ЗА ГЕМОРОЮ ДОПОМОЖУТЬ ЧАСНИК, ДІЄТА І СПЕЦІАЛЬНІ ВПРАВИ

Поділитися:
ЗА  ГЕМОРОЮ ДОПОМОЖУТЬ ЧАСНИК, ДІЄТА І СПЕЦІАЛЬНІ ВПРАВИ

У мене геморой на початковій стадії. Лікар призначив свічки, але вони не допомагають. Може, порадите якісь ефективні засоби.
З повагою Надія.
с. Сенча Полтавської  обл


Лист  коментує кандидат біологічних наук Любов ДУДЧЕНКО.
    До розвитку геморою  (варикозного розширення вен прямої кишки та заднього проходу) призводять закрепи, кишкові хвороби, запалення прямої кишки, малорухомий спосіб життя тощо.    
На початковій  стадії  геморою і утворення тріщин у прямій кишці рекомендують ковтати,  не прожовуючи,  зубчик дрібного часнику посівного. У разі хронічного геморою можна застосовувати лимонный сік: 1 ст. л.  чи шматочок лимона кожні дві години  (7 - 8 разів  на день) протягом  2 днів щомісяця (зима - весна). Також   приймають свіжий сік цибулі ріпчастої  по 1 ст. л. тричі на день або пють «макове молоко» по 3 ст. л. вранці і ввечері   (3  ст.  л. маку розтирають з 1 ст. л.  меду чи цукру). Крім того, корисно  їсти свіжі  яблука з квашеною   капустою і білим хлібом щодня натще вранці до отримання результату.  Добре увечері змащувати задній прохід сумішшю олії і меду  (по 1 ст. л.), ретельно розмішаних.       

Лист коментує лікар-нефролог, спеціаліст з краніосакральної медицини Ольга КОМПАНІЄЦЬ.
У лікуванні важливе місце належить також дієті. Вона має запобігати  закрепам, тож у раціон хворого варто ввести печені буряки, моркву і салати з них,  яблука, каші.   Менше вживати хліба, жирних та смажених страв, наприклад, смаженої картоплі. Не рекомендовано їсти здобні вироби, які «засмічують»  кишечник.   Для запобігання закрепам і зняття запалення, стимулюванні роботи печінки, підшлункової залози  можна попити настої лікарських рослин, таких як розторопша, крушина, золототисячник, барбарис.
Корисно ще,  сидячи чи стоячи, підряд близько 100 разів втягувати пряму кишку всередину.  Обов’язково стежити за дотриманням особистої гігієни, підмиватися  не менш як двічі на день прохолодною водою. До речі, людям з такою проблемою протипоказані будь-які перегрівання на кшталт сауни, парової бані. Не можна робити  будь-які різкі рухи, піднімати вантажі, навіть невеликі.
По допомогу можна звернутися  до голкорефлексотерапевта та грамотного мануального лікаря в районну поліклініку або до мене. Мій телефон запитуйте в редакції газети.