ЧЕРВОНИЙ ЛИШАЙ ЗМАЩУЙТЕ МАЗЗЮ ТА СОКОМ ПОДОРОЖНИКА

ЧЕРВОНИЙ ЛИШАЙ ЗМАЩУЙТЕ МАЗЗЮ ТА СОКОМ ПОДОРОЖНИКА

Порадьте, як народними методами вилікувати червоний плоский лишай, на який хворію вже протягом багатьох років. Медичні препарати малопомічні.
З повагою Людмила.
м. Черкаси.

Лист коментує лікар, фітотерапевт В’ячеслав ВАРНАВСЬКИЙ.

Червоний плоский лишай – захворювання, яке характеризується рецидивними висипаннями з нестерпною сверблячкою. Насамперед раджу читачці розпочати лікування препаратами кальцію, вітамінами групи В. Зовнішньо для усунення свербежу рекомендую на ніч змащувати вражені місця маззю з козячого жиру та масла какао (1:1). Робити це треба через день.
Для внутрішнього прийому рекомендую настій суміші трави деревію та квітів пижма (1:1) . Залити 1 ст. л. трав’яної суміші 0,5 л окропу. Настояти ніч. Наступного дня випити одну склянку настою ковтками. Іншу склянку настою використовувати зовнішньо, на ніч, але в різні дні із застосуванням козячого жиру з какао.
Помічним є відвар з такої рідкісної у нас рослини, лагохілус п’янкий. Відвар готують із розрахунку 3 ст. л. на 0,75 л гарячої води, настояти ніч у термосі. Пити по чверті склянки протягом 2 місяців. Цим самим відваром робити примочки на уражені місця тричі на день.
Якщо лишай має виразкову форму, то потрібно обробляти хворі місця соком подорожника з додаванням до нього відвару ромашки аптечної (1:2). Також раджу обливатися гарячим настоєм березових листочків, листям волоського горіха, соломи вівса двічі на день по 7-8 хв, після процедури не витиратися. А на ніч можна приймати ванни із цим збором.