
Розчиніть вікно навстіж.
Згідно з результатами дослідження, проведеного вченими в Університеті ім. Джона Гопкінса, у кожної четвертої особи, яка страждає від головного болю, він посилюється в душному приміщенні, де накопичуються запахи, сигаретний дим та інші подразники. Найпростіші ліки - це відчинити кілька вікон і добре провітрити кімнати. Тримайте їх відчиненими досить довго, щоб свіжий вітер виніс усі важкі запахи. Повторюйте за потреби таке провітрювання: свіже повітря має постійно циркулювати в приміщенні.
Уведіть до свого раціону імбир.
Додайте 0,5 ч. л. свіжого імбиру до своєї звичайної дієти, й буквально за тиждень ви зможете позбутися навіть хронічного головного болю. Данські дослідники припускають, що імбир - це потужний протизапальний засіб, який за хімічним складом схожий на аспірин. Імбир можна додавати в різні каші, салати, супи, запіканки й соуси, терти його в морозиво чи заварювати як чай.
Носіть хороші сонцезахисні окуляри.
За словами дослідників UCLA, в кожному третьому випадку головний біль зумовлюється чи посилюється спалахами сонячного світла. Причина? Потрапляючи на тонку сітківку очей, яскраве світло активує нервові закінчення мозку, які відповідають за відчуття болю. Щоб запобігти болю голови, виходячи на вулицю в сонячні дні, одягайте сонцезахисні окуляри, навіть якщо вам здається, що вони не потрібні. Проте окуляри мають бути якісними, бажано зі скла, інакше вони не допоможуть, а можуть ще й погіршити ситуацію.
Нюхайте ефірну олію мандарина.
Виділяйте хоча б по 1 хв тричі на день щодня, щоб розслабитися й удихнути гірко-солодкий запах ефірної олії мандарина, - і ви зменшите ризик болю голови буквально через тиждень, запевняють дослідники Стенфордського університету. Ароматичні сполуки мандарина заспокоюють центральну нервову систему, розслаблюють жорсткі м’язи шиї й голови, а також стимулюють вироблення мозком болезаспокійливої речовини.
Будьте обережні з травами.
Якщо ви приймаєте знеболювальні препарати від болю голови, порадьтеся зі своїм лікарем чи фармацевтом перш, ніж спробувати будь-які рослинні лікарські засоби. Дослідження, проведені в Університеті Юти, дали несподівані результати. Виявляється, деякі популярні сьогодні трави, такі як гінкго білоба, женьшень, звіробій і валеріана, можуть нейтралізувати дію рецептурних болезаспокійливих препаратів, зумовлюючи загострення болю голови.
Розігрійтеся перед тренуванням.
Як стверджують дослідники Колумбійського університету, майже в кожної четвертої жінки, схильної до болю голови, якщо вона починала виконувати занадто інтенсивні вправи без належного розігрівання, протягом 5 годин після тренування болить голова. Річ у тім, що швидкий приплив крові може зумовити болісне розширення кровоносних судин мозку. Щоб не допустити цього, перші 10 хв тренуйтеся в спокійному темпі, а потім поступово набирайте швидкість.
Дотримуйтеся вегетаріанської дієти.
Доктор медицини Ніл Бернард вважає, що здорові вуглеводи містять сотні натуральних протизапальних речовин, які швидко знижують рівень болю голови. У жінок, у раціоні яких переважають фрукти, овочі, бобові й цільні крупи, частота болю голову знижується на 70%, а його напади стають на 66% коротшими й легшими, стверджують лікарі з Каліфорнійського університету.
Пийте чай із листя коров’яку.
Випиваючи по 2 склянки відвару цієї трави на день, усього через півтора тижня ви зменшите запалення кровоносних судин і м’язів голови, знизивши тим самим імовірність нападів головного болю, кажуть дослідники Стенфордського університету. Секрет у тому, що коров’як містить велику кількість натуральних протизапальних речовин. Якщо цей чай здасться трохи гірким, можете підсолодити його цукром чи медом.
Вирівняйте свій естроген.
Майже 60% жінок страждають від болю голови перед менструацією. Така «менструальна мігрень» зумовлена раптовим падінням рівня естрогену. Спробуйте скористатися естрогеновим пластиром за тиждень до менструації, щоб уникнути гормональних стрибків.
Приділіть собі час, щоб подолати стрес.
Викроюйте хоча б 30 хв на день, щоб розслабитися й заспокоїтися, це пригальмує вироблення гормонів стресу, які зумовлюють біль голови. Як наслідок, через кілька тижнів напади головного болю скоротяться вдвічі, стверджують учені Університету Юти.
Розслабленню сприяють ванни, глибоке дихання, йога, короткий денний сон і будь-які інші способи релаксації, які легко впишуться у ваш розпорядок дня.
Коли варто звернутися до лікаря.
Якщо жоден із цих способів не допомагає, ймовірно, у вас мігрень, і вам слід звернутися до лікаря.