Маю на обличчі рідке ластовиння, взимку не так помітне, а навесні його кількість збільшується. Чи є якісь нешкідливі методи, щоб запобігти збільшенню цих плям?
З повагою Ольга.
м. Бурштин.
Лист коментує завідувач кафедри фармакології з курсом клінічної фармакології Національного медичного університету ім. О.О. Богомольця професор Іван ЧЕКМАН.
Ластовиння, чи веснянки, - темно-коричневі плями на шкірі обличчя чи інших ділянках тіла, утворюються через надмірне відкладання в шкірі пігменту меланіну. Цьому сприяють ультрафіолетові промені сонця. Навесні, коли день збільшується й підвищується сонячна активність, у деяких людей (особливо блондинів) з’являються веснянки. Таким жінкам, уже починаючи з кінця лютого-березня, варто захищати обличчя від прямих променів капелюшком з широкими крисами, парасолькою тощо, користуватися фітозахисними кремами від засмаги.
Якщо веснянки вже є, про що пише читачка, можна скористатися рослинними препаратами, зокрема, настій коренів любистку: 1 ст. л. сировини залити 500 мл окропу, кип’ятити 3 хв, настояти годину. Настій втирають у пігментні плями тричі на день протягом 15 діб.
Добре діє щоденне втирання (тричі на день) свіжого соку коренів петрушки кучерявої, ягід калини, лимона. Можна приготувати настій з коренів петрушки городньої: 1 ст. л. ретельно подрібнених коренів залити склянкою окропу, настояти до охолодження. Цим настоєм протирати проблемні місця 1-2 рази на день. Для підсилення дії до настою додають свіжий сік лимона чи подорожника. Сік петрушки змішати з молоком (для жирної шкіри) чи сметаною (для сухої) у співвідношенні 1:1. Накласти суміш на обличчя на 20 хв. Змити холодною водою.
Для вирівнювання кольору шкіри вранці й увечері обличчя протирають морквяним соком і змивають водою з молоком (1 ст. л. молока на 100 мл теплої перевареної води). Дуже допомагає в разі веснянок білково-лимонна маска: білок яйця збити до піни, додати 1 ч. л. лимонного соку. Шкіру змастити маслиновою олією й нанести маску на 10 хв. Змити теплою перевареною водою.