ЗАХВОРЮВАННЯ ПЕРЕДМІХУРОВОЇ ЗАЛОЗИ

Поділитися:
Захворювання передміхурової залози

Як їх позбутися за допомогою простого й доступного методу су-джок-терапії, розповідає лікар-невролог, президент Української Асоціації Су-джок-акупунктури Людмила СЕМЕНОВА.

У чоловіків, як відомо, два серця. І від повноцінної роботи «другого серця» – передміхурової залози – залежить не лише статева функція, а й нормальне функціонування сечовидільної системи, й психоемоційний стан.

Це головна допоміжна статева залоза чоловіка, яка виконує дуже важливу секреторну функцію: виробляє секрет, що розріджує сперму та активізує рух сперматозоїдів, а також забезпечує нормальний рівень кислотно-лужного балансу. Цей секрет містить цинк (забезпечує протимікробну активність сперми), гормони, жири, білки, вуглеводи й ферменти, конче потрібні для нормального функціонування статевої системи.

Простата контролює гормони гіпофіза, андрогени, естрогени, стероїдні гормони. І відіграє роль клапана: закриває вихід із сечового міхура під час ерекції. Також передміхурова залоза виконує ще й бар'єрну функцію: перешкоджає проникненню мікроорганізмів із сечовипускного каналу до верхніх сечових шляхів.

Якщо є інфекційні захворювання сечостатевої системи, переохолодження організму, малорухливий спосіб життя й сидяча робота, тривала статева стриманість чи надмірна сексуальна активність, це може призвести до запалення залози – простатиту. Також простата може запалитися через ослаблену імунну систему, постійний стрес, неякісне харчування, зловживання алкоголем, наявність венеричних та урологічних захворювань.

За простатиту виникає набряк залози, й вона збільшується, що призводить до стиснення сечовода. З'являються перші симптоми простатиту: утруднене сечовипускання, під час якого відчувається печіння або біль в уретрі; почастішання позивів до сечовипускання; гострий біль у промежині (яєчках), у попереку, в статевому члені, іноді в анальному отворі. Біль може бути постійним або мати тупий, тягучий характер.

Якщо простатит не лікувати, він стає хронічним і призводить до різних ускладнень (розладу сечовипускання, порушення ерекції, імпотенції, неплідності, запалення інших органів сечостатевої системи). Але найважчі наслідки – це аденома (доброякісна пухлина) й рак простати. У цих випадках простата набуває кулястої форми, а в тканині простати виявляють збільшені (аденоматозні) вузли, які ще дужче тиснуть на сечівник, ніж за простатиту.

Зазвичай за захворювань простати роблять урологічний масаж. Але позаяк це досить болісно, багато чоловіків не витримують його. Крім того, є ймовірність поширення інфекції. Чого не може бути в разі використання техніки су-джок-акупунктури – вона безболісна й нетравматична, активізує простату, поліпшує в ній кровообіг, знімає запальні процеси, сприяє оновленню статевих клітин і підвищує рівень чоловічих гормонів у крові. Отож усувається причина захворювання, а не наслідок. Су-джок є й профілактикою, й лікуванням простати. Масаж можна робити й у разі загострень.

Точка відповідності передміхуровій залозі розміщена між підмізинним та середнім пальцями долоні чи стопи. Якщо є порушення в простаті, вона буде болючою.

Міцним тонким предметом діаметром 0,5-1 см (це може бути будь-яка паличка, кулькова ручка, сірник) акуратно (натиск має бути середньої сили) пройдіть усю поверхню вказаної зони, спрямовуючи тиск до кисті (променезап’ясткового суглоба паралельно пальцям). Там, де виявиться найболючіша точка, потрібно масажувати 10 хвилин (3-4 рази на день), поступово посилюючи натиск, обертаючи масажний предмет за годинниковою стрілкою.

Але самого лише впливу на точки простати недостатньо. Адже під час лікування будь-якого захворювання слід пам'ятати, що центр управління всім організмом міститься в головному мозку. Отже, треба задіяти й точку відповідності головному мозку: верхня фаланга великого пальця (див. малюнок). Але ще потрібно звернути увагу на нирки: тильний бік кисті (див. малюнок). Їх теж треба підлікувати. Адже простата входить до сечостатевої системи.
Масаж усіх цих точок треба робити 2 тижні (кожну точку опрацьовують по 10 хв), бажано починати його, коли Місяць росте. Завдяки такому масажу вирівнюється розбалансована енергія, а головне – зростає імунітет цього органа й новоутворення розсмоктується.
Масаж обов'язково слід поєднувати з насіннєвою терапією на всі ці точки.

Також добре б почистити організм відваром листя брусниць (нічого кращого для лікування сечостатевої системи немає!): 2 ст. л. сухого листя залити 0,5 л води, поставити на слабкий вогонь і парити 20 хв (в емальованій каструлі на паровій бані), дати відстоятися до охолодження (за кімнатної температури) – 15 хв, відцідити й листя відтиснути. Додати охолодженої перевареної води (до початкового об'єму – 500 мл), зберігати в холодильнику 2 дні.

У разі захворювання сечового міхура й нирок відвар пити теплим за схемою: по 0,5 склянки 3 рази на день після їди (через 1 годину).

І ще я можу порекомендувати чоловікам робити самомасаж простати м'ячиком для тенісу. Потрібно просто ділянкою ануса сісти на цей м'ячик (він приблизно діаметром 8-10 см) і робити обертальні рухи.

Головне, щоб чоловік не лінувався займатися власним здоров'ям сам. І все буде добре!