ЗА ГАСТРИТУ ШЛУНКА - МАСЛИНОВА ОЛІЯ І КАРТОПЛЯНИЙ СІК

Поділитися:
ЗА ГАСТРИТУ ШЛУНКА -  МАСЛИНОВА ОЛІЯ І КАРТОПЛЯНИЙ СІК

Прошу на сторінках газети надрукувати поради щодо лікування народними засобами та харчування у разі гастриту з підвищеною кислотністю.
З повагою постійна читачка Світлана.
м. Хмельницький.

Лист коментує доктор медичних наук, професор, завідувач кафедри фармакології з курсом клінічної фармакології Національного медичного університету ім. О.О. Богомольця Іван ЧЕКМАН.

Клінічно ця форма гастриту з підвищеною секреторною функцією залоз шлунка проявляється печією, відрижкою кислим, тупим болем у надчеревній ділянці після їди, частими закрепами тощо. За такого гастриту насамперед призначають їжу, що найменше подразнює слизову шлунка: молоко, свіжий сир, круп’яні (гречка, овес, рис, ячмінь) супи, киселі, солодкі ягоди і фрукти, сметана. Вилучають з раціону бульйони (м’ясці, рибні, грибні), копчені вироби, смажені страви, спеції, хрін, цибуля, часник, селера. Харчування має бути часте і невеликими порціями, важливо також не переїдати.
Природа дала людині рослини, що нормалізують секреторну функцію шлункових залоз. Значно зменшує (нейтралізує) кислотність картопляний сік (подібно діє морквяний сік та волоський горіх). Сирий свіжий сік бульб картоплі вживають по 100 мл тричі на день до їди упродовж 21 дня. Потім 7 днів – перерва, після якої проводять ще два оздоровчі курси. Сік готують з помитих, нечищених бульб, видаливши позеленілі ділянки та паростки. Бульби натирають на тертку чи пропускають на млинку для м’яса, проціджують крізь 2 шари марлі. Картопляний сік не лише знижує кислотність шлункового соку, а й поліпшує перистальтику кишечнику (запори перестають турбувати), пришвидшується загоєння виразки шлунка і дванадцятипалої кишки.
Помічна за гастриту з підвищеною кислотністю шлункового соку і маслина європейська, а саме - її олія. Вона має антиоксидантну, жовчогінну дію, захищає оболонку шлунка від негативних чинників. Олію з плодів маслини європейської (маслинова, прованська) вживають по одній столовій ложці 4 рази на день до їди.
Як засіб, що нормалізує секреторну діяльність шлункових залоз, народна медицина рекомендує настій трави залізняка бульбастого (бабка, заяча трава, медовик, поломка). Рецепт: 2 - 4 ст. л. сировини залити 500 мл окропу, довести до кипіння. Настояти 1 годину. Пити по 100 мл тричі на день до їди. З оздоровчою метою можна також вживати настій нагідок лікарських, настій бруньок чи листків берези бородавчастої, настій листків та квітів буквиці лікарської тощо.