
Хвороби вен - це плата людини за прямоходіння. В основному вони спадкові. Призводить до них нерівномірний розподіл калію на м'язи, які тримають вени, через що вени не справляються із током крові по них і венозні клапани перестають виконувати свою функцію. Кров накопичується, у поверхневих венах виникає набряк. Шкіра стає сухою, до неї приєднуються трофічні розлади. Недостатній кровообіг, недостатнє утворення антитромбіну призводять до тромбофлебіту, трофічних виразок. Тому періодично таким хворим рекомендується робити аналіз крові на протромбіновий індекс (норма його в межах 80--90%).
ВІДВАР ІЗ ХВОЩА ЗМІЦНИТЬ СТІНКИ СУДИН
Траволікування варикозу спрямоване на зміцнення венозного тонусу, поліпшення току крові й чинить протизапальну дію. За лікування варикозного розширення вен досить дієвим є місцеве застосування рослин. Мій дід, відомий фітотерапевт Василь Корчан, рекомендував у якості головного лікувального засобу для підвищення тонусу венозної стінки приймати відвар спор плауна булавоподібного з розрахунку - 1 ст. л. спор на 1 склянку окропу. Пити по 1/3 склянки відвару за 30 хв до їди. Для зміцнення венозної стінки готують відвар із трав хвоща польового й споришу, листя кульбаби, вербени лікарської - по 1 ч. л. кожної рослини на 0,5 л окропу. Приймати по 2 ст. л. тричі на день.
МАЛИНА ЗАМІСТЬ АСПІРИНУ
Для поліпшення кровообігу й запобігання тромбозу застосовують рослини, які містять речовини, що знижують зсідання крові. Приготувати збір з узятих порівну трави арніки гірської, буркуну жовтого, кори ліщини й листя берези бородавчастої. 1 cт. л. суміші залити звечора 500 мл окропу й настояти ніч. Пити по 1/2 склянки тричі на день до їди. Функцію «Аспірину» у цьому разі успішно замінить малина звичайна. На відміну від останнього, вона не створює передумов для виразкової хвороби шлунка й не знижує потрібної організму кількості лейкоцитів у крові.
ЩОБ ВЕНИ ЗМЕНШУВАЛИСЯ
А також, щоб вони не закупорювалися, треба: - робити періодично обгортання ніг із застосуванням яблучного оцту. Для цього змочити марлю оцтом і накласти на ноги (тримати їх високо піднятими), обмотати сухим рушником і залишити на 30 хв; - компрес із молочної сироватки на ніч: лляну ганчірку змочити сироваткою, обгорнути нею уражені місця й прикрити компресним папером. Залишити на всю ніч. Ранком обмити хворі місця холодною водою. Ефект дії компресу буде ще кращим, якщо в сироватку додати порошок трав полину звичайного й арніки (1 ст. л. суміші трав на 0,5 л, настояти 6 годин у темному місці); - робити вправи, подібні до їзди на велосипеді, у положеннях сидячи й лежачи. Ще краще використовувати велотренажер. - У їжу потрібно вживати регулярно продукти, які містять вітаміни В, Р (гречка, морква, сира капуста з додаванням кукурудзяної олії). Для зняття набряклості використовують зовнішньо олію деревію. За значного ураження дрібних судин (капілярів) і для відновлення їхньої життєздатності потрібно робити, чергуючи, легкі розтирання судин аптечним гелем доктора Тайса й теплим соком чорної редьки з медом (1:1). Суміш соку з медом перед застосуванням потримати на паровій бані 30--40 хв.
ТЕПЛІ ВАННИ ДЛЯ ВЕН
Це ранозагоювальний та болезаспокійливий засіб у разі болю в ногах і трофічних виразок. Рекомендую в таких випадках застосовувати теплі ножні ванни з відвару кори білої верби або кори дуба. Для приготування відварів 5 ст. л. кори залити 1 л окропу та прокип'ятити ще 15--20 хв. По закінченню процедури обробити уражені місця аптечною звіробійною олією. З аптечних препаратів також добре себе зарекомендував для цих цілей крем «Асклезан». За підвищеного зсідання крові приймати препарат із каштана кінського «Ефлазід». Він містить суму флавоноїдів. Приймати його всередину по 1 таблетці 1-2 рази на день у перші 2 дні лікування, потім тричі на день. Курс лікування - від 2 тижнів до 2--3 місяців. У разі рецидивів курс повторюють. За тромбофлебітів у якості заспокійливої та снотворної дії приймати (краще ввечері) відвар шишок хмелю. 1 ст. л. шишок кип'ятити 15--20 хв в 1 склянці окропу й випити за один прийом.