ЯК ПОЗБУТИСЯ ЗАПОРУ ЗА ДОПОМОГОЮ ПРОДУКТІВ БДЖІЛЬНИЦТВА

Поділитися:
ЯК ПОЗБУТИСЯ ЗАПОРУ ЗА ДОПОМОГОЮ ПРОДУКТІВ БДЖІЛЬНИЦТВА

У переважній більшості випадків хронічний запор завдає масу неприємностей, і немає нічого дивного в тому, що з ним намагаються боротися, особливо люди з хворим серцем. Але в тому-то і вся біда, що роблять це, по-перше, абсолютно неправильно, і замість того, аби врегулювати свої випорожнення і запобігти запорам, хворі поступово все більше обтяжують цей стан. По-друге, найразючіше те, що надто часто застосовують хімічні проносні препарати.

Несвоєчасне звільнення кишечнику призводить до гниття речовин, які виділяються в калових масах, і, всмоктуючись у кров, спричиняють головний біль, млявість. Справжні причини хронічного запору полягають у тому, що ми споживаємо їжу, яка містить занадто мало клітковини, мало вживаємо рідини й занадто мало рухаємося. Медична норма вимагає від нас виконувати щоденний ритуал від 2 разів на день до 3 разів на тиждень, подальша затримка вже вважається запором. Прокинувшись уранці, корисно випити склянку води з 1-2 ч. л. меду.

РЕЦЕПТИ

* Молоко з медом. Мед дуже ефективний у разі запорів. Для приготування суміші взяти 15 г зацукрованого меду й розвести в склянці теплого молока. Приймати по третині склянки розчину 3-4 рази на день до їди й обов’язково охолодженим. Дітям віком 5-8 років дають по 1 дес. л. перед сном.
* 1 ст. л. меду в чистому вигляді або розчиненого у воді кімнатної температури випити натщесерце. Увага! У разі коліту й холециститу цей засіб не рекомендується. Медовий розчин регулює діяльність кишечнику, справляючи легку проносну дію. Можна поставити клізму з 10-20 г меду.

* Листя алое (столітник) покласти на 2 тижні в холодильник (біостимуляція). Потім відтиснути сік і змішати його навпіл з медом. Якщо мед зацукрувався, розігріти його трохи на водяній бані. Зберігати в холодильнику. Застосовувати вранці по 0,5 склянки натще. Через два дні дозу можна знизити, тому що шлунок функціонуватиме добре.
* Суміш меду (30 г) із соком алое (150 мл). Перед зрізанням листя рослину не поливати 2 тижні. Відтиснути сік листя, злегка розтопити мед, якщо він зацукрився, й змішати з соком. Зберігати в холоді. Приймати по 1 ст. л. двічі на день, вранці натщесерце й на ніч, запиваючи водою.

* Настій квіток і листя терну: 2 ст. л. суміші заварити 1 склянкою окропу. Пити як чай з медом.
* Відвар молодого листя бузини чорної з медом - хороший проносний засіб: 20 г листя залити 1 склянкою окропу, додати 1 ст. л. меду, пити по чверті склянки після їди.
* Мед із яблучним соком. Приймати 3-4 рази на день по 1 дес. л. меду, розведеного в 1 склянці яблучного соку, як м’який послаблювальний засіб. Доза меду не повинна перевищувати 100 г на добу. Інші солодощі при цьому вилучаються.

* Послаблювальна суміш із медом. Розмішати з яєчним жовтком 1 ст. л. рицинової олії та 1 ст. л. меду, розведеного в 150 мл теплої перевареної води. Приймати суміш по 1 ст. л. кожні 2 години до отримання проносного ефекту.
* Гарбузова каша з медом у разі спастичних запорів і запальних захворювань кишечнику. Очистити гарбуз від шкірки й насіння, нарізати маленькими шматочками й ледь припустити з вершковим маслом, потім всипати пшоно, додати мед, сіль і варити до готовності. Пшоно слід промити й попередньо розпарити до напівготовності, потім з’єднати з уже припущеним гарбузом і довести до готовності. Подаючи на стіл, у тарілку кладуть по шматочку вершкового масла, до смаку додають мед. На 500 г гарбуза - 0,5 склянки води, 60 г пшона, 2 ст. л. меду і 50 г вершкового масла.

* Гарбузову кашу можна замінити вареним гарбузом із медом: очищений лише від насіння гарбуз нарізати разом зі шкіркою рівномірними шматками, покласти в каструлю й залити гарячою водою так, щоб вода його покрила тільки наполовину. Каструлю накрити кришкою й варити на слабкому вогні 30-40 хвилин. Зварений гарбуз викласти одним шаром на тарілку і полити медом.

* Фарширований гарбуз. Узяти невеликого гарбуза, зверху вирізати шматок-кришку, не викидаючи, вичистити насіння. Відварити промиті гарячою водою родзинки й чорнослив без кісточок, невеликими часточками нарізати яблука. Перемішати, додати вершкове масло, до смаку корицю й цукор чи мед. Усю цю масу покласти в гарбуза й накрити вирізаним шматком. Запікати в духовці до готовності. Подавати гарбуза на стіл, рясно обливши сумішшю розтопленого масла, меду й сметани. На 1 невеликого гарбуза - по 200 г рису, вершкового масла й чорносливу, 100 г родзинок, 500 г яблук і 100 г натурального меду.

* Листя алое (150 г) подрібнити і залити теплим медом (300 г), настоювати добу, після чого розігріти (не кип’ятити!), процідити й пити по 10 мл натще за 1 годину до їди рідким.

* Подрібнені плоди фенхеля (100 г) залити 1 склянкою окропу, настояти до теплого стану, процідити, додати 1 ст. л. меду. Пити настій вранці й увечері теплим.
* Живильні клізми з медом і яєчним жовтком у рівних кількостях (температура таких клізм 39-40°С і об’єм 30-50 мл).

* Прополісне молоко. Свіже молоко (1 л) в емальованому посуді доводять до кипіння й додають прополіс (100 г). Перемішують суміш дерев’яною ложкою чи лопаткою і тримають на слабкому вогні 10 хв. Потім молоко фільтрують через один шар марлі. Під час охолодження видаляють шар воску. Приймають по 0,5 склянки тричі на день.

* Мед із рициною і жовтком. У теплій воді (150 мл) розвести 1 ст. л. меду, додати 1 ст. л. рицинової олії і яєчний жовток. Усе ретельно перемішати й приймати суміш по 1 ст. л. кожні 2 години до отримання проносного ефекту.

* Проносна суміш з олександрійським листом. Змолоти на млинку для м’яса чорнослив, курагу (по 400 г) і 1 пачку олександрійського листу, додавши 200 г рідкого меду. Усе ретельно перемішати й приймати суміш по 1 дес. л. ввечері, запиваючи теплою водою.

* Квітки ромашки змішати навпіл з медом і приймати всередину — легкий проносний засіб очищає кишечник. Приймати по 1 ст. л. до їди.
 * Кисіль із лляного насіння. У разі запорів та будь-яких порушень видільних функцій корисний кисіль із льону: 1 ст. л. насіння заварити в 250 мл води й кип’ятити 15 хв. Потім дати відстоятися, слиз злити й додати журавлинний чи брусничний сік із медом. Випити за один раз.

 Микола УЛЯНИЧ,
почесний пасічник, заслужений журналіст України, письменник.