ЖІНКА, ЯКА ПЕРЕМОГЛА РАК І ВІК

Поділитися:
Жінка, яка перемогла рак і вік

Вона не вимахувала прапорами й нічого не пропагувала —  просто рятувала своє життя, а потім, коли зрозуміла, що виграла в боротьбі з раком, поділилася своїм досвідом із тими, кому це важливо й потрібно.

Відмовилася годувати хворобу

Вона — переможниця понад 900 спортивних змагань, 8 золотих медалей на олімпіаді літніх людей і 67 марафонів. Вона — авторка чотирьох книг, співведуча на телебаченні та радіо в програмах про здоров'я, і її показували в документальному фільмі.
Усі ці досягнення сталися після того, як вона самотужки вилікувала себе від раку молочної залози 4-ї стадії 1982 року за допомогою низькокалорійної вегетаріанської дієти (жодної хіміотерапії та опромінень). І їй зараз 82. І вона пережила свого онколога на 32 роки.
Рут Хейдріх була впевнена у своєму здоров'ї до 47 років. І в 1982-му вона була зовсім не готова почути свій діагноз — «рак грудей», причому вже ускладнений. Перший шок минув швидко, й до Рут прийшло прагнення діяти, діяти й не здаватися. Так, для початку вона вирішила не годувати рак і перейшла на вегетаріанство. Відомо, що перехід на вегетаріанство — не стовідсотковий засіб від раку, та у випадку з Рут це сталося саме так.
Отже, Рут відмовилася від хіміотерапії та радіації та протиставила раку свою єдину зброю — вегетаріанську дієту. Рис, овочі, фрукти — ось так, жорстко, без тривалої підготовки, вона просто полишила все, пов'язане з тваринною їжею, й перейшла на рослинну. Тіло Рут негайно відгукнулося безліччю протестів на кшталт проблем із кишківником, та вона не здавалася: небезпека програти й померти від раку була така реальна й близька, що вибору в неї просто не лишалося. А ще вона вірила в те, що робить. Вона вірила у своє тіло, у свій міцний організм і у свою волю. Вона була готова прийняти, витримати й подолати всі випробування.

Стала сильною і здоровою

Почавши з дієти, вона поступово стала краще чути своє тіло й невдовзі збагнула, що хоче не просто жити, проводити вечори перед телевізором і чекати смерті. І саме тоді Рут почула про тріатлон. Вона відразу зрозуміла, що хоче спробувати, й уже через короткий час вийшла на складну трасу Ironman Triathlon.
Їй хотілося довести дещо самій собі і всьому світові. Собі — що вона сильніша, ніж гадала, що нема таких перешкод, яких вона, Рут Хейдріх, не зможе подолати. Світові — що навіть люди на суворій вегетаріанській дієті можуть пройти цю складну трасу.
Десять-п'ятнадцять років потому Рут Хейдріх була не просто жива — вона була здорова, дуже доглянута жінка 60-ти з лишком років і своєю фізичною формою могла посперечатися з 30-річними. Вона бігала по кілька марафонів на рік у різних частинах світу — в Америці, Європі та Азії, й із кожним роком, усупереч природі, дедалі  більше нарощувала свою силу й фізичну підготовку.

Як утекти від старості

За плечима Рут Хейдріх вже 6 пройдених дистанцій Ironman, безліч марафонів і роки постійних фізичних навантажень. Вона вже не боїться старості — вона знає напевно, що робити зі старістю: від неї треба бігти, бігти фізично. Або дуже швидко йти, або просто щодня гуляти. Грати в м'яча, їздити на велосипеді, грати в теніс чи бадмінтон — та що завгодно робити, аби лиш не знижувати активності й не дати себе перемогти.
Доки ти активний — ти живий. Доки ти хочеш бути здоровим — ти будеш таким. Але треба не просто хотіти, треба рухатися в напрямку здоров'я, в чомусь собі відмовляти, щось собі наказувати, а найчастіше — просто поборювати самого себе. І кожна така перемога над собою — це перемога над своїми хворобами й над своїм віком.
Сьогодні доктор Рут Хейдріх не тільки допомагає собі — вона активно ділиться своїм досвідом, зокрема й на сторінках своєї книги «Перегони на життя: від раку до тріатлону». Ті, хто знайомий з нею, знають, що Рут весь час у русі, адже рух — це її життя. А ще вона, як і раніше, дотримується сама та активно пропагує вегетаріанство й веганство. Сама вона — сувора веганка вже понад два десятиліття, а в останні роки дотримується сироїдіння. І ніщо не зможе переконати її в тому, що рослинна їжа гірша за тваринну.

Подробиці дієти від першої особи

Доктор Рут Хейдріх, якщо незайнята в змаганнях, проводить захопливі ораторські марафони, де ділиться своїм досвідом і натхненням про користь рослинної дієти.

- Розкажіть стисло історію вашого вегетаріанства/веганства.

- Я — сувора вегетаріанка (веган) у 21 рік, а останні 6 років практикую сироїдіння. Причина, через яку я стала веганом і перейшла на знежирену дієту, — в тому, що мені поставили діагноз «рак молочної залози, що прогресує». Клінічні дослідження в цій галузі проводив доктор Джон Макдугол. Я запропонувала себе в якості об'єкта його досліджень, а це потребувало дотримання рослинної дієти без масла, плюс відмова від хіміо- та опромінювальної терапії, з тим, щоб позитивний результат був завдячений дієті, а не терапії. Гадаю, можу сказати, що це спрацювало!

- Ваша праця робить акцент на веганській дієті під час лікування хвороб. Чи ви або люди, яким ви допомагаєте, мали труднощі з підтримкою вашого підходу до лікування з боку медиків?

- Так, створюється враження, що більшість медиків дотримуються тих правил, яких їх навчили в медичних закладах, а саме, що стандартна американська дієта є цілком адекватною, що їхній обов'язок як медиків діагностувати й лікувати, й лише дуже рідко вони думають про профілактику чи інверсії хвороб за допомогою змін у дієті.
Більшість лікарів, з якими я спілкувалася, кажуть, що не мають часу на розмови з пацієнтами про їхні звички в харчуванні, а крім того, вони вважають, що пацієнти однаково навряд чи стали б щось змінювати.

- Як я розумію, ви дотримуєтеся переважно дієти з сирих продуктів. На вашу думку, чи така дієта прийнятна для будь-якого віку?

- Двоє моїх дітей були вже дорослими й жили окремо, коли я перейшла на сувору вегетаріанську дієту. Якби я знала раніше — звісно, виростила б їх веганами. Щодо сироїдіння, то я вважаю, що, маючи в розпорядженні великий вибір фруктів та овочів, неможливо зазнати браку будь-яких поживних речовин, бо я включаю B12.

- Який Ваш повсякденний раціон?

- Головне — листова зелень під час двох прийомів їжі щодня. Окрім зелені, вранці це морква, селера, манго, банан, патока меляси (чорна патока) і харчові дріжджі з B12. Увечері — ще зелень, морква плюс помідори, броколі, селера, капуста, часник, сальса — як прикраса, плюс насіння льону. На десерт — велика чаша ягід і кілька волоських горіхів. Перекушування — морквою, яблуками та смаженою кукурудзою.

Не так давно Рут опублікувала кулінарну книгу з рецептами для сироїдів, і такий тип харчування видається їй не лише здоровим, а й дуже практичним, адже він неабияк економить час, проведений на кухні біля плити. Вона знає напевно, що дієта здатна перемогти навіть найгрізнішу хворобу, бо саме це сталося з нею самою.
Якщо недуга прийшла — не варто впадати у відчай, адже є безліч способів поборотися з нею, й один із них, перевірений десятиліттями, пропонує доктор філософії Хейдріх. Дієта та рух — ось секрет здоров'я від Рут Хейдріх, яка перемогла рак, а заразом посперечалася з природою й перемогла вік.