Порадьте, будь ласка, як позбутися постійного печіння в ротовій порожнині.
З повагою Іванна. м. Самбір.
Лист коментує сумський фітотерапевт Любов Салій.
Однією з причин печіння в ротовій порожнині може бути її грибкове ураження. Для остаточного ж визначення діагнозу доцільно взяти мазок зі слизової оболонки на бактеріальний посів.
Важливою умовою лікування мікотичних уражень є дотримання хворим правильного харчування. Для цього з раціону слід вилучити солодощі (цукор, варення, цукерки, торти, тістечка), кислі страви, газовані напої, оскільки вони подразнюють слизову оболонку та спричиняють біль.
Хороший оздоровчий ефект за грибкових захворювань забезпечує комплексне лікування, що складається з прийому відвару лікарських рослин усередину та проведення полоскань ротової порожнини.
Так, до збору входять квітки нагідок лікарських, трава парила звичайного, листки шавлії лікарської та корені оману високого, взяті порівно. Для приготування відвару ввечері у півлітра води вкидають 1 ст. л. збору, кип’ятять 5-10 хвилин на слабкому вогні. Ніч настоюють, вранці проціджують. Одержаний відвар випивають упродовж дня за три прийоми до їди. І так щодня протягом одного-двох місяців.
Крім того, ротову порожнину полощуть відваром листків горіха волоського. Для цього 1 ст. л. з горою висушених і подрібнених листків заварюють у 0,5 л води. Настоюють дві-чотири години, відвар проціджують. Використовують теплим для полоскання ротової порожнини 3-4 рази на день.
Корисно також робити полоскання настоянкою прополісу. Її готують так: узяти 10 г прополісу, подрібнити, залити 100 мл спирту, настояти 7 діб у теплому темному місці, періодично перемішуючи. Потім процідити. Для полоскання ротової порожнини 1 ч. л. настоянки слід розвести в одній склянці теплої води. Процедуру проводити кілька разів на день.