Порадьте, будь ласка, що робити за кандидозу кишківника.
З повагою Михайло Павлович.
м. Херсон.
Лист коментує лікар-невролог, ароматерапевт Віталій Прокопів.
Зауважу: коли ставлять діагноз «кандидоз кишківника», то це означає, що кандидоз є всюди, в крові тощо. Річ у тім, що грибки роду Candida є в кишківнику всіх людей, оскільки там для них звичне середовище існування. Проблема з’являється тоді, коли грибки починають надміру розмножуватися, що призводить до порушення нормальної мікрофлори всього травного тракту.
Зазвичай таке трапляється, коли для цього є сприятливі умови, зокрема, ослаблення імунітету та дисбактеріоз, спричинені тривалим вживанням антибіотиків. А також хронічні захворювання внутрішніх органів, цукровий діабет тощо. Треба нормалізувати роботу травного тракту після прийому антибіотиків, але насамперед вжити заходів для пригнічення патогенної мікрофлори.
Гарний ефект дає прийом олії чайного дерева (але якісної, не з дешевих), яку вживають по 2 краплі на маленькому шматочку хліба тричі на день. Приблизно 2-3 тижні.
Також (якщо немає камінців у жовчному міхурі) доцільно приймати жовчогінні препарати, насіння розторопші, артишок тощо. А потім для нормалізації мікрофлори кишківника скористайтеся спеціальними препаратами з лактобактеріями, біфідодобавками. Можна запитати в аптеках. Але обов’язково читач після цього має звернутися до свого лікаря та повторно обстежитися.