Практичні поради від експерта молодості Альони Соломко
Напередодні новорічних свят ми із завмиранням серця чекаємо нових змін, чудес, загадуємо бажання та мріємо про найкраще. Але водночас із легким смутком розуміємо, що з настанням нового року ми станемо трішечки старші.
А що, як сумувати не варто? Звісно, паспортний вік не змінити, а ось те, на скільки років ви виглядаєте й почуваєтеся, – можна, це цілком реально. І тут не варто чекати на диво, його ви можете створити своїми руками. Є перевірений набір технік, які дають змогу завернути час на вашому обличчі та тілі назад. Причому таке, нехірургічне, омолодження здатне омолодити на 10 і більше років.
Альона Соломко, організаторка Міжнародної школи фейсфітнесу та фейсбілдинґу, засновниця першого у світі Фейсфітнес-клубу онлайн, яка, як і багато хто з нас, мріяла пізнати секрети молодості, тепер допомагає багатьом здійснити цю мрію. Вона вчить, як продовжити, а декому – й повернути другу молодість. Альона свого часу створила Формулу молодості, свою систему, як жити красиво, молодо, здОрово і здорОво.
Сьогодні, у вигляді новорічного дарунку для наших читачів, вона поділиться своїми секретами, застосовуючи які в новому році, можна зробити собі подарунок і... помолодшати.
«Кожний рік робитиме мене молодшою»
- Альоно, Ви маєте чудовий вигляд, навіть ніяково питати, скільки Вам років. Що спонукало Вас стати майстром молодості, як це було?
- Дякую, я не лише виглядаю, а й почуваюся дуже молодою. У мої 44 роки мені дуже приємно, що я нарешті перестала боятися віку. Бо знаю, як зробити так, щоб він не давався взнаки на моєму обличчі та внутрішньому стані. Одного разу я сказала собі, що кожний наступний рік не додаватиме мені віку, а робитиме мене молодшою.
Так я почала шукати інформацію й робити вправи, доглядати за шкірою, займалася обличчям, тілом і думками, робила енергетичні практики. Усе це – важливі складові процесу омолодження, які я знаходила розрізнено в різних системах та школах. Я зібрала в одну систему найкраще, що випробувала на собі й що дало дивовижні результати. Так було створено систему всебічного омолодження «Танці для обличчя, душі, розуму й тіла», за якою зараз тренуються жінки в багатьох країнах світу.
Ця авторська система має кілька аспектів: це вправи та самомасаж обличчя, живлення шкіри та організму, робота з психікою через позитивні установки, афірмації та наповнення енергією від енергопрактик і медитацій.
6 правил довгої молодості та здоров'я
- Які є правила та що потрібно робити, щоб мати вигляд молодших за свої роки?
- Темпи старіння лише на 30% залежать від генетики. Решта 70% – справа наших рук та звичок. Тому, якщо хочете омолодитися, змінюйте звички й запровадьте в них базові правила молодості.
1. Прикрашайте світ сяйвом своєї усмішки. Кожний ранок починайте з установки: «Я молодію з дня на день. Я молода, гарна, впевнена в собі. Я щаслива». А ще – медитуйте. Коли ви сидите з рівною спиною, заплющеними очима, глибоко дихаючи, спрямовуєте увагу на свої внутрішні відчуття, сповнюєтеся спокою та енергії, – це відновлює роботу всіх органів, дає цілісність і сили. Енергія внутрішньої усмішки дає блиск і силу вашим очам, це внутрішній реставратор вашої краси й молодості.
2. Умійте розслаблятися. Перші мімічні зморшки з'являються на обличчі ще замолоду, й із літами вони стають емоційним відбитком, маскою, з якої можна прочитати характер людини. Це маска похмурості, невдоволення або радості. Звісно ж, людина, в якої на обличчі сяють радість і усмішка, має вигляд набагато привабливішої.
Так, усі ми живемо в стресі, й він сковує мускулатуру наших облич, формуючи зморшки. Тому для «стирання» мімічних зморщок час від часу відстежуйте, чи не застигла, бува, на обличчі напружена гримаса. Якщо є – розслабте кожний м'яз обличчя. Є чудова практика «Три хвилі». Заплющіть очі й уявіть, що по вашому обличчю проходить хвиля тепла й світла, прокочуючись від чола до шиї. Хвилі йдуть одна за одною, розсіюючи застиглі емоції та напруження на всьому обличчі.
Ця практика триває лише 30 секунд, і її ефект побачите вже за кілька днів. Я раджу поставити на телефон звукове нагадування через кожні дві години (6 разів на день), і коли воно продзвонить, то робити це розслаблення. Воно дасть змогу позбутися великих зморщок.
3. Зволожуйтеся зсередини й зовні. Шкіра разом із вологою втрачає тонус, з'являються лінії зневоднення. Тому пити півтора літра води – обов'язково. Вранці перед сніданком випивайте 1-2 склянки теплої води. Вона запустить процес травлення й прочистить кишківник, що освіжить і колір шкіри. А також склянку води треба випивати за півгодини до кожної трапези та через годину опісля, щоб не розводити шлунковий сік. Це звільнить організм від токсинів і зменшить апетит, чим сприятиме вашій стрункості.
Приймайте контрастний ранковий душ із легкими масажними рухами губкою. Після процедури нанесіть на вологе тіло олію чи лосьйон. І, певна річ, щодня зволожуйте й підживлюйте шкіру обличчя тоніком та кремом.
4. Спіть не менш як 7-8 годин. Сон є принципово важливим для краси й відновлення фізичної та психічної активності, зміцнення імунітету, встановлення гормонального балансу. Причому, лягати спати слід до 10-ї вечора: з 22-ї до 3-ї ранку під час сну виробляються гормони, які впливають на здоров'я, настрій, стан шкіри. Так, 3-тя ранку – пік вироблення гормону мелатоніну, який відповідає за нашу молодість.
5. Тренуйте м'язи не тільки тіла, а й обличчя. Вправи для обличчя сприяють підтриманню молодості, прискоренню метаболізму, синтезу білка, який зберігає клітини шкіри й тим самим уповільнює появу зморщок, пігментних плям, підвищує рівень енергії.
Самомасаж обличчя поліпшує крово- та лімфоплин, сприяє гарному овалу обличчя, усуває зморшки незгірш від пластичних операцій та уколів молодості. За умови, що ви робите це регулярно – 3-4 рази на тиждень.
6. Як харчуєтеся, такий і маєте вигляд. Щоб дати організмові змогу регенерувати й відновлювати клітини, треба забезпечити його всіма потрібними речовинами з їжею.
Вітаміни є важливими для підтримання молодості
- Розкажіть докладніше, яким має бути харчування.
- Бажано добирати раціон харчування з фахівцем, зважаючи на особливості вікових змін. Але є загальні поради щодо харчування, яких треба дотримуватися, надто після 40 років.
Особливо важливими для молодості є жиророзчинні вітаміни А і Е. Вітамін А – хороша профілактика онкозахворювань, проблем із зором. Це потужний антиоксидант, що сприяє виробленню колагену, який бере участь у зміцненні волосся, шкіри, нігтів та зубів. Він міститься здебільшого в печінці тварин, у моркві, щавлі.
Вітамін Е чинить антиоксидантну та імуностимуляторну дію, відповідає за красу шкіри, підтримує роботу жіночої репродуктивної системи.
Якщо обличчя виглядає виснаженим, шкіра тонка й лущиться – збагатіть свій раціон вітаміном Е. На нього багаті горіхи та різні олії, особливо лляна.
Майте на увазі: якщо вживати олії до їди, вони діють як ліки, якщо разом із їжею – вони більше збагачують трапезу. Тому добре додавати лляну олію в салати, але особливо рекомендую пропити її курсом по 1-2 місяці. Вживати по 1 ст. л. за 20 хвилин до їди 2-3 рази на день.
Звісно ж, у раціоні має бути достатньо вітаміну D3, що стимулює вироблення колагену й поліпшує всмоктуваність кальцію. Він міститься в жирній рибі, вершковому маслі, сирі, яєчних жовтках.
Вітамін С також сприяє молодості. Він блокує дію вільних радикалів, відповідає за відновлення імунітету, синтезу пігменту, за колір шкіри, регенерацію, що сприяють підвищенню захисної здатності шкіри. Добова норма вітаміну С – пів-лимона, або 2 апельсини, або склянка свіжого апельсинового соку. Його треба випити одразу ж, бо під дією кисню вітамін С руйнується.
Має бути достатньо й вітамінів групи В, фолієвої кислоти та заліза – їх багато в печінці, гречці, арахісі, сочевиці.
Рекомендую вживати більше продуктів з омега-3 жирними кислотами (різні види жирної риби, волоські горіхи, олії й насіння). Вони допомагають стабілізувати настрій, підтримувати міцність кісток, запобігають видимим ознакам старіння, надають сяйво шкірі. Омега-3 також посилюють здатність ферментів організму витягувати жир зі сховищ – стегон, живота, й використовувати його як енергію.
А ось цукру, нікотину та кофеїну слід уникати. Вони підсилюють ефект старіння, руйнуючи колагенові волокна, й погіршують стан шкіри, роблячи її грубою та тьмяною.
Креми та олії для живлення шкіри
- Поділіться з читачками Вашою технікою самомасажу та догляду, яка допоможе повернути пружність обличчю, підняти кутики очей і рота, що опустилися з віком, розгладити зморшки й знову відчути себе молодою.
- Дуже важливим є догляд: це, як мінімум, очищення, тонізація шкіри й нанесення натурального, підібраного під ваш тип шкіри зволожувального крему вранці та живильного – ввечері. Я також розробила такі повністю натуральні креми, які дають чудові результати. Підбір якісного крему є дуже важливим. Такий крем допомагає шкіру не тільки живити, а й зволожувати.
Якщо ви не впевнені в натуральності вашого крему, то на якийсь час його можна замінити натуральною олією, що відповідає типу вашої шкіри. Одна з найбільш універсальних для зимового часу – кокосова олія (продається в аптеках і продуктових магазинах). Вона захищає й від морозу, й від ультрафіолетового проміння.
Під час холодів наносити крем слід мінімум за 20 хвилин до виходу на вулицю. Тому що він має як ліпідну, так і водну складову. І якщо крем достатньо не увібрався, то на морозі це може призвести до пересихання й навіть до обмороження обличчя.
Маска для обличчя, яка дарує осяйний вигляд
- Я знаю, що Ви приготували сюрприз для наших читачок – рецепт супермаски, яка допоможе мати молодий і свіжий вигляд як на Новий рік, так і в усі наступні дні.
- Якщо ви хочете комплексно лодитися, зверніться до фахівців. Ми складемо індивідуальну програму конкретно під ваші особливості. Також мати чарівний вигляд на свята допоможе маска-метаморфоза. Для її приготування візьміть 1 ч. л. меленого лляного насіння, залийте 2 ст. л. окропу, дайте настоятися 10 хвилин. Потім додайте 25 г стиглого банана, 1 ст. л. вершків (бажано домашніх), жовток 1 яйця. Ця маска – ідеальний варіант для змарнілої, чутливої, схильної до сухості шкіри.
Якщо ж шкіра жирна та пориста, тоді додайте в маску 4 краплі лимона, а жовток яйця замініть на білок, замість вершків додайте сметану чи кефір. Таку маску робіть безпосередньо перед святами, а потім – 2-3 рази на тиждень, курсами місяць.
Головна рекомендація. Завжди танцюйте обличчям, тілом, у душі. Співайте від радості, від того, що ви приділяєте увагу собі, роблячи такі прості та приємні речі, які допомагають із кожним днем ставати щасливішими й молодшими.
Темпи старіння лише на 30% залежать від генетики. Решта 70% – справа наших рук та звичок. Тому, якщо хочете омолодитися, змінюйте звички й запровадьте в них базові правила молодості.