ЯК КИНУТИ КУРИТИ?

Поділитися:
ЯК КИНУТИ КУРИТИ?

Мій син курить уже 10 років. Порадьте, як змусити його кинути цю погану звичку або до якого спеціаліста звернутися. Чи може зарадити народна медицина? У нього ще й виразка шлунка.
З повагою Олена С.
м. Київ

На лист відповідає начальник відділення нетрадиційної медицини центрального клінічного госпіталю Державної прикордонної служби України Юрій НЕЧИПОРЕНКО.

Куріння – це не просто погана звичка, а тютюнозалежне захворювання. Деякі експерти в галузі залежності вважають тютюн навіть «за героїн чи кокаїн, наркотиком, що викликає залежність. Адже нікотин має певні властивості, завдяки яким людина звикає до тютюну. І логічно, що за такого солідного «стажу» куріння, який у сина читачки, це захворювання спричинило ще одне - виразку. Бо стінки шлунка достатньо ніжні, і коли людина курить, погіршується кровообіг і послаблюється живлення тканин, тобто працює простий механізм підтримки цієї виразки.
Тютюнозалежність - це є рефлекс, свого роду інформація, записана в нашому «комп’ютері» - голові, і цю інформацію треба стерти, «задушити». Не завжди людині вистачає сили волі, і без сторонньої допомоги буває дуже важко кинути курити. Але примушувати, тим більш курця зі стажем, - немає смислу. Він повинен сам захотіти кинути палити. Якщо таке бажання є, методами нетрадиційної медицини можна зарадити. Лікування у нашому відділенні проводиться голкорефлексотерапією за методикою Бордюолю. Це не є суто рефлексотерапія. Цьому передує розмова. Бо тютюнопаління - це поведінковий акт. Проводиться сеанс психотерапії, після якого пацієнт налаштовується на те, щоб остаточно кинути палити. Я стараюся зронити якесь слово, щоб створити певне підгрунтя до того, що я буду робити. Розмовляючи з курцями, я намагаюся зрозуміти, чому вони палять, чому рука тягнеться до цигарки. Ясна річ, що більшість курців до такого методу лікування ставляться з недовірою. Мовляв, я вже 20 років палю, а тут якісь голки. Але вони справді втрачають бажання палити після сеансів голкорефлексотерапії. І потім приходять до мене з великим подивом і повідомляють: «А ви знаєте, мені справді зовсім курити не хочеться…».
Голки ставляться у вушну раковину. Болю боятися не варто, бо він не такий страшний, як операції, які курці змушені робити у разі іншої набутої хвороби через тютюнову залежність. Тим паче, що сеансів всього 2. Лежати в лікарні не треба. Тож нехай ваш син звертається сам. Ми йому допоможемо позбавитися від тютюнової залежності, а разом із нею - інших проблем, які можуть з’явитися у пізніше. Закликаємо до цього усіх, хто самотужки не може покинути курити.

Якщо хочеш довго жити
То негайно кинь курити
прямо зараз і відразу
вийми з рота цю заразу