На жаль, іноді людина не може обійтися без хірургічного лікування. Але якщо для поліпшення здоров’я й подовження життя операція неминуча, отже потрібно сміливо зважуватися на цю процедуру. Однак, щоб довго не залежуватися на лікарняному ліжку, слід допомогти організму швидко відновитися. Дуже важливу роль у цьому відіграє їжа.
Пропонуємо вашій увазі продукти, які сприяють регенерації тканин і відновленню сил.
Перець болгарський. Цей овоч — чемпіон за змістом важливих вітамінів. У ньому міститься вітамін С в більшій кількості, ніж у цитрусових. Цей вітамін дуже потрібен післяопераційним хворим. Тому що він сприяє формуванню еластичних волокон шкіри, які стягують рану. Болгарський перець багатий і на вітамін А, який активізує процеси регенерації тканини й підвищує імунітет. Має перець ще один дуже важливий вітамін — Е. Його не даремно називають вітаміном молодості. Цю славу він завоював завдяки властивості стимулювати процес оновлення всіх тканин організму.
У перці міститься також така важлива речовина, як фібрин. Він потрібен організму на завершальному етапі загоєння ран. Фібрин «пронизує» краї рани, сприяє утворенню спеціальних клітин, які буквально склеюють їх. Для відновлення організму досить з’їдати півперця (40 г) на день.
Імбир. Цей екзотичний для нас продукт стає все популярнішим. Імбир, крім безлічі інших корисних речовин, містить гінгерол. Ця речовина інтенсивно діє на людський організм. По-перше, розширює судини й тим самим стимулює кровоплин на травмованій внаслідок операції ділянці тіла, поліпшує там обмін речовин, завдяки чому відновлювальні процеси різко активізуються.
По-друге, гінгерол має дуже потужну протизапальну дію. Це дуже важливо, адже будь-яке ушкодження тканин супроводжується запальним процесом. Свіжий імбир найліпше додавати в тертому вигляді в чай (не більш як 1 г на день) під час його заварювання (щоб ліпше екстрагувалися корисні речовини). Можна також використовувати порошок кореня імбиру як приправу до перших і других страв.
Зелений чай. Вживання зеленого чаю забезпечить надходження в організм додаткового об’єму рідини. Усім відомо, що саме рідина допомагає виводити шлаки. Таким чином знижується рівень інтоксикації організму, який виникає внаслідок отруєння продуктами розпаду, що утворюються в ранах і місцях запалення, а також больового шоку, вживання медикаментів. Крім того, зелений чай містить речовини, які блокують антидіуретичний гормон — той, що гальмує процеси сечовипускання. Іншими словами можна сказати, що зелений чай посилює процес утворення й виведення сечі, а з нею й токсичних речовин. У період відновлення можна випивати 2—4 горнятка (по 200 мл) цього напою.
Омега-3 й омега-6. Це ненасичені жирні кислоти, які містяться в маслиновій, лляній та інших нерафінованих оліях, а також у жирних сортах риби (скумбрія, оселедець, лосось). Омега-3 й омега-6 мають потужну протизапальну дію, сприяють відновленню капілярного кровообігу організму. Для зміцнення організму потрібно вживати 2—4 ложки нерафінованої олії та через день вводити у свій раціон рибу.
Увага! Попри незаперечну користь цих продуктів, складаючи свій відновлювальний раціон, насамперед звертайте увагу на індивідуальні відчуття вашого організму й порадьтеся з лікарем.