Якщо вас укусив комар, отже, ви все ще молоді. І не варто на нього вже так дуже сердитися, навіть якщо він не дає вам заснути. Комариний писк може багато розповісти про стан вашого здоров’я.
А лікар, терапевт, реабілітолог, валеолог, натуропат, фітотерапевт, дієтолог Борис СКАЧКО підказує, як розшифрувати комарині пісні, а точніше, укуси.
Вампір «цілує» тільки молодих і здорових
Комариний укус ― це найпростіший тест, за яким можна визначити біологічний вік людини. І якщо комар вас укусив ― це добре: ваш біологічний вік молодий. Точніше, не комар ― він вегетаріанець і живиться соками рослин, ― а комариха. Адже вона теж шукає собі незгіршої поживи, бо для розмноження їй потрібна добра кровиця теплокровних, у тому числі й людей. І за теплом, що його вони виділяють, комаха шукає свою жертву. Тож, якщо комар обрав вас, він фактично поставив вам знак якості.
Комар відчуває тепло на відстані лише кількох метрів, тобто, буквально до вас наблизившись. Особливо від нього потерпають діти, бо мають активніший обмін речовин і виділяють більше тепла назовні.
Кому не страшні комарині укуси? Тим, у кого є вегетосудинна дистонія та хто регулярно впадає в депресію. У цих станах у людини густіша кров, і вона не може повноцінно забезпечити обмін речовин. Як правило, в таких людей знижений тиск, кінцівки стають холодними.
І якщо ви вдягнетеся так, що відкритими залишаться тільки кисті, комар їх не торкнеться. Це показник того, що у вас висока в’язкість крові, а отже, високий кардіологічний ризик і ви під дуже серйозною загрозою.
Перевірка якості обміну речовин
Але якби в комарів був лише такий тепловізор, вони б геть повимирали, бо не змогли б знайти достатню кількість поживи. У них є кілька органів чуття, за допомогою яких вони шукають собі поживу. На відстані десятків метрів комарі знаходять джерело вуглекислого газу. І тут під приціл потрапляють більш теплокровні травоїдні тварини ― корови, коні, бо в них обмін речовин відбувається активніше й більше виділяється вуглекислого газу. А вуглекислий газ виділяється через дихальну систему й привертає до себе комах.
Енергію нам дають вуглеводи. І якщо дві третини енергії людський організм здатен отримати з вуглеводів, то з погляду обміну речовин ― у вас хороший біологічний вік. І ці дві третини енергії дають можливість виділяти вуглекислий газ із вашого організму.
Кого ж рідко кусають комарі, без засобів захисту йдіть до найближчої зеленої зони. Перевірте себе: раптом вони згадають, що ви теж є на цьому світі. І спробують у вас попити крові, й покажуть вам, що ви ще не дуже постаріли. І це вельми серйозний тест.
Якщо ваш організм не може активно окиснювати вуглеводи, використовувати їх для своєї активної діяльності, вони переходять у жири. А це вже зовсім інший біологічний вік ― старості. І якщо комарі кусають вас мляво, це свідчить про те, що ваш організм мало окиснює вуглеводів і у вас більше жирів. Жири горять до кетонових тіл. А кетон ― це олійна кислота. І вона видає, м’яко кажучи, не найліпший запах.
Свідчення стресу, ожиріння печінки, атеросклерозу
Якщо комар кусає мало, це означає, що у вас високий рівень стресу, за якого організм використовує не вуглеводи в енергетиці, а жири. Це свідчить про те, що у вас ранній розвиток атеросклерозу судин, можливо, у вас жировий гепатоз. Тому що печінка не може керувати обміном вуглеводів, і ви схильні до цукрового діабету 2-го типу, до подагри. Іншими словами, виникає безліч проблем, якщо організм погано керує обміном вуглеводів.
Третій показник, який комарі вловлюють із відстані кількасот метрів, ― це молочна кислота. Та молочна кислота, яка орієнтує комара, може свідчити про дві ситуації у вашому організмі. Якщо її багато ― а вона виробляється в разі активної фізичної діяльності, ― то й кров добра. А ось низький рівень молочної кислоти означає, що ви, вочевидь, не знаєте, що потрібно рухатися. І комарі вам показують: коли вони вас «не їдять», отже, треба щось змінювати в цьому житті. Треба вести більш активний спосіб життя. І все зміниться.
Тест на злоякісну пухлину
Але буває така ситуація: спочатку комарі кусали, потім перестали кусати, але чомусь раптом знову «згадали» про вас. Чому? Такий віраж не завжди є добрим показником. Одне діло, якщо ви щось почали робити для свого здоров’я та стали молодими не тільки душею, а й тілом. Але якщо ви нічого не робили для поліпшення здоров’я, а комарі знову стали кусати, можливо, у вас розвивається злоякісна пухлина.
Я не кажу, що це стовідсотково, але обстежитися треба. Тому що більшість злоякісних пухлин, на жаль, розщеплюють вуглеводи не до кінця, не до вуглекислого газу та води, а тільки до молочної кислоти. І тоді її рівень буде підвищуватися. Причому ― без активної фізичної роботи, бо пухлина їсть багато, їсть добре, але вона збільшує енергію тільки безкисневим шляхом ― їй кисень не потрібний. Для цього вона бере дві молекули АТФ, перетворює цукор на молочну кислоту, далі вона енергію не бере, а викидає молочну кислоту в кров, і та, виділяючись через шкіру, може привернути до себе комарів. Точніше, до вас. Пухлина бере наступну молекулу цукру, бо так їй простіше й так вона швидше забезпечує собі життєдіяльність.
Тож, якщо після затишшя вас раптом почали кусати комарі, не треба лякатися, ― цей один із ранніх тестів може спонукати вас звернути на себе увагу й піти обстежитися, аби переконатися, що через неймовірні причини ваш організм просто омолодився сам. І жити спокійно.
Якщо ж у вас виявлять злоякісну пухлину ― її все-таки буде виявлено на більш ранній стадії. Поки пухлина не дає про себе знати, вона, як правило, маленька. А перша та друга стадії онкології лікуються простіше, ніж четверта. Комарина самодіагностика може принести вам величезний плюс і зберегти ваше життя.
Як уникнути зустрічі з комаром?
Це складно. Але розуміючи біологію «вампіра», можна використовувати його для своїх цілей. Швидкість польоту комара трохи більша 3 км на годину. Отже, щоб із ним не зіткнутися, вам доведеться швидше рухатися: 4 - 5 км на годину. Тоді комарі залишаться позаду. А тих, що летять назустріч, ви теж зможете обігнати, якщо не будете зупинятися. Підвищений рівень рухової активності подовжить ваше життя, поліпшить роботу серця, суглобів, судин, нирок і печінки. Бігти не треба. А ось прискорена ходьба допоможе й зустрічі з комаром уникнути, й здоров’я поліпшити.
Однак боятися їх не варто. Не треба дуже терти це місце до величезних пухирів. Обробіть місце укусу чи звичайним господарським милом, чи слиною, якщо у вас немає дисбактеріозу. У такому разі слина лужна й допомагає ранці загоїтися.
Але якщо це захворювання вже є, слина не допоможе, бо вона кисла. Тоді ліпше використовувати звичайну харчову соду ― взяти 1 чайну ложку на склянку води та протерти нею шкіру.