Люблю лікувати легко, приємно й без грубого насильства над натурою
Такий один із лікарських принципів фітотерапевта, гомеопата, бальнеолога, знавця східної медицини Володимира КОНСТАНТИНОВА. Саме так доброзичливо ставиться він до всіх людей і, до своїх пацієнтів зокрема.
Незважаючи на те, що сьогодні Володимир Константинов уже не працює в медичних установах, він продовжує трудитися для здоров’я людей. По-справжньому неоцінною є його творча діяльність: лікар-практик, він невпинно пише книги з порадами, конкретними рецептами лікування багатьох захворювань, а, головне, книги, які вчать нас бути здоровими до глибокої старості.
«Ви полегшили мені життя»
Сотні вдячних пацієнтів Володимира Юхимовича не раз говорили своєму рятівникові ці слова, йому надсилають телеграми та листи, більшість із яких закінчуються так: «Хай береже Вас Господь, Володимире Юхимовичу. Спасибі Вам за радість життя, що даруєте людям щодня».
Відомий в Україні та за її межами фахівець у галузі фітотерапії та гомеопатії Володимир Константинов починав медичну практику в 60-ті роки начальником аптеки, а потім медичного пункту окремої військової частини в м. Острозі. Тривалий час служив на кордоні колишнього СРСР із Китаєм у районі Джунгарського Алатау. Там же почав вивчати східну медицину. Після повернення до Києва, обіймаючи посаду директора медичного центру «Авіценна» фірми «Медекол», керував у 1991-1994 рр. практичною частиною програми реабілітації та оздоровлення персоналу ЧАЕС і членів їхніх сімей.
Проходячи навчання на Сході, на підставі отриманих знань і вже наявного досвіду, Володимир Юхимович намагався створити свої системи профілактики, лікування та реабілітації хворих, які були б прості, доступні й ефективні в будь-яких умовах, у тому числі й у домашніх, коли хворий залишається один на один зі своїми хворобами. Метою цих систем, своєрідних комплексів було не тільки вилікувати хворобу, а й виробити хворому рекомендації, які б запобігли поверненню вже вилікуваної хвороби.
Він намагався створити практичний симбіоз Сходу й Заходу. У цьому симбіозі тісно переплітаються фітотерапія з гомеопатією і дієтичним харчуванням, а водолікування з лікувальною фізкультурою та самомасажем. І, як показала подальша медична практика, такий підхід був правильним, оскільки давав можливість не тільки позбуватися важких захворювань, а й усувати причини, що їх породили.
У колі його клінічних досягнень - успішні результати в лікуванні шкірних, гінекологічних, серцево-судинних захворювань, а також ендокринної та передпухлинної патологій.
...За словами Володимира Юхимовича, все почалося з того, що до нього звернулася киянка М. Їй було близько вісімдесяти років, і після перелому шийки стегна, частої біди в такому віці, в жінки виникли трофічні виразки на гомілці. «Зайве говорити, - розповідає лікар, - наскільки це небезпечно, особливо в поєднанні з наслідками перелому. Ми почали її лікувати, даючи потрібну програму, знову-таки телефоном. Рекомендували, зокрема, мазь живокосту й аплікації з тертої картоплі та листя свіжої капусти. Наші, спочатку заочні, зустрічі тривали досить довго, увінчалися загоєнням ран, і пацієнтка написала про це в газету. З того часу хворих із таким же нещастям у мене додалося».
Також у Володимира Юхимовича є успішні результати з лікування аденоми простати. «Зауважу, - каже Володимир Константинов, - що це аденоми 1-2 ступеня, коли ще можна обійтися без хірургічного втручання. Вік хворих - старше сімдесяти-сімдесяти п’яти років. Головне в моїх призначеннях - настоянка бруньок тополі, причому вона успішно конкурує з деякими дорогими імпортними препаратами. Більшість моїх підопічних були змушені до лікування виходити в туалет 7-8 разів за ніч, а тепер один раз чи й зовсім не потрібно вставати до ранку».
Правильне харчування - успішна профілактика
У всьому світі правильним харчуванням вважають таке, коли враховуються вік людини та її спадкова схильність до того чи того захворювання. Слід розуміти, що неприємності починаються тоді, коли ми неправильно готуємо їжу, зловживаючи смаженим, солоним, жирним, їмо занадто багато солодощів, перегодовуємо себе та своїх дітей, нерегулярно харчуємося, їмо швидко й великими порціями, особливо перед сном, вживаємо занадто багато алкоголю й солодких напоїв (кока-кола, фанта тощо).
Відповідно до східної традиції, під час розробки рецептів дієтичного харчування Володимир Константинов розділив усі продукти на «холодні», «прохолодні», «нейтральні», «теплі» й «жаркі». В особливу дієту виділено продукти, які лікар рекомендує вживати в разі захворювань ендокринної системи та передпухлинних станів. До речі, в східній медицині температурне значення продуктів не пряме, а зумовлене ступенем внутрішнього впливу кожного продукту на організм під час його вживання. Тому назви дієт - «холодна», «прохолодна» тощо - взято в лапки.
«Холодна» дієта
Харчування за цією дієтою засноване на приготуванні їжі з наступних продуктів: помідори, хурма, сіль, цукор, раки, краби, морська капуста, апельсини, гриби, кавуни, банани, дині, свинячий внутрішній жир, огірки, гарбузи, пшениця. Цей набір рекомендовано в разі захворювань травного тракту, зокрема, в разі запорів, гастритів з підвищеною секрецією шлункового соку, вузлового й змішаного зоба, аденоми передміхурової залози.
«Прохолодна» дієта
Для приготування «прохолодної» дієти рекомендовано: баклажани, редьку, шпинат, селеру, пшеничний хліб, ячмінь, зелену квасолю, апельсини, яблука, груші, зелений чай, гриби, яйця качки, гречку, м’ясо птиці. Цей набір продуктів показаний у разі гастритів зі зниженою секрецією шлункового соку, захворювань шкіри, колітів, геморою.
«Нейтральна» дієта
Дана дієта передбачає приготування їжі з таких продуктів: картопля, насіння гарбуза, цибуля ріпчаста, капуста, морква, горох, квасоля, соя, кукурудза, рис, арахіс, маслини, цукор, ядра персика, мигдалю, лісового горіха, виноград, риба, свинячі тельбухи, мед, м’ясо птиці, яйця, молоко, яловичина. Заборонено вживання смаженої та жирної їжі. Рекомендується в разі анемій, захворювань печінки й жовчовивідних шляхів, запалення легенів, шкірних хвороб.
«Тепла» дієта
Приготування дієтхарчування з тих продуктів, які названо нижче, рекомендовано в основному за всіх видів авітамінозу, інфекційних захворювань і анемічних станів (у разі зниження імунітету). Це: черемша, петрушка, часник, гарбузи, оцет, абрикоси, персики, вишні, гранати, фініки, волоські горіхи, яловичина, раки, креветки, краби, риба, м’ясо птиці, баранина, козяче молоко, гусячі й курячі яйця.
«Жарка» дієта
Їжу з «жаркими» продуктами не рекомендується вживати в разі високої кислотності шлункового соку, загального ослаблення організму, за високої температури. До «жаркої» їжі відносяться всі прянощі (червоний і чорний перець, мускатний горіх тощо), гірчиця, маринади, тушкованка, копченості, консерви.
«Спеціальна» дієта
Дозволяється вживати для приготування їжі тільки молочні продукти (всі), рибу та всі рибні продукти, крім червоної та чорної ікри, всі овочі, всі крупи, соняшникова олія, сири (крім плавленого), картопля, мед, цукор, неміцний чай, хліб, горіхи, борошняні вироби (без домішок яєць), цукерки-карамелі. Ця дієта призначається в разі патологій ендокринної системи та передпухлинних станів.
«П’ятдесят п’ять коштовностей»
Так Володимир Юхимович назвав, відповідно до традицій Сходу, звід найефективніших та простих у застосуванні рецептів лікарських трав і інших засобів природного походження, які часто використовував у своїй медичній практиці. Якщо ж говорити про профілактичні заходи щодо запобігання онкологічним захворюванням, то тут, переконаний Володимир Константинов, кожна людина має взяти на озброєння гасло древніх: «Лікуйся, поки здоровий». Це не жарт і не просто крилата фраза. У ній закладено глибокий сенс значення профілактичних заходів для зміцнення здоров’я людини. Власне, у своїй книзі з аналогічною назвою «Лікуйся, поки здоровий» Володимир Юхимович пропонує читачам рецепти, які допоможуть зберегти здоров’я та запобігти хворобам.
Наводимо деякі з них.
Рецепт № 1. У разі виснаження, недокрів’я, занепаду сил, старості, мерехтіння в очах, безсоння, втрати пам’яті, депресивних станів, після важкої фізичної роботи.
Розтирати спину, хребет, поперек, підошви ніг, тім’я й задню частину голови маззю, приготованою за таким рецептом: 200 г топленого коров’ячого масла, 100 г козячого жиру, 70 мл власної сечі, 50 г сірки, 100 мл вина, по 50 г добре перемелених на млинку для кави насіння кмину й кропу. Увесь збір добре перемішати й розтерти (до маслянистості) в ступці. Застосовувати на ніч.
Рецепт № 2. Прославлений тибетський «червоний збір», який призначається в разі захворювань шлунка (анацидний гастрит), що супроводжуються постійною диспепсією.
Узяти по 1/2 склянки насіння редьки чорної, сухої шкірки граната, 5 мускатних горіхів, 20 г галунів (рос. – квасцы), по 50 г коріандру, імбиру, оману, по 1 ст. л. чорного й червоного перцю, кориці, насіння кропу, пастернаку, петрушки, селери. Увесь збір перемішати й перемолоти на млинку для кави. Приймати по 1,5 г (на кінчику ножа) тричі на день під час їди до повного припинення проносів.
Рецепт № 3. Один з рецептів східної медицини для здорових людей «Як подовжити життя».
Узяти 500 мл нерафінованої соняшникової олії та 500 г перемеленого на млинку для м’яса часнику. Добре вимішати й настояти 3 дні в темному прохолодному місці. Вийде «часникова» олія. Потім узяти 300 г ячменю, перемолоти до стану борошна й добре вимішати з «часниковою» олією. Зберігати в холодильнику. Приймати по 1 ч. л. за 30 хвилин до їди протягом 30 днів. Курс лікування проводити 1 раз на п’ять років.
Рецепт № 4. Від раннього посивіння волосся (профілактика й лікування).
Узяти 200 г листя волоських горіхів і по 50 г листя любистку та індійського чаю. Усе це залити 1 л води й варити 20 хвилин. Коли охолоне, процідити. Вечорами розчісувати волосся, змочуючи гребінь цим відваром.
Рецепт № 5. Від зморщок.
7 волоських горіхів добре потовкти в ступці разом зі шкаралупою. Узяти по 1 ст. л. насіння льону, ячменю, вівса та 7 сухих жолудів, подрібнити, а потім перемолоти на млинку для кави. Усі складові добре вимішати. Залити 1 л води й варити 40 хвилин на слабкому вогні. Пити по 50 мл за 30 хвилин до їди тричі на день.
Рецепт № 6. Виведення каменів із жовчного міхура (розмір каменів, що є в жовчному міхурі, не повинен перевищувати зерен кукурудзи).
Узяти 8 яєчних жовткі, сік 8 лимонів, 200 мл горілки та 100 г рідкого меду. Добре все збовтати. Розділити на 5 порцій. Випивати 1 порцію вранці натщесерце й після цього лежати на правому боці 1 годину (без грілки). І так робити 5 разів через день.
Рецепт № 7. Засіб від мігрені.
Узяти 150 г тертого хрону, по 0,5 кг апельсинів (змелених на млинку для м’яса), меду й 1 л червоного вина. Увесь склад варити на водяній бані протягом 1 години. Пити по 100 мл через 2 години після їди.
Рецепт № 8. Від болю в серці.
5 волоських горіхів разом зі шкаралупою та ядром подрібнити в ступці. Отриманий порошок змішати з 5 ст. л. коренів валеріани та 5 ст. л. собачої кропиви. 1 ст. л. отриманої суміші залити на ніч 500 мл води. Вранці протягом 15 хвилин прокип’ятити на слабкому вогні. Пити по 1/3 склянки за 30 хвилин до їди. Відвар зберігати в холодильнику, пити в підігрітому вигляді.
Рецепт № 9. Вправа від артрозу (відкладення солей) у колінних суглобах.
Початкове положення: лягти на живіт обличчям донизу на стьобаний матрац чи ватяну ковдру. Руки закласти за голову. Ступні ніг перпендикулярно підлозі.
Виконання: поступово, так щоб уникнути травмування пальців ніг, починати постукувати великими пальцями ніг по матрацу чи ковдрі. Перший день - 10-15 разів, поступово кількість постукувань довести до 100-200 разів.
Рецепт № 10. Засіб від склерозу.
Узяти по 1 ст. л. перегородок волоських горіхів і полину гіркого. Залити на ніч 1 л води. Вранці прокип’ятити 5 хвилин. Настояти 2-3 години. Пити по 5 ст. л. за 1 годину до їди. Відвар зберігати в холодильнику, пити в підігрітому вигляді.
Рецепт № 11. Від варикозного розширення вен.
Узяти по 5 ст. л. дубової кори та квітів кінського каштана. Залити 0,5 л горілки. Настояти 7 днів. Пити по 2-3 краплі з 0,5 склянки теплої перевареної води за 1 годину до їди. Поступово дозу настоянки довести до 15 крапель, а потім назад до 2-3 крапель.
Рецепт № 12. Засіб від глистів.
Висушене, обчищене від твердої шкірки насіння гарбуза звичайного в кількості 300 г розтерти товкачиком у ступці, періодично додаючи 20 крапель води (3-4 рази). Для смаку додати 15 г меду чи варення. Приготовлену кашку хворому дають по 1 ч. л. натщесерце протягом 1 години. Через 3 години дають випити 30 г сульфату магнію й роблять клізму.
Рецепт № 13. Профілактика хвороби щитоподібної залози.
Узяти 4 ст. л. морської капусти й залити на ніч 1 л холодної води. Вранці прокип’ятити 5 хвилин, настояти 2-3 години. Пити по 1/2 склянки за 30 хвилин до їди протягом 1 місяця. І так робити два місяці на рік (у середині кожного півріччя).
Рецепт № 14. Від гіпертонії, атеросклерозу й захворювань печінки.
Узяти 250 мл соку кропиви та 150 г рідкого меду. Вимішати все до повного розчинення. Потім туди ж додати 100 г плодів шипшини й насіння кропу, попередньо перемоловши їх на млинку для кави (до порошку), й добре вимішати. Приймати отриману суміш по 1/2 ч. л. за 30 хвилин до їди, запиваючи 50 мл теплої води. Зберігати в холодильнику.
Рецепт № 15. Від запалення сечового міхура.
Узяти 50 г трави молочаю в період цвітіння й залити на ніч 3 л води. Кип’ятити вранці протягом 3 хвилин на слабкому вогні. Пити по 1/3 склянки тричі на день за 30 хвилин до їди. Поступово дозу відвару довести до 1 склянки за прийом. Відвар зберігати в холодильнику, пити в підігрітому вигляді. Курс лікування - 25 днів.
Підготувала
Любов ПОЛЬОВА-САХАНДА.