ЗДОРОВИЙ СПОСІБ ЖИТТЯ ВІД МИКОЛИ УЛЯНИЧА

Поділитися:
ЗДОРОВИЙ СПОСІБ ЖИТТЯ ВІД МИКОЛИ УЛЯНИЧА

Більшість наших авторів стали вже не просто добрими друзями «ЗіД», а перетворилися на велику родину однодумців, яких об'єднує спільне прагнення бути здоровими самим і допомагати в цьому іншим. Серед таких шанованих людей ― добре відомий нашим читачам заслужений журналіст України, письменник і почесний пасічник України Микола Улянич. Його поради, перевірені на власному досвіді, допомогли багатьом відновити здоров’я й жити повноцінним життям. Сьогодні Миколі Васильовичу 79 років, але біологічний вік його не  перевищує 60. Продовжуємо знайомити читачів «ЗіД» із методом здорового способу життя та активного довголіття Миколи Улянича.

Ставте цілі й досягайте їх

Особисто зазнавши проблем зі здоров’ям і спостерігаючи, як їх долали і я сам, і мої знайомі, можу сказати, що вибір здорового способу життя та раціонального харчування дає велике задоволення. Однак приведення маси тіла до норми й упровадження збалансованого харчування потребує не тільки зусиль та рішучості, а й глибокого розуміння цього процесу. Моя порада: ставте перед собою дедалі вищі цілі й доводьте їх до кінця. Результат вартий витрачених зусиль.
Якщо ж ви, займаючись чимось, все-таки хочете їсти поза режимом харчування, можу запропонувати горошину прополісу. Він допоможе спалювати невелику кількість калорій і запобігати захворюванням порожнини рота й верхніх дихальних шляхів. Проте основна його користь - у тому, що ваш рот буде «при ділі».

І частіше усміхайтеся. Усміхаючись, ви змінюєте приплив крові до мозку й створюєте ідеальне середовище для виділення гормону серотоніну, який поліпшує самопочуття, а за його низького вмісту настає депресія, виникають проблеми з концентрацією уваги.

Привчіть себе радіти будь-якій погоді, всім порам року. Вранці завжди вставайте з правої ноги та обов’язково промовляйте вголос: «Я здоровий, бадьорий, енергійний...». Не можна тільки говорити: «Я не хворий, у мене нічого не болить...», оскільки негативні слова (частка «не») все одно підсвідомо відкладаються десь на клітинному рівні.

Я ніколи не програмую себе на старіння. Такого слова в моєму лексиконі нема. Щоб розкрити в організмі резерви для відновлення тканин, треба «закодувати» свій організм, переконуючи себе: «Я здоровий і не старий! Я відчуваю себе молодим».

Секретами свого здорового життя без аптечних ліків хочу поділитися з рідними, друзями й іншими людьми.

Рецепти очищення й омолодження організму

Учені вважають, що мед має здатність омолоджувати завдяки вмісту в ньому квіткового пилку. Пилок сприяє зниженню рівня холестерину в крові, зменшує прояви атеросклерозу й поліпшує загальний стан організму, що особливо важливо для літніх людей. Вживають пилок у сухому вигляді, запиваючи водою, киселем, соком. Краще ― натщесерце чи  за півгодини до їди по 1 ч. л. двічі на день. Курс - 1 місяць. Повторювати кілька разів на рік, особливо на початку кожного сезону.

Суміш очисна. Змішати 1 л меду, свіжовичавлений сік 10 лимонів, 10 очищених і подрібнених на млинку до м’яса головок часнику. Залишити в закритому слоїку на тиждень. Вживати настій раз на день по 4 ч. л., не поспішаючи, протягом 2 місяців.

Відвар зерен вівса: 1 стакан вівса в лушпинні перебрати й промити в холодній воді кілька разів, залити 5 склянками холодної води. Кип’ятити на слабкому вогні, поки об’єм не зменшиться до половини. Долити воду до початкового об’єму, перецідити. У переціджений відвар долити рівну за обсягом кількість молока. Знову закип’ятити. Додати туди 4 ч. л. меду й ще раз прокип’ятити. Отриманий калорійний напій вживати теплим по 1 склянці тричі на день до їди. Він особливо помічний від старечої немочі.

Висівки пшеничні чи житні: узяти 1 ст. л. (з гіркою) висівок на 2 склянки води та кип’ятити 30-40 хв, весь час помішуючи. Додати 1 ст. л. меду й дати трохи покипіти з медом. Вживати по 50 мл 3-4 рази на день. Це поживна їжа для тяжкохворих, старих людей, а також для ослаблених дітей. Добре відновлює сили. Мед можна класти за смаком.

Висівки з горіхами: 2 ст. л. висівок запарити окропом, додати 1 ч. л. меду та за смаком ― горіхи, родзинки, курагу чи терте яблуко. З’їдати вранці натщесерце чи ввечері перед сном. Для оздоровлення печінки вечірнє вживання обов’язкове.

Щоб кинути курити: 1 ст. л. листя евкаліпту залити 0,5 л окропу й настоювати годину. Додати по 1 ст. л. меду й гліцерину. Пити настій по чверті склянки 7 разів на день. Курс лікування - 30 днів.

Рецепт довгожителів: змішати 300 г меду, 100 мл соку алое, 500 г подрібнених ядер волоських горіхів і сік 2 лимонів. Вживати по 1 ст. л. тричі на день.

Трав’яна суміш:  квіти безсмертнику, бруньки березові, трава звіробою, ромашка аптечна, листя суниць - по 100 г. Усі складники змішати, змолоти на млинку до м’яса, покласти до скляної банки й закрити кришкою. Увечері взяти 1 ст. л. суміші й залити 0,5 л окропу, настояти 10 хв і випити з 1 ч. л. меду. Допомагає від шуму у вухах, у голові, омолоджує організм.

Китайський рецепт: 1 склянку молока нагріти до появи бульбашок, додати 3 розтертих зубчики часнику та 1 ч. л. меду. Усе перемішати й настояти 7 хв. Пити часникове молоко по 1 склянці натщесерце протягом тижня, снідати годину потому. Напій поліпшує обмін речовин, очищує організм від жирових та холестеринових відкладень.

Подовжує життя й дарує молодість щоденне вживання ягід бузини чорної з медом.

(Далі буде.)