ЯК ПОЗБУТИСЯ ЕНДАРТЕРІЇТУ

Поділитися:
ЯК ПОЗБУТИСЯ ЕНДАРТЕРІЇТУ


Якось я потрапила на лекцію журналіста Володимира Делля, який приїхав до Смоленська із Далекого Сходу. На сцену вийшов високий чоловік середніх років, заговорив неголосно, але відразу привернув увагу. Це була не лекція, а поема про порятунок життя, про мужність і силу духу людського. Те, що я почула того вечора, приголомшило мене.
Ця людина врятувала себе від найтяжчого невиліковного захворювання. Багато років він страждав від ендартеріїту. Хвороба прогресувала. Справа дійшла до того, що він зліг, і лікарі навіть запропонували ампутацію ніг. Як на таке зважитися? Вирішив звернутися за порадою до свого друга, лікаря й знавця тибетської медицини. Той запропонував не поспішати з операцією і навчив прийомів самомасажу. Довго й наполегливо займався хворий. Нарешті через рік він став на ноги й почав ділитися досвідом зцілення, виступати з лекціями...

Ендартеріїт - це важке захворювання судин нижніх кінцівок, запальний процес внутрішнього шару судинної стінки, розбухання й ущільнення цього шару, звуження просвіту і, як результат, порушення живлення м’язової та кісткової тканин. Перші ознаки хвороби: відчуття холоду в пальцях ніг, кульгавість, оніміння кінчиків пальців. Надалі, якщо причину не усунено, запальний процес продовжує розвиватися, настає змертвіння тієї ділянки, яка живить судину (а під впливом токсичних речовин має місце й спазм судин). Потім усі ймовірні наслідки: гангрена, ампутація, повна інвалідність.
Головний ворог у цьому разі, головна причина тяжкої недуги - димуча сигарета! Тому найперше потрібно назавжди кинути курити, а також повністю перейти на здоровий спосіб життя.
Вилучити зі свого раціону жирну, смажену, м’ясну їжу, м’ясні та кісткові бульйони, вироби з білого борошна, консерви, солодощі, копченості, а також алкоголь. Ввести у свій раціон свіжі салати з овочів і зелені, фрукти, каші на воді, горіхи, свіжу рибу, вінегрети, вегетаріанські супи та борщі, тушковані овочі.
Хороший результат дає соколікування: тривале (не менше місяця) пиття натщесерце свіжоприготованих соків із сирих моркви, буряків, капусти, топінамбура, гарбузів, кабачків та інших овочів.
Корисна й розвантажувальна яблучна дієта протягом 7-10 днів. Народна медицина рекомендує такий рецепт: три великих зелених яблука антонівки покласти в каструлю, залити 1 л окропу, укутати в рушник на 3 години, потім розтовкти, процідити. Приймати по 50-100 мл вранці й увечері натщесерце за годину до їди протягом тривалого часу (не менше місяця).
Делль застосовував також очищення судин настоянкою часнику за рецептом давньотибетської медицини. Цілющий вплив цього методу заснований на властивостях часникового соку, що містить такі мікроелементи, як германій, селен, алюміній: вони відновлюють еластичність судин. Завдяки лікуванню цим методом зникає головний біль, поліпшуються діяльність серця, слух, зір, стан травного тракту, носоглотки, придаткових пазух, бронхів і легенів. Цей метод дає ефект тільки після послідовного очищення кишечнику, печінки, нирок, лімфи.
Настоянку готують так: 350 г добірного обчищеного часнику натерти на тертці, скласти в скляну банку, залити 200 мл горілки, накрити чорним ковпачком і поставити в прохолодне місце на 10 діб. Потім відтиснути через марлю. Настоянка готова до вживання.
Протягом 10 днів краплі приймати за схемою, за 20 хвилин до їди, додаючи їх у столову ложку теплого молока. Потім настоянку пити по 25 крапель двічі на день, поки вона не закінчиться.

Схема 10-денного підготовчого періоду

Кількість крапель
Дні Сніданок Обід Вечеря
1-й 1 2 3
2-й 4 5 6
3-й 7 8 9
4-й 10 11 12
5-й 13 14 15
6-й 15 14 13
7-й 12 11 10
8-й 9 8 7
9-й 6 5 4
10-й 3 2 1

Очищення часниковою настоянкою повторювати щорічно, краще навесні.

Інший важливий метод лікування ендартеріїту - щоденний тривалий (не менше двох годин) самомасаж усього тіла

Перед самомасажем потрібно зробити теплу ванну для ніг із відваром трав: м’яти, звіробою, хвої, лопуха, ромашки, кропиви. Потім насухо витерти ноги. Руки вимити з милом і розтерти внутрішнім свинячим топленим несолоним салом.
Сісти на тверду поверхню (краще на підлогу), взяти в руки стопу, зігнувши коліно, змастити всі пальці й підошву тим же жиром, і розтирати по черзі кожен палець; одночасно стискати їх із боків, активізуючи периферійні судини, обертати пальці, тягнути вперед, вгору і врізнобіч, розширювати віялом і т.д. Потім перейти до розминання стопи, намагаючись привести в рух усі дрібні суглоби. Активно кулаком розтирати підошву (зовнішнє й внутрішнє склепіння), із силою стискати п’яту й ахіллове сухожилля так, щоб уся стопа потепліла та почервоніла. Потім м’яко погладити стопу рухом знизу догори.
Далі розтерти гомілковостопний суглоб, пообертати стопою вліво, вправо й по колу, ретельно промасажувати м’язи гомілки, розминаючи їх, пощипуючи та погладжуючи знизу догори. Зробити масаж колінного суглоба. Повторити все те ж саме з іншою ногою.
Закінчивши масаж ніг, потрібно встати, щоб промасажувати сідниці. Тягар тіла перенести на одну ногу, а іншу розслабити, відвести вбік і масажувати сідницю, відповідну відведеній нозі. Спочатку від стегна догори робити погладжування, далі вижимання, струшування та биття кулаком, потім знову погладжування. У такій же послідовності робити самомасаж іншої сідниці.
Самомасаж спини, крижів, куприка виконувати обома руками, складеними тильним боком. Завершується масаж погладжуванням. Гладити себе потрібно лагідно, намагаючись відчути тепло та енергію своїх рук, і з повною упевненістю, що масаж сприятливий, корисний і цілющий.

Додатково виконувати нескладні вправи (по 8-10 разів)

1. Лежачи на спині, руки за головою, правою стопою коловими рухами з усіх боків масажувати ліву ногу знизу догори спочатку носком стопи, потім п’ятою (дуже натискаючи). Лівою стопою масажувати праву ногу. З’єднавши стопи, активно розтирати підошви одна об одну.
2. Сидячи, долоні впираються в підлогу ззаду. Згинати й розгинати пальці ніг, розводити віялом і зводити. Виконувати після самомасажу стоп. Потім розминати гомілковостопні суглоби, здійснюючи обертальні рухи за годинниковою стрілкою та проти, згинати й розгинати суглоби разом і по черзі. Виконувати після самомасажу гомілковостопних суглобів.
3. Сидячи, підтягнути до грудей спочатку одну ногу, захопити її обома руками, потім іншу. Підтягти до грудей обидві ноги й випрямити. Виконувати після самомасажу гомілок і стегон.
4. Сидячи, обпертися об підлогу долонями за спиною; ноги, зігнуті в колінах, з’єднати, покласти спочатку вліво й дивитися на праву п’яту, згодом - вправо й дивитися на ліву п’яту. Потім ноги, зігнуті в колінах перед грудьми, різко розкидати широко в сторони, розгинаючи в колінних суглобах, і знову притискати до грудей. Вправа називається «Жаба».
5. Лежачи на спині, руки за головою, випрямлені ноги підняті догори. Розслаблену праву ногу згинати в коліні й «упускати» вниз, те ж лівою ногою. Вільно, без напруження випрямити праву ногу догори, потім ліву ногу. Згинаючи обидві ноги по черзі, робити вдих, розгинаючи й знову згинаючи - видих. Видих удвічі довший за вдих. Отже, по черзі згинаючи дві ноги, подумки рахуємо: «Вдих, вдих»; розгинаючи й згинаючи ноги: «Видих, видих, видих, видих». Вправа відновлює діяльність дрібних судин.
6. Лежачи на спині, руки й ноги підняти догори. Дрібними рухами трясти пальцями, стопами, стегнами, животом, обличчям - усім тілом. Виконувати не менше 3 хвилин.
7. Лежачи на животі, долоні під підборіддям, згинати ноги в колінах і по черзі вдаряти ними по сідницях, потім обома ногами разом, потім схрещеними ногами.
8. Лежачи на животі, взявши правою рукою праву ногу за гомілковостопний суглоб, тягнути її до сідниці. Повторити те ж лівою ногою. Потім, узявши обидві ноги, тягнути їх до сідниць, прогнувшись у спині. Утримувати такий стан, рахуючи до семи.
9. «Велосипед». Лежачи на спині, руки за головою, ногами виконувати рухи велосипедиста 1-2 хвилини, ноги підняті від підлоги на 30°.
10. Стоячи, м’язи розслаблені, руки опущені вздовж тулуба, коліна напівзігнуті. Струшуватися 1-2 хвилини, наслідуючи собаку, який обтрушується від води. Цю вправу корисно робити після масажу стегон, сідниць і спини.
Вправи 1, 3, 6, 7, 8, 9, 10 можна виконувати й лежачим хворим.
Активізують діяльність судин і контрастні ножні ванни. Ставлять два відра: в одне наливають холодну воду, в інше - гарячу (яку можна терпіти). Ноги тримають поперемінно по 3 хвилини то в холодній, то в гарячій воді протягом 15-20 хвилин.
Після ванни - активний самомасаж ніг, наприклад із лікувальною олією, яку Володимир Делль назвав «Від ста бід». Я готую її для своєї родини протягом багатьох років і можу підтвердити, що вона справді допомагає за багатьох хвороб. Засіб має приємний запах і колір маслинової олії. Застосовують його зовнішньо: втирають після теплої ванни у хворе місце, а потім це місце укутують вовняною хусткою.
Отже, взяти коріння валеріани, аїру, оману й лопуха, березову чагу, плоди глоду та горобини червоної. Узяти листя й квітки таких рослин, як жовтушник, деревій, звіробій, меліса, череда, чистотіл, подорожник великий, полин, цмин пісковий, м’ята перцева. Узяти крупи: ячні, овес цільний, пшеницю пророщену й висушену, пшоно, гречку, висівки пшеничні. Трави й крупи окремо подрібнити в кавомолці (трави можна розтерти в порошок руками). Усі компоненти відміряти в рівних частинах, крім чаги (її потрібно вдвічі більше) й чистотілу (його вдвічі менше). Подрібнене коріння - по 1 десертній ложці, трави - ​​по півсклянки, круп і висівок - по 1 столовій ложці.
Подрібнену масу ретельно перемішати в мисці й висипати в трилітрову банку, заповнивши її на 1/3 об’єму. Решту - 2/3 об’єму, заповнити нерафінованою олією, перемішати й поставити в темне місце (за звичайної кімнатної температури) на 2 місяці. Щодня ретельно перемішувати. Через 60 діб усю масу вилити в емальовану каструлю, повільно нагріти до 60° і знову вилити в банку. Витримати в тих же умовах, щодня перемішуючи, ще один місяць. Олія придатна до вживання. Я її не проціджую, використовую потроху і в ту ж масу доливаю олію в міру витрати.
Цей засіб можна з успіхом застосовувати не тільки в разі ендартеріїту, а й за стенокардії, тромбофлебіту, атеросклерозу, тромбозу, м’язової дистрофії, паралічів і парезів нижніх кінцівок, розтягнень, вагінітів, радикуліту, посттравматичних змін, екземи, діатезу, рожі, трофічних виразок тощо.

Лариса СИЧОВА.
Журнал «Физкультура и спорт».