У тих, хто піклується про своє здоров’я, хороший сон, великою популярністю користуються валики-підголовники, наповнені травами чи ялівцевою стружкою, молодими гілочками. Правильно підібрані валики, тобто відповідним вашому стану, діагнозу наповненням, допоможуть заспокоїти розхитані нерви, вгамувати головний біль, швидше позбутися застуди.
Необов’язково купувати такі валики, можна власноруч виготовити чудову оздоровчу подушечку розміром 40х40 см. До речі, подушечки з геранню, лавандою, іншими дуже ароматними травами ліпше робити невеликими — 20х20 см.
Щоб зробити подушку, спочатку вибираємо натуральну тканину, найкраще тік, бавовну, льон, шовк, вовну, кому що подобається. Тканина має бути щільною — інакше трава колотиме. І, звичайно, дуже важливо підібрати трави для наповнювача: вони мають відповідати потребам і ароматичним уподобанням.
Трави слід брати висушені й свіжі, перед застосуванням їх подрібнити й перемішати. Сировину можна зібрати самим і висушити чи придбати в аптеці. Перш ніж наповнювати подушечку, виберіть потрібну для вас траву. Можна почитати про неї в книгах про лікарські рослини, на упаковках аптечних трав, проконсультуватися у фіто- чи ароматерапевтів тощо. Є багато корисних і запашних трав, наприклад, материнка, м’ята перцева, меліса, любисток, багатьма улюблені чорнобривці, чебрець плазкий, звіробій, деревій...
Наприклад, бузок застосовують для профілактики застуд і за головного болю. Валеріана — в разі безсоння. Конюшина лучна — за гіпертонії та головного болю, його добре змішувати з бузком. Герань запашну (листя) використовують для профілактики й лікування застудних захворювань, у разі отиту. Траву деревію - в разі грипу. Календула (квіти, листя) допомагає за головного болю та служить для профілактики інфекційних захворювань. Шавлія лікарська доречною буде в разі запальних захворювань шкіри й застуди. Але треба пам’ятати, що тривале використання одних і тих само трав небажане. Навіть хміль у невеликих кількостях і за короткочасного використання в подушках сприяє хорошому сну. Інакше він справляє й побічні ефекти: збудження, страх, пітливість, задишку.
У подушечках трави швидко злежуються, й подушка зберігає сили рік, два, а потім потрібно міняти її на свіжу. Якщо подушка раптом відсиріла, її не можна використовувати, інакше, крім шкоди, вона нічого не принесе.
Зберігайте трав’яну подушку в поліетиленовому пакеті, таким чином вона уникне впливу вологи й зберігатиме аромати. За бажання подушку можна класти на батарею, щоб запахи наповнювали ваше житло.
Підготувала Любов ПОЛЬОВА-САХАНДА.