ЗА АНГІОНЕВРОЗУ УНИКАЙТЕ СТРЕСІВ І ПРИЙМАЙТЕ СЕРЦЕВІ ЛІКИ

ЗА АНГІОНЕВРОЗУ УНИКАЙТЕ СТРЕСІВ І ПРИЙМАЙТЕ СЕРЦЕВІ ЛІКИ

Мені 79 років,  хворію на ангіоневроз. Хотіла б отримати поради щодо безмедикаментозного лікування цієї хвороби.
Ваша постійна читачка Клавдія Борисівна.
м. Золотоноша.

Лист коментує лікар-невропатолог Володимир БОЛСУН.
Ангіоневроз, або невроз судин, – це розлади, пов’язані з функціональним порушенням іннервації кровоносних судин, а також із загальним нервовим перезбудженням.  Із цим досить серйозним захворюванням   рекомендую  читачці звернутися на консультацію до фахівця із   серцево-судинних захворювань.
Щодо оздоровлення народними методами, то  насамперед  хочу порадити жінці внести корективи у своє харчування. Варто  відмовитися від жирних сортів м’яса, риби, ліпше перейти на курятину, ввести в раціон якомога більше овочів і фруктів, свіжих соків.. Крім того, вживати страви   невеликими порціями 4-5 разів на день. Хворій також потрібно приймати серцеві препарати,   зокрема, водний настій плодів глоду, каркаде тощо.  Настій   глоду: 1 ст. л. висушених плодів залити склянкою окропу, настояти 2 години в теплому місці, процідити. Пити настій по 1-2 ст. л. тричі на день до їди.  Гарну оздоровчу дію має і спиртова настоянка плодів глоду, яка продається в аптеках, чи можна приготувати самостійно.  Настоянка: подрібнені плоди   залити 70% спиртом у співвідношенні 1:10, настояти тиждень. Настоянку приймають по 20-30 крапель три-чотири рази на день до їди.
Також дуже важливим  для жінки є спокій, тож раджу не нервувати,   уникати будь-яких стресів, надмірних переживань, відмовитися від перегляду телевізора, зокрема політичних новин.  
Безумовно, корисними для судин є заняття лікувальною фізкультурою, контрастний душ.   Зняти напруження й неприємні відчуття в стопах  допоможуть масаж та сольові гарячі ванни для ніг.