ВОЛОДИМИР БЕРСЕНЄВ, ЙОГО СПРАВА І ЙОГО КНИГИ. Ч. 2

Поділитися:
ВОЛОДИМИР БЕРСЕНЄВ, ЙОГО СПРАВА І ЙОГО КНИГИ. Ч. 2

(Початок)

Навіть своя ноша тяжка для хребта

-Бодібілдери щодня споживають протеїн, який стимулює ріст м’язів. Фігура виглядає красивою. Усі захоплюються, хочуть бути схожими… Хоча дослідники кажуть, що надлишок протеїну може спричиняти захворювання нирок  та печінки й сприяти ожирінню…
-Бодібілдинг – вибудовування тіла. Річ у тім, що штучне нарощування м’язової тканини ні до чого доброго не приводить. Я переконаний: немає жодного дієтолога, який би це підтримував. Коли дитину навантажують оцими присіданнями й віджиманнями, то, на мій погляд, це просто аморальна поведінка батьків. До 22 років всі стрибкові чи пов’язані з вертикальними фізичними навантаженнями види спорту призводять до остеохондрозу.
До 22 років хребет треба навантажувати, але переобтяжувати не можна. Чому в Америці 95% населення хворіє на остеохондроз, а в нас практично 100%? Це офіційні дані. А тому, що своя ноша не важка. Є така приказка. І з дитинства кожен носить важке. І ось зараз здорових людей практично немає.
  

 Про приховані стани, які передують хворобі

Наша клініка займається проблемою преморбідних станів, інакше кажучи, таких, які передують розвитку хвороби, на грані здоров’я й хвороби. Тобто є вже стійкий патологічний стан, котрий прихований і який  ще треба ідентифікувати. Ми починаємо лікувати остеохондроз, а в остеохондрозу, спондильозу й спондилоартрозу - вже зараз 187 синдромів. І ми їх лікуємо. Це 187 індивідуальних технологій для кожного синдрому. Як правило, в людини зі стенозом хребта - 5-7 синдромів. І кожен потребує окремої технології лікування. Люди хворіють роками, однак за такого підходу розв’язуються їхні проблеми.
Але що цікаво: синдроми, які ще себе не виявили, після початку лікування справляють таке враження, ніби фотографію кидаєш у проявник. Приховані процеси починають себе виявляти. І в деяких пацієнтів навіть відбувається загострення захворювання. Тому ми зараз ставимо питання про ранню діагностику.
Ось, наприклад, захворювання тазостегнового суглоба. Я завжди кажу:  хоч яким би поганим  був хребет, пацієнт здатний дістатися до лікаря, але коли виходить з ладу тазостегновий суглоб, його власна квартира чи дім перетворюється на комфортабельну в’язницю. Він не може добратися до лікаря. Якщо ви зустрічаєте людей з ціпками, це зазвичай в абсолютній більшості люди із захворюваннями тазостегнового суглоба, а захворювання тазостегнового суглоба просто так, з нічого, не виникають. На мій погляд, треба обов’язково років у 30, як ЕКГ робимо й дивимося, що там і серцем, так само перевіряти тазостегнові суглоби. А якщо людині сказати, таким чином запрограмувавши її: у вас слабкі тазостегнові суглоби, бережіть їх усе життя. І все! Вона берегтиме! Як берегти? Просто не перенапружувати, не носити важкого
  
- Тазостегнові суглоби досліджує  МРТ?
Ні! МРТ (магнітно-резонансний томограф) – це анатомічний метод дослідження, коли вже процес відбувся, досягши дуже глибокого розвитку. До речі, МРТ кісток до пуття не бачить. Кістки добре бачить рентген, а грижі він не бачить, лише  побічні ознаки – скажімо, зниження висоти дисків. МРТ ж добре бачить грижі. 
. Я навіть патент отримав на ранню діагностику остеохондрозу.

Родон, грязелікування чи лікувальна гімнастика?

- Багато хто їде на грязі…
Я спеціально вивчав санаторно-курортні методи лікування в такому масовому класі захворювань людини, як остеохондроз, спондильоз і спондилоартроз. Єдиний спосіб лікування, який реально допомагає, - це радонові ванни. Радон - це слаборадіоактивна вода, а слабка радіація позитивно діє при цьому захворюванні. А родон є лише в 3 точках України. Всі інші процедури неефективні. Я спеціально двічі виїздив на, як я вважаю, найбільший курорт світу – в Карлові Вари. Там на мені випробовували всі їхні лікувальні процедури. Я згодом зробив аналіз усього й написав книжку «Курорт  на дому», яка вийшла у видавництві «Ярославів Вал». Запам’ятайте: все, що поліпшує надходження крові, погіршуватиме стан людини. Звичайна ванна погіршить стан,  бо поліпшується приплив крові до хребта. Масажі також сприяють припливу крові.
Щодо інших методів лікування, наприклад, витягування хребта. Це небезпечна процедура, тому що за стенозів і остеохондрозів два хребці зчепилися між собою, а їх намагаються витягувати, й одночасно витягуються ще 23 диски. Таким чином, поки доберуться до хворих дисків, спочатку розтягнуть здорові сегменти, створюючи людині в майбутньому нові проблеми.
А що таке блокади? Беруть дуже великий об’єм лікувальної речовини - 50 кубиків, 100, 150, і вводять. Тканина розшаровується, на кілька годин це може допомогти, а згодом на цьому місці виникає рубець, який стане джерелом інших проблем.
Зараз до нас приходять пацієнти після лікування електрофорезом. Десь років 40 тому в Новокузнецьку започаткували цей метод. Я був свідком цього. Там чинили так: вводили папаїн просто в міжхребцевий диск, і людину клали в ліжко, де вона мала лежати чотири місяці, жодного разу навіть до туалету не встаючи…
   Розчинявся міжхребцевий диск, і два хребці зросталися. У хребцях була втрачена певна рухливість, але людина не ставала інвалідом. Проте треба лежати чотири місяці, інакше розхитується хребет. Тому ці методи некоректні.
Оперувати грижі взагалі не можна, бо виникає цілий комплекс проблем. Можна оперувати лише одного з 300 хворих.
Що ж до грязелікування, то ми рекомендуємо його тільки місцево. Бо якщо, наприклад, у людини шийний остеохондроз і їй призначають грязеві аплікації чи масаж, то її стан погіршиться, адже буде порушено венозний відтік крові з хребта.
Лікувальна фізкультура – окреме питання. Ми навіть книжку про це надрукували під назвою «Прокинься і співай» про те, як запускати хребет вранці в разі його хронічного захворювання. Читачам було запропоновано комплекс вправ лікувальної гімнастики. Ось людина прокинулася  й  робить гімнастику лежачи, далі робить гімнастику сидячи. Вона ніби поступово усуває венозні застої хребта й запускає його в роботу. Про цю гімнастику дуже схвально відгукуються лікарі, особливо хірурги. Одна пацієнтка, 80-річна хірург-офтальмолог,  казала, що завдяки цій лікувальній гімнастиці ми повернули її до операційного стола. Бо відомо, що одна з професійних хвороб хірургів - остеохондроз.
Зараз ця книга ввійшла в книгу «Важкий спадок війни…». Тут є все: як людина має працювати  вдома, як дітей піднімати на руки тим, у кого стеноз… Один розділ узагалі складається тільки з малюнків: як яблука правильно збирати, як підлогу мити, як біля плити стояти… Люди іноді роками це неправильно роблять.
А тим, хто біля землі працює, я пропоную купити захисну систему для колінних суглобів, як у хокеїстів. Узагалі біля землі треба працювати на колінах, не перегинати спину, як це роблять усі. А соромитися не слід. Зрештою, комусь першому треба почати повзати по землі на колінах. Це найдоцільніше, бо після сільськогосподарських робіт - безліч загострень практично у всіх.
- Які ліки можуть зняти біль за цієї проблеми?
Треба насамперед з’ясувати причину цього болю й лікувати хворобу, тоді болю не буде, а всі протибольові засоби, яких зараз дуже багато, – мають побічні ефекти: негативно впливають на захисні сили організму, тобто на імунну систему, й виводять з ладу органи травлення. Усе доволі просто. Тобто жоден протибольовий засіб довго приймати не можна. Це швидка допомога. Треба шукати причину й добиватися цього.

(Продовження)

Розмову вела Світлана КОРОНЕНКО,
член Національної спілки письменників України.