кожну ногу. Не слід замотувати компреси надто тісно, щоб не перешкодити кровообігу.
Хворого треба добре вкрити кількома ковдрами, холодні водні компреси провокують інтенсивний внутрішній розігрів. Якщо через 5–10 хвилин не відчуватиметься приємне тепло, слід застосувати грілки з гарячою водою, які мають бути приготовлені заздалегідь.
Коли я вперше зробив дружині компреси на ноги, я стільки від неї наслухався. Уявіть собі, в неї температура хронічно підвищена – 37,5 градуса, опухлі коліна, роздуті вени. Коли я почав обмотувати ноги мокрою холодною тканиною – в мене руки дрижали. Боже, як страшно було! Та дружина заснула міцним сном уже через 10 хвилин, хоча я не вимкнув ні світла, ні телевізор, а до цього вона кілька місяців страждала від безсоння.
Через півтори години я пережив новий шок: дружина прокинулася й почала кричати, що вона вся горить, у неї, мабуть, температура вже 40. Мерщій міряємо температуру – 36,6. І надалі така температура стала в неї стабільною.
Через три дні від початку лікування дружина почалася «рватися» на роботу, а за тиждень – вже й вийшла.
Водні процедури ми продовжували робити щодня протягом півтора року. Тобто ввечері компреси на ноги або на печінку. Зранку дружина робила дуже швидке обтирання холодною водою: обтерла одну руку – одягла рукав, другу – одягла рукав і т.д. Опісля – фізичні вправи, аби зігрітися. Одне слово, після півторарічного лікування вона була зовсім здоровою людиною. І що дуже важливо: одночасно з ревмокардитом позбулася й набутого пороку серця. Терапевт у нашій поліклініці сказала, що такого не може бути, бо ніколи такого не було.
Через 2-3 роки потому в дружини почався на одній нозі облітеруючий артеріїт. Професор, спеціаліст саме з цієї проблеми, заспокоїв дружину, що хвороба прогресує дуже повільно, але через 10–15 років її чекає неминуча ампутація. Лікар Рулько на той час уже помер, і я на свій розсуд за три місяці вилікував дружину тими самими компресами на ноги. Коли вона знову відвідала цього лікаря, він вибачився, що вперше за свою практику помилився.

ПРОСТА ВОДА «ПЕРЕМОГЛА» АРТРИТ І НЕ ТІЛЬКИ…

Наведу ще кілька прикладів. Один із моїх родичів захворів на серонегативний спондилоартрит – це артрит хребта з ревматоїдною інверсією імунної системи. Він звернувся по допомогу до лікаря, і той призначив йому гормональні препарати курсом на три місяці. Родич запитав, чи поверне він собі здоров’я цими ліками, на що лікар відповів, що його чекає ще три курси лікування й лише через рік можна буде визначити, чи стане він узагалі колись здоровим.
Коли родич розповів мені про свою проблему, я сказав, що в нього невиліковне хронічне захворювання і гормональні ліки його не врятують, але, на щастя, я знаю, як позбуватися невиліковних хвороб. Три місяці активного лікування: молочно-вегетаріанська дієта, один день повного голодування на тиждень і водні процедури. До описаного вище додалося ще одне: на ніч родич одягав на себе змочену у воді температури 160 й відтиснену нижню білизну, поверх вовняний светр, рейтузи й шкарпетки і лягав у дуже теплий спальник. Через три місяці лабораторне дослідження підтвердило повне одужання.
Чому ж водолікування, або фізіатрика, так ефективно виліковує найтяжчі хвороби? Відповідь на це я отримав не відразу. Після вдалого лікування дружини я ще не раз відвідував Рулька – привозив друзів та знайомих з важкими хворобами. Проте через деякий час я розчарувався в лікарі: хвороби були різні, а лікування майже не відрізнялося. Що ж це за лікування? Я вважав, що повинен бути індивідуальний підхід до пацієнта, до хвороби, до стану хвороби. Проте друзі одужували, й нарешті я зрозумів, що лікар не лікує хворобу, він лише усуває причину захворювання – зашлакованість печінки, лімфи, крові. Шлаки, токсини, шкідливі речовини виводяться з організму не тільки з сечею та калом, але й через поверхню шкіри. Після компресів тканину потрібно було прати, тому що вона мала неприємний запах, а іноді й набувала жовто-коричневого кольору.
А найголовнішим було здорове харчування – відмова від тваринних білків, кисломолочно-вегетаріанська дієта. Очищення організму й здорова дієта активізували цілющі сили організму, тобто сам організм переборював хворобу й діяв при цьому набагато ефективніше, ніж найдорожчі лікарські препарати.
Якось мій приятель 75-річного віку поскаржився, що вже три тижні не може спати – дошкуляє біль у коліні. Розпитавши його, я зрозумів, у чому річ. Виявляється, в нього були проблеми зі здоров’ям і в поліклініці лікар запропонував йому три дні поголодувати. Після голодування нога вкрилася пухирцями. Приятель вирішив, що це оперізувальний лишай, і почав лікування мазями, після чого в нього почався артрит колінного суглоба. Я зробив висновок, що під час голодування в нього почався процес очищення організму. Занадто короткий термін голодування перервав цей процес, і шлаки почали виводитися на шкіру. Але й це виведення було блоковане мазями, тому й виникло артритне запалення.
Я запропонував приятелю обмежити кількість крохмалів у їжі (він споживав багато картоплі й хліба) й пояснив, що зараз головне – знову спонукати організм до очищення. Для цього порекомендував йому тричі на день приймати теплі ванни по 30 хв і робити водні компреси на коліна й на печінку, чергуючи їх. Через 7 днів після початку лікування у приятеля почалося інтенсивне очищення: вся шкіра вкрилася пухирцями, які лопалися, й із них витікала сукровиця. Складно було заспокоїти дружину приятеля, яка була дуже налякана цими висипами, хоча я заздалегідь попередив її, що саме таким процес очищення й має бути. Три тижні потому приятель зателефонував мені й гаряче подякував за одужання.

ДИВО-КОМПРЕСИ ВІДНОВИЛИ НАВІТЬ СУХОЖИЛЛЯ

Розповім про себе. Якось, їдучи на великий швидкості, я невдало впав із велосипеда й розбив собі плече – повний розрив сухожилля, розтрощив тазову кістку. Три тижні на витягненні, потім ходунки, милиці. А далі тривалий процес відновлення тазостегнового і плечового суглобів. Я робив компреси, робив спеціальні вправи, працював з гантелями і майже повністю відновив рухливість плечоліктьового суглоба. Минув майже рік, і я взяв участь у вітрильних змаганнях капітанів – це коли яхта керується лише одним капітаном без екіпажа. У цій гонці я надто перетрудив руку, внаслідок чого вона до ліктя налилася кров’ю і почався нестерпний біль. Син повів мене до двох досвідчених хірургів, які, оглянувши руку й перевіривши її рухливість, дуже здивувалися, що лише за рік я зміг відновити плечоліктьовий суглоб, усі м’язи працюють, зрослося сухожилля. Адже в разі повного розриву сухожилля навіть після операції рухливість руки відновлюється лише на 60%. Що ж до болю й набряку, то вони «списали» це на судину, яка лопнула. Справді, біль скоро минув, і рука стала рухатися, на диво, ліпше, ніж до того.
Насправді, прикладів водолікування я можу наводити дуже багато, і всі вони мали позитивний результат. Зважте, це без пігулок, болісних уколів та операцій, які мають безліч ускладнень та побічних реакцій. Як сказав Вітольд Камінській у своїй книзі «Друг здравия»: «Людський організм за достатньої сили сам у змозі усунути ушкодження, зумовлені хворобливими змінами». А якщо не в змозі, то слід йому допомогти запустити потрібні процеси. І одним із таких «помічників» є водолікування, а також голодування, про яке я обов’язково ще розповім.
Узагалі книга доктора Камінського «Друг здравия» є просто унікальною з точки зору природного лікування. У ній наводяться прості, але дуже ефективні природні засоби оздоровлення. І якщо користуватися ними постійно, а не від випадку до випадку, то недуги минуть і повернеться здоров’я.

ЧИСТА ПЕЧІНКА – ЗДОРОВІ ВЕНИ

Причиною варикозного розширення вен є підвищений тиск крові у вені. Виникає запитання, чому ж він підвищується? А річ у тім, що венозна кров прямує в печінку, і коли печінка здорова, то кров вільно проходить через неї. Якщо ж печінка зашлакована – тоді кров іде з напруженням, під тиском і, як наслідок, вени починають розширюватися. Ту саму причину виникнення має і геморой. Тому лікування насамперед потрібно починати з печінки. Її треба очистити – робити зігрівальні водні компреси. Їх слід ставити, чергуючи, то на печінку, то на хворі ноги. Саму процедуру я вже описував вище.
Але тут треба звернути увагу на таку річ, як варикозна виразка. Коли вона виникає, то лікарі намагаються відразу закрити її. А робити цього не варто. Організм настільки розумний, що через ці виразки очищає вени, адже з них не кров витікає (кров як текла по вені, так і тече), а інша речовина. Тому в разі виразок треба робити знову ж таки ті самі компреси на них. Причому, якщо хвороба задавнена, то виразка в процесі такого лікування може збільшуватися, й витікатиме з неї все більше й більше сукровиці. Боятися цього не потрібно, оскільки, як я вже зазначав, це відбувається процес очищення. Мине кілька днів, і виразка сама закриється. Компреси слід робити до тих пір, доки вени «не стухнуть».
Та щоб надалі не було цих проблем, треба берегти печінку й не зашлаковувати її. А для цього слід обов’язково змінити своє харчування: перейти на молочно-вегетаріанську дієту, сирі овочі та фрукти й обмежити вживання або взагалі перестати вживати розтоплене масло – у такому вигляді воно дуже шкідливе, а також смажені страви.

Підготувала Алла ГРІШИЛО.