Як тільки наша онука походить трохи в дитячий садок, у неї з ротика починає пахнути ацетоном. Причому, якихось скарг на здоров’я в дитини немає. Від чого це буває?
З повагою Дмитро Васильович.
м. Київ.
Лист коментує директор клубу «Здоров-є» лікар, дієтолог, фітотерапевт Борис СКАЧКО.
Причин появи запаху ацетону з рота в дитини може бути кілька, зокрема й проблеми з діяльністю печінки. Якщо цей орган ослаблений, він не може повноцінно працювати й набирати потрібну кількість вуглеводів, яких, найімовірніше, бракує в раціоні дитини. Особливо це помітно в рухливої та жвавої дитини. Наприклад, дівчинка бігала, активно рухалася, витрачала енергію, яка, власне, залежить великою мірою від вуглеводів. Якщо вуглеводів в організмі бракує, він тоді переробляє жири, отримуючи таким чином енергію. Під час інтенсивного спалювання жирів і виділяється ацетон. Часто це відбувається на тлі гельмінтозу, коли паразити шкодять печінці, засмічують її токсинами й вона не може повноцінно працювати.
Насамперед дитина має позбутися паразитів. З цією метою можна протягом 2-3 тижнів їсти натще сире гарбузове насіння (10-15 шт.), можна по 1 ч. л. подрібненого листя подорожника з медом чи варенням. Крім того, потрібно збалансувати харчування. Воно має бути частим і різноманітним, містити достатню кількість вуглеводів (солодкі напої з медом, варенням, овочі, фрукти, каші тощо). У період загострення дитині треба давати солодкі натуральні напої (узвар, варення з водою тощо) та лужну воду, бажано утриматися від кефіру. Підтримає печінку й олія розторопші, яку дають дитині по 1 ч. л. з їжею. На вечерю корисно приготувати кашу. Від паразитів дівчинці можна подавати перед їдою мелене насіння гарбуза по 1 ч. л.-1 дес. л.