ЗМІЦНИВШИ ТИМУС, ЗАПОБІГАЄМО ДІАБЕТУ Й МАСТОПАТІЇ

Поділитися:
Зміцнивши тимус, запобігаємо діабету й мастопатії

Олена Світко, натуропат, народна цілителька.

Найбільший «метелик» у маленьких діток

Є у нас важливий  і загадковий орган –  тимус, або вилочкова чи зобна  залоза, яку  називають ще й «метеликом» через подібність за формою із цією комахою.  Тимус  тісно   пов’язаний з імунітетом  людини, з кровотворенням, а також зі щитоподібною залозою. Гормони вилочкової залози беруть участь у роботі надниркових залоз і статевих органів.  У тимусі   виробляються регуляторні пептиди, які забезпечують   розмноження та дозрівання Т-лімфоцитів у центральних і периферійних органах кровотворення;  біологічно активні речовини:  інсуліноподібний фактор, який зменшує рівень цукру в крові; також фактор, що знижує рівень кальцію в крові; та фактор росту, що забезпечує ріст тіла.
Розміщена вилочкова залоза за грудниною. Виявити її можна, приклавши два пальці  до верхньої частини груднини нижче ключичної виїмки. Розміщення тимуса однакове в дітей і дорослих, а ось анатомія органа має вікові особливості.  Цікаво, що в новонародженої дитинки маса тимуса  становить   18-20 г,  тобто немовлятко  забезпечене досить потужною імунною системою, аби успішно  боротися з мікробами, які накидаються на  людину, коли вона з’являється на світ.
Але з віком людини у вилочковій залозі починається інволюція,  вона зменшується,  тому важливо своєчасно підтримувати  її функції. 

Суп із курки для імунної системи

У ділянці тимуса  через кожний сантиметр розміщені акупунктурні  точки, масажуючи які, можна  позбутися багатьох хвороб або полегшити їх перебіг, зняти біль, наприклад,   у шлунку.  Також  масаж цих точок є  профілактикою старіння, сприяє   зміцненню імунної системи,  має ще й протипухлинний ефект.
Для цієї процедури  раджу приготувати   мазь: взяти по  50 г свіжого меленого кореня імбиру (сприяє кровообігу) та  вершкового масла, додати   1 ст. л. соку  алое. Мазь втирають масажними рухами  протягом дня, за поганого самопочуття, для профілактики новоутворень,  або  якщо в грудях ви намацали якісь вузлики, тощо. Такий масаж у ділянці вилочкової залози сприяє виведенню  всілякого непотребу, який накопичує організм.   Якщо людина має міцну    імунну систему (що зараз трапляється нечасто), організм сам справляється  з хворобою. 
Зазначу, що всі новоутворення мають  інський характер,  тобто це  хвороби   холоду, які спричиняє  сира їжа, холодна вода тощо. А якщо  інські хвороби перемагають,  то треба  перейти в  енергію ян,   віддати перевагу теплій їжі, більше   вживати   тушкованих, запечених овочів, страв, які зігрівають. Корисно їсти сало з хроном. Що старша людина,  то більше їй треба  харчуватися теплою їжею.  
До таких «теплих» продуктів належить імбир  -   доступний засіб для поліпшення роботи імунної  системи. Чудовий імуномодулятор, який можна використовувати як протягом року, так і навесні.   Рекомендую приготувати  суп  для імунної системи з імбиром і куркою, але  тільки з домашньою, жовтою, можна навіть зі старою – таку птицю, вирощену на своїй кукурудзі, пшениці, овочах,  у своєму  господарстві,  продають на ринках.     Домашня   курка –   чудовий  імуномодулятор.
Але перед тим, як варити, гарно помийте її, акуратно розріжте   й витягніть  мішечок із жовчю. Я його відрізаю маленькими ножицями, мию й ковтаю. Мій тибетський учитель завжди носив мішечок із жовчю ведмедя.
Жовч  курки,  гуски, качки тощо служить  профілактичним засобом  від  утворення каменів, дискінезії жовчних шляхів, чудово лікує підшлункову залозу, усуває поліпи тощо. До речі,   алохол, який вживають за хвороб жовчовивідних шляхів,  також містить жовч. 
Для супу беремо третю воду, а першу й другу  зливаємо.  Лапи також можна почистити й зварити. Через 40-60 хв  після початку готування у   воду покладіть дві великі цибулини, які містять природний потужний антибіотик.    Цибуля чудова й  для підшлункової залози.
Коли суп майже готовий, кладете порізаний шматочок імбиру. Ця рослина  поліпшує кровообіг, містить купу корисних речовин, які мають протиполіпозну дію; безпосередньо пов’язана з гіпофізом і тимусом. Імбир входить до багатьох препаратів народної медицини, які розсмоктують пухлини, утворення, він корисний  чоловікам і жінкам.

Треба наїстися кропиви та… зморшків

Уже з початку квітня розпочався сезон кропиви.  Тривалий час її не можна вживати, бо вона  згущує кров, а от  навесні – саме якраз.  Весняна кропива містить 85% свіжого хлорофілу, які конче потрібен для очей. Жалючі колючки кропиви містять кремній, він дуже потрібний кісткам і судинам.   Кропива   також оновлює кров, корисна дітям і чоловікам, вона є чудовим протиалергійним, очисним і протипухлинним засобом.   Звісно, дуже добре було б  випивати щодня   по 50-70 мл соку кропиви. 
Зараз я  також «ганяюся» за кропивою, використовую її в супах,  у салатах. Наприклад, такий рецепт   салату: кропиву облити окропом, порізати, додати зелений часник (потужний протипухлинний агент), зелену цибулю, листя кульбаби, петрушку, яких уже  багато   навесні. 
Але найліпше зараз вживати теплі салати: на сковорідку налити олії чи масла, кинути порізану кропиву та всяку зелень,   листя кульбабки, терту селеру,   горіхи, насіння   й, помішуючи, витримати на слабкому вогні 5-7 хв. 
Чудову оздоровчу силу має кульбаба: листя, квіти й корінці.    Я  виходжу  на город, коли бачу квіточку кульбаби – тут же її з’їдаю. Солодко-гіркувата квіточка відразу запускає роботу жовчного міхура, усього кишківника. А це означає, що поліпшується  стан імунної системи, бо,   хоч як дивно, а тимус  зв’язаний напряму з нашим кишківником.    

Листя кульбаби містить особливо цінну тартронову кислоту,  яка  позитивно впливає на печінку, відновлює її клітини, особливо за гепатозу. Дуже корисно  залити свіже листя солоною водою на 5-10 хв і готувати з нього салати. Найцінніше в кульбаби – це  корінці, які зараз можна зібрати, помити, подрібнити й посушити на зиму.  Вони  лікують підшлункову залозу, помічні за діабету – навіть пожувати, проковтнути трішки, й то буде цілющий ефект.   Із сушених корінців  готують каву, додають у салати. 
Ще хочу зазначити, що гарними імуномодуляторами, які  зміцнюватимуть тимус,   є гриби, причому різні. Наприклад, зморшки посідають перше місце щодо впливу на імунну систему. Навесні, коли з’являються ці смішні гриби, раджу їх вживати частіше в їжу. Я також збираю зморшки, купую, потім мию, підсушую та заморожую, аби   будь-коли дістати й відварити.    Зморшки містять мікроелементи,  йод, полісахариди, низку речовин, які  працюють з імунною системою.
Також  маслюки й зморшки лікують очі, зокрема усувають катаракту тощо.  Гарно помиті гриби зварити в кількох водах, можна помолитися над ними, що ще більше підсилить їхню цілющу дію, та вживати. До речі,   білі гриби лікують серце,  а лисички  виганяють усі глистні   інвазії. 

Як профілактувати мастопатію

Мастопатія сьогодні, на жаль,  – одне з найпоширеніших  захворювань. Насамперед, аби переконатися, що це саме мастопатія, в разі виявлення якогось затвердіння, ущільнення - раджу відразу здати аналіз чи пройти онкотест.
Щодо  профілактики та лікування мастопатії,  жінкам варто не забувати про вітамін Е. Цим олійним вітаміном потрібно змащувати груди навколо соска, а також  ділянки яєчників (груди пов’язані з яєчниками). Вітамін Е потрібно вживати в усіх видах, зокрема і в різних оліях. Наприклад, потужну оздоровчу, протипухлинну   дію чинять обліпихова, звіробійна чи олія з чистотілу.
Можна приготувати й  морквяну  олію: потерту моркву залити кукурудзяною олією,  аби вона покрила всю масу. Витримати на водяній бані на слабкому вогні 1 годину. 
Якщо вже ви певні, що є якесь утворення, або   хочете   запобігти появі новоутворень, саме час зробити  олію з чистотілу, сік якого  має 20 активних речовин. Для цього помиту свіжу траву з корінцем  порізати, залили кукурудзяною олією, аби вона повністю покрила сировину, й витримали на водяній бані 30-40 хв. Дати охолонути й процідити в пляшечку чи іншу скляну посудину.
Цією цілющою олією можна змащувати  уражені ділянки за вузлів  у щитоподібній залозі,  кісти яєчників, мастопатії, а також пити її  по 1 ст. л., запиваючи соком лимона (якщо потрапить кісточка –  ще ліпше).  Що більше цитрусових – то ліпше. 

Усі мої пацієнтки, які позбулися мастопатій чи інших хвороб грудей,    вживали  цитрусові (апельсини, мандарини, грейпфрути) до 2 кг на день, їли лимони, бо вітамін С поліпшує кровообіг.
Також для профілактики  й поліпшення стану за гіпертонії, для зміцнення  пам'яті та в разі  мастопатії «розмалюйте» себе  трішки звичайним йодом. Наприклад,  одне йодне кільце зробіть   на зап’ястку правої руки, а друге - на кісточці правої ноги. Наступного дня  – на лівій руці й лівій нозі.
Для профілактики мастопатії раджу щодня  малювати  йодом хрестик чи кільця в ділянці крижів, де розміщені нервові закінчення багатьох органів таза, яєчників зокрема.  Таким чином ми активуємо роботу цих органів, що дуже корисно за багатьох жіночих хвороб, зокрема дисплазії шийки матки,  для нормальної діяльності сечостатевої системи як жінок, так і чоловіків.  Аби не подразнити шкіру, перед масажем варто змастити її дитячим кремом чи олійкою.  

Для профілактики пам’яті, мастопатії, різних  пухлинних  і  гормональних    хвороб пропоную скористатися таким йодним напоєм.   У склянку води накапати 3 краплі йоду,  додати 1 ст. л. яблучного оцту,  1 ч. л.  меду.  Вилити в пляшечку й потім пити протягом дня. 
Для підтримання гормональної системи, за мастопатій  фітотерапія рекомендує такий чай: трава приворотня звичайного, квіти ромашки,  трава материнки й корінь  імбиру -  по 10 г, квіти   календули - 15 г, трава шавлії – 5 г.  Залити 1 ч. л. суміші   склянкою окропу, настояти 10 хв і випити за 2-3 рази протягом дня.  Відтиснуту траву ще теплою можна прикладати до грудей на проблемні ділянки.   

Із тимусом гарно працює мокрець, або зірочник, – скарбничка   магнію.  Мокрець лікує щитоподібну залозу,   розсмоктує вузли за мастопатій тощо. Траву помити, порізати  та вживати в салатах, робити смузі, перемоловши на блендері, можна додати якісь соки тощо. У разі  вузлів на щитоподібній залозі чи мастопатії, треба взяти кущик трави,    на секунду опустити корінці  в окріп, остудити й теплою прикладати до ураженого місця.
Також мокрець помічний за хвороб опорно-рухового апарату, з нього роблять  компреси на хворі суглоби.  Так наші бабусі знали, що хворі   коліна  лікує мокрець, тож навесні  вони намагалися постояти  навколішки чи повзати по цій ранній травичці  з білими чи блакитними квіточками.    
На проблемні місця на грудях, до вузлів на щитоподібній залозі  роблять також   компреси з глини, її можна розводити теплим настоєм трав (наприклад,  чаєм із приворотня, материнки, календули – взятих порівну).