ЧИМ МИТИСЯ, ЩОБ СТАТИ ДОВГОЖИТЕЛЕМ

Поділитися:
ЧИМ МИТИСЯ, ЩОБ СТАТИ ДОВГОЖИТЕЛЕМ

«Відмова від використання хімічних засобів під час миття якщо і не зробить усіх нас довгожителями, то в усякому разі подовжить життя нинішнього покоління не на одне десятиліття». Цей вислів належить професору медицини Лозовському, який упродовж багатьох років вивчав механізми старіння організму людини.

МИЮЧИ ТІЛО, ЗАСМІЧУЄМО ОРГАНІЗМ

Під час виготовлення шампунів та гелів для душу використовують піноутворювальні синтетичні засоби, а також потужні консерванти, про шкоду яких останнім часом говорять і пишуть дуже багато. Приміром, лаурилсульфат, який входить до складу багатьох мийних засобів (гелі для душу, шампуні), учені вважають чи не найшкідливішим компонентом індустрії косметичних засобів. Це висококорозійний агент, який використовують для миття двигунів, підлоги в гаражах тощо. Нещодавні дослідження в Медичному коледжі університету штату Джорджія показали, що лаурилсульфат має здатність проникати і затримуватися в глибинних тканинах шкіри, а також внутрішніх органах.

НАТУРАЛЬНЕ МИЛО МОЖНА ПРИГОТУВАТИ В ДОМАШНІХ УМОВАХ

Однак сучасна людина вже не може обійтися без мийних засобів. Що робити? Вихід, як завжди, є. Сьогодні все більше людей виготовляють мило власноруч. Костянтин Чорний про можливість миловаріння в домашніх умовах дізнався від своїх друзів. Ця інформація відразу зацікавила його. Адже він уже давно помітив, що магазинні мийні засоби негативно впливають на організм. Зокрема, і в нього, і в дружини почало надмірно випадати волосся. А ось після застосування домашнього мила, виготовленого лише з натуральних компонентів, ця проблема зникла. Костянтин вирішив спробувати самостійно зварити мило, і ця справа захопила його. З часом поціновувачами продукції Костянтина стали його знайомі, згодом — знайомі знайомих. — Моє кредо — лише натуральні речовини, — розповідає Костянтин. — Сучасні виробники використовують замість олії парафін. Цю речовину виготовляють із нафти, яка для шкіри — живого органа, є далеко не найкращим компонентом. За основу натурального мила традиційно беруть натуральні жири, тваринні чи рослинні, і лужні кислоти, які окислюють жири, завдяки чому досягається ефект піноутворення. Саме цю технологію застосовую і я, надаючи перевагу рослинним оліям, — пояснює Костянтин Чорний. Щоб мило не пересушувало шкіри, в нього потрібно додавати пережир, який не змивається водою, а залишається на шкірі, захищаючи її від подразнень. Такі ж властивості мають олії з виноградних кісточок, парила, обліпихи тощо. Їх також долучають у невеликій кількості. Тому після користування милом домашнього приготування дехто каже, що виникає відчуття, начебто він не лише помив руки, а ще й змастив їх кремом.

КОРИСНІ ДОБАВКИ ЗБАГАТЯТЬ МИЙНІ ЗАСОБИ

Це основні інгредієнти для приготування мила. Однак Костянтин ними не обмежується, збагачуючи свої вироби всілякими добавками. Приміром, ефірними оліями. — Ефірна олія — це квінтесенція життєвої сили рослини, — продовжує розповідь Костянтин. — У ній міститься не менше 100 (а часто значно більше) різноманітних біологічно активних речовин. Тому ефірні олії благотворно й комплексно діють на весь організм, починаючи з психіки (доведено, що через рецептори носа вони швидко потрапляють у мозок) і закінчуючи тілом (проникають через міжклітинні мембрани в шкіру й тканини внутрішніх органів). Кожна ефірна олія, залежно від наявності в ній біологічно активних речовин, має свою спеціалізацію. Деякі ефірні олії мають виражені зволожувальні властивості, інші — живильні, ще інші — тонізувальні тощо. Відвар та сік різних трав (полину, звіробою, м’яти, меліси, череди, нагідок, подорожника тощо) — ще один компонент мийних засобів Костянтина. Вони не лише надають милу привабливого кольору, а й передають йому частину своїх властивостей. У деякі вироби Костянтин додає глину, подрібнену каву, подрібнений бурштин. Ці компоненти належать до інгредієнтів «розумної косметики». Досліджено, що вони мають здатність витягувати зі шкіри токсини, ніжно очищають її на глибших шарах, допомагають позбутися відмерлих клітин, сальних закупорень.

МИЛОВАРОМ МОЖЕ СТАТИ КОЖЕН

Костянтин не лише із задоволенням варить мило, а й учить цій справі всіх охочих, передаючи їм «секрети» натурального миловаріння, власні напрацювання. Бо вважає, що цими вміннями може опанувати кожен. Зокрема, він проводить майстер-класи в клубі «Здравушка» (найближчий відбудеться 24 березня). На них він детально розповідає про технологію приготування мила власноруч, а також дає поради, де придбати потрібні інгредієнти, як вибрати якісну сировину, які компоненти і в якій послідовності потрібно поєднати, щоб досягти бажаного ефекту. Зважаючи на те, що під час поєднання олії та лужних кислот відбуваються певні реакції, тим, хто прагне навчитися варити мило самостійно, варто побувати на майстер-класі або хоча б подивитися відеоуроки в Інтернеті. Це допоможе дізнатися про всі правила техніки безпеки. А ще — врахувати важливі нюанси, щоб мило вийшло потрібної консистенції, гарного кольору, запашним і приємним для шкіри.

МИЙНІ ЗАСОБИ НА ОСНОВІ ДИТЯЧОГО МИЛА

Гадаю, що всі, хто побуває на майстер-класі Костянтина Чорного, отримають велике задоволення і дуже цінну інформацію, як зварити мило на основі олії. Це допоможе і самому стати здоровішим, і зробити внесок в оздоровлення всієї родини та друзів. Для тих, хто не має змоги це зробити, пропонуємо компромісний варіант: рецепт «домашнього мила», виготовленого на основі дитячого мила й збагаченого корисними добавками. Дитяче мило беруть тому, що в нього додають менше шкідливої хімії. Але, купуючи його, все ж прочитайте написи на упаковці, щоб пересвідчитися, що це так. Щоб «вдихнути життя» в стомлену, зів’ялу шкіру, радимо приготувати «мигдалеве мило». Воно допоможе повернути шкірі пружність, поліпшити колір. Третину склянки мигдалю подрібніть, використавши млинок для м’яса чи кави, потріть на тертці з великими вічками шматок дитячого мила. Чверть склянки дистильованої води вилийте в каструльку з грубим дном, доведіть до кипіння і поваріть на слабкому вогні 5 хв. Додайте 1 ст. л. мигдалевої олії, подрібнені мигдалеві горіхи і потерте мило. Перемішуйте компоненти до утворення однорідної маси, вилийте у форму, залиште не менш як на 6 годин. Коли мило вистоїться, переверніть форму і легко постукайте по дну, щоб воно випало.