ЗА ПОЛІПА ТА ЕРОЗІЇ В ШЛУНКУ ХАРЧУЙТЕСЯ ЧАСТО Й ЩАДНО

Поділитися:
За поліпа та ерозії в шлунку харчуйтеся часто й щадно

У мене поліп та ерозія в шлунку, закрепи. Крім того, видалено жовчний міхур. Прошу порадити, як мені харчуватися.
З повагою Ніна Іванівна.
Київська обл.

Лист коментує дієтолог-терапевт Юлія Поворознюк.

Ну, в принципі, за такого діагнозу, як у читачки, нормалізувати стан можна навіть за допомогою  дієти. Так, враховуючи ерозію шлунка та відсутність жовчного міхура, жінці потрібно харчуватися не менш як 3-4 рази на день, причому невеликими порціями. Вона не має також бути голодною, а то   шлунковий сік  подразнюватиме слизову оболонку, уражену ерозією. Крім того. харчування  малими порціями  запобіжить  накопиченню жовчі.

Щодо  їжі, то вона  має бути дуже щадною, тобто не гострою, не перченою, не кислою, слід уникати копчених і смажених страв, які подразнюють слизову оболонку шлунка. До свого раціону найліпше читачці ввести різноманітні слизисті каші, супи з перетертими чи подрібненими овочами та присмачені вершковим маслом чи невеликою кількістю олії.

Про різні солодкі горіхові пасти, тортики,  тістечка, де є поєднання жирного та солодкого, раджу забути, навіть такого корисного продукту, як волоські горіхи, треба з’їдати не більш  як 5 штук за день. Інакше такий солодко-жировий набір у великих кількостях спровокує  надмірне виділення жовчі,  її витікання та потрапляння в підшлункову залозу, що може спровокувати проблеми з цим органом.  

Салати з буряку та моркви з олією, з додаванням кураги та чорносливу,  відвар чи настій насіння льону, достатня кількість рідини (не менше 2 л)  тощо – усе це   допоможе  запобігти закрепам.

Але на роботу шлунка, й на випорожнення зокрема, дуже впливає фізична активність,  найчастіше закрепи з’являються в тих, хто багато сидить на роботі, вдома. Тому треба більше рухатися, вибрати для себе комплекс  ранкової зарядки,  робити присідання, а також злегка масажувати  живіт за годинниковою стрілкою.  

Читачці варто уникати стресів або,  принаймні, намагатися не реагувати гостро на них, бо  стрес провокує й загострює ерозію. Жінці варто мати під рукою препарати магнію, настій ромашки чи календули, які чинять регенеративну дію.   Можна придбати в аптеці жовчогінний збір і зробити слабоконцентрований  настій.  

Також раджу читачці періодично обстежуватися й, зокрема,   в разі, якщо турбує біль від поліпа, аби простежити, чи не  перероджується  це доброякісне утворення в пухлину.